Ծնվել է 1968թ. հունիսի 2-ին Հադրութի շրջանի Խանձաձոր գյուղում:
2001թ. ավարտել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պետական պոլիտեխնիկական ինստիտուտի ճարտարապետաշինարարական ֆակուլտետը:
1986-1988թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
1993թ. նշանակվել է Հադրութի պաշտպանական շրջանի առաջին գումարտակի հրամանատար: Մասնակցել է Մարտակերտի, Քարվաճառի, Ֆիզուլիի, Ջաբրայիլի և այլ շրջանների ազատագրական մարտերին: 1994թ. վիրավորվել է:
1994թ. նշանակվել է ԼՂՀ Հադրութի շրջվարչակազմի ղեկավարի տեղակալ:
1995թ. նշանակվել է Հադրութի շրջվարչակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար և նույն թվականին հրաժարական տվել:
1996-1999թթ. նախաձեռնել և լիովին վերականգնել է հայրենի Խանձաձոր գյուղը, որն ամբողջովին ավերվել էր պատերազմի սկզբին:
1999-2001թթ.՝ Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
2001թ.-ից զբաղվում է հողագործությամբ:
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցության ընտրացուցակով։ Եղել է Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
«Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցության անդամ է։
Եղել է ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ։
Ամուսնացած է, ունի չորս զավակ։
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 0376-1 հրամանագիր 25.07.1994թ.), «Արիության համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 161 հրամանագիր 08.05.2000թ.):

Родился 2-го июня 1968 г. в селе Хандзадзор Гадрутского района.
Участвовал в освободительных боях в Мартакертском, Карвачарком, Физулинском, Джебраильском и др. районах. В 1994 г. был ранен.
1994г. - назначен заместителем главы Гадрутской районной администрации.
1995 г. - назначен исполняющим обязанности главы Гадрутской районной администрации и в том же году подал в отставку.
1996-1999 гг. инициировал и обеспечил полное восстановление родного села Хандзадзор, которое было разрушено в начале войны.
1999-2001 гг. – руководитель Гадрутской районной администрации.
2001 г. - окончил архитектурно-строительный факультет Ереванского государственного политехнического института им. К. Маркса.
С 2001 г. - занимается земледелием.
На парламентских выборах 23 мая 2010 г. по пропорциональной системе был избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва по партийному списку Армянской революционной федерации "Дашнакцутюн". Был членом постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам. Был членом фракции "Дашнакцутюн".