ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի շնորհավորական ուղերձը Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ
Ձեզ հետ միասին ամփոփում ենք մեր անկախ տարեգրության ևս մեկ էջ՝ հագեցած նոր ձեռքբերումներով, երկրի անվտանգության ու ապահովության բարձրացման վճռական նախաձեռնություններով և համահայկական միասնության ամրապնդման հետևողական քայլերով:
2017 թվականը Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի համար արդյունավետ էր թե՛ օրենսդրական աշխատանքի, թե՛ արտաքին աշխարհի հետ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ ներդրված ջանքերի տեսանկյունից: Նոր Սահմանադրության ընդունմամբ վերահաստատեցինք ժողովրդավարական երկիր զարգացնելու և հայրենիքի անվտանգության համակարգը կատարելագործելու մեր վստահ դիրքորոշումը: Որպես սահմանադրական գործընթացների շարունակություն՝ մեկնարկեցինք երկրի ներքին օրենսդրությունը Սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու գործը: Ազգային ժողովում հյուրընկալեցինք մի շարք միջազգային պատվիրակությունների` հիմք դնելով խորհրդարանական համագործակցության նոր ուղղությունների և ուրվագծելով գալիք տարվա անելիքների ծրագիրը:
Անցնող տարին մեր ժողովրդի պատմության մեջ նշանավորվեց նաև Արցախի Պաշտպանության բանակի կազմավորման և Շուշիի ազատագրման քառորդդարյա հոբելյանով, ինչը հրաշալի առիթ էր՝ վերստին արժևորելու մեր հերոսական բանակի անցած ճանապարհը և ընդգծելու հայրենիքի պաշտպանի սուրբ դերակատարությունը:
Թանկագի՛ն հայրենակիցներ,
Գալիք 2018 թվականին` արցախյան ազգային ազատագրական պայքարի երեսնամյա տարեդարձին, անկախ մեր համոզմունքներից, մեր միասնությունն ավելի ամուր պիտի լինի, ձեռքբերումները՝ ապագային ուղղված, հաղթանակները՝ շարունակական:
Մաղթում եմ բոլորիս առողջություն, բարօրություն և անկոտրում կամք՝ հանուն Արցախի, մայր հայրենիքի և համայն հայության հավաքական ուժի զորացման:

Поздравление председателя Национального собрания Республики Арцах Ашота Гуляна с Новым годом и Рождеством Христовым
29 декабря 2017
Мы вместе с вами перелистываем еще одну страницу в летописи нашей независимости, полную новых достижений, решительных инициатив, направленных на повышение безопасности и защищенности страны, и последовательных действий по укреплению всеармянского единства.
Для Национального собрания Республики Арцах 2017 год был эффективным как в плане законодательной работы, так и усилий, приложенных в направлении развития отношений с внешним миром. С принятием новой Конституции мы подтвердили нашу уверенную позицию, цель которой – развитие демократической страны и  совершенствование системы безопасности родины. Как продолжение конституционных процессов мы приступили к приведению внутреннего законодательства страны в соответствие с Конституцией. В парламенте мы приняли ряд международных делегаций, заложив основы новых направлений парламентского сотрудничества и наметив программу действий на будущий год.
В истории нашего народа уходящий год ознаменовался 25-летним юбилеем формирования Армии обороны Арцаха и освобождения Шуши, что стало замечательным поводом вновь оценить важность пути, пройденного нашей героической армией, и подчеркнуть священную роль защитника отечества.
В наступающем 2018 году, в 30-ю годовщину Арцахской национально-освободительной борьбы, независимо от наших убеждений, наше единство должно быть более прочным, достижения – устремленными в будущее, а победы – бесконечными.
Желаю всем нам здоровья, благополучия и нерушимой воли во имя усиления совокупной силы Арцаха, Матери-Армении и всего армянства.