Արցախի Հանրապետության ԱԺ-ը կգումարի 7-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը
ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի նախագահությամբ և խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ փետրվարի 26-ին հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նախորդ նստաշրջանից հետո խորհրդարան մտած և շրջանառության մեջ գտնվող նախագծերի ու հաղորդագրությունների պատրաստվածությանը վերաբերող հարցեր: Այդ ամենի հաշվառումով առաջարկվել է հերթական նիստի օրակարգը:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 7-րդ նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստը տեղի կունենա փետրվարի 28-ին՝ ժամը 12:00-ին:

First Sitting of the 7th Session of the Republic of Artsakh National Assembly Will Be Convoked
A working consultation headed by Ashot Ghoulyan with the participation of NA Standing Committees, factions and responsible staff members was convened February 26.
In the course of the meeting, the sides discussed issues relating to the preparation of the draft law and their subsequent adoption by the Parliament. Taking into consideration all this, the agenda of the next session was proposed.
Summing up the results of the consultation, the Head of the Parliament stated that the first plenary sitting of the 7th Session of the 6th convocation will take place on February 28 at 12:00.