Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 28-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի, սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովների օրեր առաջ գումարված նիստերում չորս օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման արդյունքները, որոնց վերաբերյալ հանձնաժողովները տվել են դրական եզրակացություն:
Առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգում է ներառվել նաև ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի տարեկան ծրագիրը:
Այնուհետև, ԱԺ նախագահը Սահմանադրության և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի պահանջների համաձայն՝ հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ առաջիկա լիագումար նիստում ԱԺ կողմից Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի նշանակման վերաբերյալ: «Սահմանված կարգով «Հայրենիք» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Շուշանիկ Լավրենտի Հայրապետյանի թեկնածությունը»,-նշել է Աշոտ Ղուլյանը:
Ամփոփելով նիստը՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին ժամը 11:00-ին:

28-го ноября председатель Национального собрания Ашот Гулян созвал рабочее совещание, в котором приняли участие ответственные лица постоянных комиссий, фракций и аппарата НС.
В ходе совещания были представлены итоги обсуждения четырех законодательных инициатив, проведенного на днях на заседаниях постоянных комиссий по государственно-правовым вопросам, по социальным вопросам и здравоохранению и по вопросам производства и производственных инфраструктур, относительно которых комиссии вынесли положительные заключения.
В повестку предстоящего пленарного заседания была включена также годовая программа Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР.
Затем председатель НС, согласно Конституции и закону Республики Арцах "Регламент Национального собрания", выступил с заявлением относительно назначения Национальным собранием члена Высшего судебного совета на предстоящем пленарном заседании.
"В установленном порядке фракция "Родина" выдвинула кандидатуру Айрапетян Шушаник Лаврентовны для назначения на должность члена Высшего судебного совета", - отметил Ашот Гулян.
Подводя итоги заседания, председатель парламента объявил, что очередное пленарное заседание состоится 30-го ноября, в 11:00.