Ծնվել է 1979թ. մայիսի 23-ին Ստեփանակերտ քաղաքում։
2003թ. ավարտել է Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը։
2002-2003թթ. ընդունվել և ավարտել է ՌԴ կառավարությանն առընթեր ֆինանսական ակադեմիայի ֆինանսական մենեջմենթի ֆակուլտետը։
2007-2008թթ. աշխատել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության քաղաքական վարչությունում, միաժամանակ դասախոսել ԱրՊՀ քաղաքագիտության ֆակուլտետում։
2008-2009թթ.՝ ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար
2009թ. օգոստոս-հոկտեմբեր՝ ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության վերլուծության և քաղաքական պլանավորման բաժնի առաջին քարտուղար
2009-2010թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի տեղակալ
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 2 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:

Born on May 23, 1979 in Stepanakert
2003 - Graduated from the Faculty of International Relations of the Moscow State Institute of International Relations
2002 - 2003 - Studied at the Faculty of Financial Management of the Finance Academy of the Russian Federation under the Government of the Russian Federation
2007-2008 - Worked in the political department of the NKR MFA, simultaneously teaching at the faculty of political science of the ArSU
2008 - 2009 - Head of the apparatus in the Ministry of Urban Development of the NKR
August-October 2009 - First Secretary of the Analysis and Political Planning Department of the NKR MFA
2009 - 2010 - Deputy Minister, Chief of the Staff of the NKR Government
May 23, 2010 – Elected deputy to the National Assembly of the 5th convocation from electoral district No 2 by the majority system
June 10, 2010 - Elected deputy chairman of the Standing Committee of the National Assembly on Foreign Relations