Խորհրդարանը պատրաստվում է հերթական լիագումար նիստին
Մարտի 27-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
ԱԺ ղեկավարը նշել է, որ առաջիկա լիագումար նիստի համար երաշխավորված է մեկ օրենսդրական նախաձեռնություն: Կայանալիք նիստին խորհրդարանի քննարկմանն է ներկայացվելու նաև վերաքննիչ դատարանի նախագահի նշանակման հարցը և ԱՀ հանրային հեռուստառադիոընկերության 2017թ. գործունեության մասին հաղորդումը:
Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում պատգամավորները ներկայացրել են առաջարկություններ՝ առաջիկայում որոշ հարցերի շուրջ լսումներ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի հերթական լիագումար նիստը կգումարվի մարտի 29-ին ժամը 11:00-ին:

Parliament Is Preparing for the Regular Plenary Sitting
March 27, President of the Artsakh Republic National Assembly convened a working consultation with the participation of the standing committees, heads of factions and staff of the parliament.
The Head of the noted that one legislative initiative is guaranteed for the upcoming plenary session. The issue of appointment of the Appellate Court Chairman will be submitted to the parliament for consideration at the upcoming session as well as the decision of the Republic of Artsakh Public Television and Radio Broadcasting Company activity report.
During the working consultation, the MPs made suggestions about organizing hearings on some issues in the near future.
Summarizing the results of the meeting, Ashot Ghoulyan stated that the next National Assembly plenary sitting of the seventh session of the 6th convocation will be convened on March 29 at 11:00.