Ծնվել է 1979թ. մայիսի 23-ին Ստեփանակերտ քաղաքում։
2003թ. ավարտել է Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը։
2002-2003թթ. ընդունվել և ավարտել է ՌԴ կառավարությանն առընթեր ֆինանսական ակադեմիայի ֆինանսական մենեջմենթի ֆակուլտետը։
2007-2008թթ. աշխատել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության քաղաքական վարչությունում, միաժամանակ դասախոսել ԱրՊՀ քաղաքագիտության ֆակուլտետում։
2008-2009թթ.՝ ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար
2009թ. օգոստոս-հոկտեմբեր՝ ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության վերլուծության և քաղաքական պլանավորման բաժնի առաջին քարտուղար
2009-2010թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի տեղակալ
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 2 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:

Родился 23-го мая 1979г. в Степанакерте.
2003 г. - окончил факультет международных отношений Московского государственного института международных отношений.
2002 - 2003 гг. учился на факультете финансового менеджмента Финансовой академии РФ при правительстве РФ.
2007 - 2008 гг. - работал в политическом управлении МИД НКР, одновременно преподавая на факультете политологии АрГУ.
2008 - 2009 гг. - руководитель аппарата в Министерства градостроительства НКР.
Августа -октябрь 2009 г. - первый секретарь отдела анализа и политического планирования МИД НКР.
2009 - 2010 гг. - заместитель министра - руководитель аппарата Правительства НКР.
На парламентских выборах 23 мая 2010 г. по мажоритарной системе был избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва от избирательного округа №2.
10-го июня 2010 г. – был избран заместителем председателя постоянной комиссии Национального собрания по внешним сношениям.