Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հանս- Յոհան Շմիդտին
Մարտի 26-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախկին դեսպան Հանս- Յոհան Շմիդտին:
Ազգային ժողովի ղեկավարը բարձր է գնահատել նախկին դեսպանի՝ Արցախի հանդեպ ունեցած շարունակական հետաքրքրությունը և պատրաստակամություն հայտնել պատասխանել Արցախի տարբեր ոլորտներից նրան հետաքրքրող հարցերին:
Հանս-Յոհան Շմիդտը խորհրդարանի ղեկավարին է ներկայացրել Հայաստանի հետ կապված կրթական ոլորտում իրականացվող ծրագրերը՝ մասնավորապես խոսելով դասախոսությունների և ուսանողներին եվրոպական կրթական նախագծերին մասնակից դարձնելու աջակցության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության լուծման հեռանկարներին, արցախցիների ազատ տեղաշարժի իրավունքին, դիվանագիտական շփումներին և այլ հարցերով գերմանական փորձին վերաբերող թեմաներ:

March 26, President of the Artsakh Republic Parliament Ashot Ghoulyan met with former Ambassador of the Federal Republic of Germany to Armenia Hans Johan Schmidt.
The head of the National Assembly highly appreciated the continuing interest of the former ambassador towards Artsakh and expressed readiness to answer all questions from different spheres about the country.
Hans Johan Schmidt presented to the parliament speaker programs in Armenia related to education, particularly speaking about the support provided by lectures and student participation in European educational projects.
During the meeting they also discussed prospects of the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement, Nagorno-Karabakh conflict, the right of the people of Artsakh to free movement, diplomatic relations and other topics related to German experience.