Ծնվել է 1979թօգոստոսի 3-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1999-2005թթ.՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ՍՊԱԾ գործակալության «Սեյսմիկ պաշտպանության Արևելյան ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի իրավախորհրդատու
2005-2007թթ.՝ «Արցախի կարի-կոշիկի արտադրական միավորում» ՓԲԸ կադրերի բաժնի վարիչ
2007թհոկտեմբերի 14-ին ԼՂՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների արդյունքում ընտրվել է Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանու անդամ։
2008 թ.-ից՝ ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարարության բժշկասոցիալական փորձաքննության կենտրոնի իրավաբան-մեթոդաբան
2010թմայիսի 23-ի  խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 1 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային Ժողովի պատգամավոր:
Եղել է Ազգային ժողովի սոցիալական ոլորտի հարցերի (2012 թվականից՝ սոցիալական և առողջապահության հարցերի) մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Born on the August 3, 1979 in the city of Stepanakert
1999 - 2005 - Legal adviser in the SNCO "Eastern seismic protection service" agency of the National Service of Seismic Protection of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Artsakh
2007 - Graduated from the Law Faculty of the Yerevan University "Yerevan"
2005-2007 – Head of Human Resources Department of the CJSC "Sewing-Shoe Production Association “Artsakh "
October 14, 2007 - Elected to the local self-government bodies as a member of the Stepanakert City Council of the Elderly
Since 2008 - Lawyer-methodologist in the center of medical and social expertise of the NKR Ministry of Social Security
May 23, 2010 - Elected a deputy of the National Assembly of the 5th convocation from the electoral district N1, member of the Standing Committee on Social issues (since 2012 - on social issues and health), member of the Artsakhatun deputy group