Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 28-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի, սոցիալական և առողջապահության հարցերի ու արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովների օրեր առաջ գումարված նիստերում չորս օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման արդյունքները, որոնց վերաբերյալ հանձնաժողովները տվել են դրական եզրակացություն:
Առաջիկա լիագումար նիստի օրակարգում է ներառվել նաև ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի տարեկան ծրագիրը:
Այնուհետև, ԱԺ նախագահը Սահմանադրության և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի պահանջների համաձայն՝ հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ առաջիկա լիագումար նիստում ԱԺ կողմից Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի նշանակման վերաբերյալ: «Սահմանված կարգով «Հայրենիք» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Շուշանիկ Լավրենտի Հայրապետյանի թեկնածությունը»,-նշել է Աշոտ Ղուլյանը:
Ամփոփելով նիստը՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ հերթական լիագումար նիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին ժամը 11:00-ին:

November 28, President of the National Assembly Ashot Ghoulyan convened a working consultation with the participation of the NA Standing Committees, factions and staff members.
During the consultation, the results of discussions of the four legislative initiatives at the sittings of the NA Standing Committees on State and Legal Affairs, Social Affairs and Health and Production and Manufacturing Infrastructure were presented, on which the committees gave a positive conclusion.
The agenda of the upcoming plenary session included the annual program of the Republic of Artsakh State Commission on Regulation of Public Services and Economic Competition.
Then, according to the requirements of the Constitution and the "Rules of Procedure of the National Assembly", the President of the National Assembly issued a statement on the appointment of a member of the Supreme Judicial Council by the NA at the forthcoming plenary session. “In accordance with the established procedure, the faction "Motherland” has nominated the candidacy of Shushanik Lavrent Hayrapetyan for the position of a Member of the Supreme Judicial Council," said Ashot Ghoulyan.
Summing up the session, the Head of the Parliament stated that the next plenary session will be held on November 30 at 11:00.