Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունվարի 25-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։
Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Անջեյ Կասպշիկին հանդիպման նախաձեռնության համար և շնորհավորել պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ նրա՝ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության համակողմանի իմացությունն ու երկար տարիների դիվանագիտական փորձը կնպաստի խնդրի խաղաղ ու արդարացի լուծմանը:
ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը, խոսելով Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո անցկացված Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների և արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով վերջին հանդիպումների ու ձեռքբերված պայմանավորվածությունների մասին, հույս է հայտնել, որ դրանք դրական ազդեցություն կունենան առաջնագծում իրավիճակի կայունացման և բանակցային գործընթացի վրա:
Այնուհետև կողմերը մտքեր են փոխանակել առաջնագծում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:
Հանդիպման ավարտին ձեռք է բերվել նման ձևաչափով հանդիպումների շարունակման երկուստեք պայմանավորվածություն:

25-го января председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика.
Руководитель парламента выразил признательность Анджею Каспршику за инициативу проведения встречи и поздравил с переназначением на должность, отметив, что его всестороннее знание азербайджано-карабахского конфликта и многолетний дипломатический опыт будут способствовать мирному и справедливому решению конфликта.
Коснувшись недавних встреч на уровне президентов и министров иностранных дел Армении и Азербайджана, проведенных под эгидой сопредседателей Минской группы ОБСЕ, и достигнутых договоренностей, личный представитель действующего председателя ОБСЕ выразил надежду на то, что они окажут положительное влияние на стабилизацию ситуации на передовой и переговорный процесс.
Затем стороны обменялись мнениями касательно ситуации на передовой линии.
По завершении встречи была достигнута двусторонняя договоренность продолжить встречи в подобном формате.