Խորհրդարանը պատրաստվում է հերթական լիագումար նիստին
Մարտի 27-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
ԱԺ ղեկավարը նշել է, որ առաջիկա լիագումար նիստի համար երաշխավորված է մեկ օրենսդրական նախաձեռնություն: Կայանալիք նիստին խորհրդարանի քննարկմանն է ներկայացվելու նաև վերաքննիչ դատարանի նախագահի նշանակման հարցը և ԱՀ հանրային հեռուստառադիոընկերության 2017թ. գործունեության մասին հաղորդումը:
Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում պատգամավորները ներկայացրել են առաջարկություններ՝ առաջիկայում որոշ հարցերի շուրջ լսումներ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը կգումարվի մարտի 29-ին ժամը 11:00-ին:

27-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссий, фракций и ответственных лиц аппарата парламента.
Руководитель НС отметил, что дано положительное заключение одной законодательной инициативе. На предстоящем заседании на рассмотрение парламента будут представлены вопрос о назначении председателя Апелляционного суда и сообщение Общественной телерадиокомпании Арцаха о деятельности за 2017 год.
В ходе рабочего совещания депутаты представили предложения об организации в ближайшем времени слушаний по некоторым вопросам.
Подводя итоги совещания, Ашот Гулян объявил, что очередное пленарное заседание седьмой сессии Национального собрания 6-го созыва будет созвано 29-го марта в 11:00.