ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի շնորհավորական ուղերձը Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ
Ձեզ հետ միասին ամփոփում ենք մեր անկախ տարեգրության ևս մեկ էջ՝ հագեցած նոր ձեռքբերումներով, երկրի անվտանգության ու ապահովության բարձրացման վճռական նախաձեռնություններով և համահայկական միասնության ամրապնդման հետևողական քայլերով:
2017 թվականը Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի համար արդյունավետ էր թե՛ օրենսդրական աշխատանքի, թե՛ արտաքին աշխարհի հետ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ներդրված ջանքերի տեսանկյունից: Նոր Սահմանադրության ընդունմամբ վերահաստատեցինք ժողովրդավարական երկիր զարգացնելու և հայրենիքի անվտանգության համակարգը կատարելագործելու մեր վստահ դիրքորոշումը: Որպես սահմանադրական գործընթացների շարունակություն՝ մեկնարկեցինք երկրի ներքին օրենսդրությունը Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու գործը: Ազգային ժողովում հյուրընկալեցինք մի շարք միջազգային պատվիրակությունների` հիմք դնելով խորհրդարանական համագործակցության նոր ուղղությունների և ուրվագծելով գալիք տարվա անելիքների ծրագիրը:
Անցնող տարին մեր ժողովրդի պատմության մեջ նշանավորվեց նաև Արցախի Պաշտպանության բանակի կազմավորման և Շուշիի ազատագրման քառորդդարյա հոբելյանով, ինչը հրաշալի առիթ էր՝ վերստին արժևորելու մեր հերոսական բանակի անցած ճանապարհը և ընդգծելու հայրենիքի պաշտպանի սուրբ դերակատարությունը:
Թանկագի՛ն հայրենակիցներ,
Գալիք 2018 թվականին` արցախյան ազգային ազատագրական պայքարի երեսնամյա տարեդարձին, անկախ մեր համոզմունքներից, մեր միասնությունն ավելի ամուր պիտի լինի, ձեռքբերումները՝ ապագային ուղղված, հաղթանակները՝ շարունակական:
Մաղթում եմ բոլորիս առողջություն, բարօրություն և անկոտրում կամք՝ հանուն Արցախի, մայր հայրենիքի և համայն հայության հավաքական ուժի զորացման:

Congratulatory Address by President of the National Assembly of the Republic of Artsakh Ashot Ghoulyan on the Occasion of New Year and Holy Christmas
29 December 2017
Together with you we are concluding one more page of our history full of new achievements, decisive initiatives intended to enhance the security and safety of our country and consistent steps to foster the unity of all Armenians.
The year 2017 has been fruitful for the National Assembly of the Republic of Artsakh both in the sense of legislative work and of the efforts towards extension of foreign relations. With the adoption of a new Constitution we reiterated our assured stance on developing a democratic country and advancing the security system of our homeland.
As a continuation of constitutional processes, we launched the stage of bringing the internal legislation of the country into compliance with the Constitution. We hosted a number of international delegations in the National Assembly laying foundation for the new directions of parliamentary cooperation and drawing the program of the future tasks.
In the history of our people, the passing year was marked by the quater-century anniversary of the formation of the Artsakh Defense Army and the liberation of Shoushi, which was an excellent occasion to appreciate the path passed by our heroic army and to highlight  the sacred role of the homeland defenders.
In the coming year of 2018, on the 30th anniversary of Artsakh national liberation struggle, regardless of our convictions, our unity must be more solid, achievements - directed to the future, and victories – unceasing.
I wish all of us health, prosperity and indestructible will in the name of strengthening the collective vigor of Artsakh, Motherland Armenia and all Armenians.