Ծնվել է 1979թօգոստոսի 3-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1999-2005թթ.՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ՍՊԱԾ գործակալության «Սեյսմիկ պաշտպանության Արևելյան ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի իրավախորհրդատու
2005-2007թթ.՝ «Արցախի կարի-կոշիկի արտադրական միավորում» ՓԲԸ կադրերի բաժնի վարիչ
2007թհոկտեմբերի 14-ին ԼՂՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների արդյունքում ընտրվել է Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանու անդամ։
2008 թ.-ից՝ ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարարության բժշկասոցիալական փորձաքննության կենտրոնի իրավաբան-մեթոդաբան
2010թմայիսի 23-ի  խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 1 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային Ժողովի պատգամավոր:
Եղել է Ազգային ժողովի սոցիալական ոլորտի հարցերի (2012 թվականից՝ սոցիալական և առողջապահության հարցերի) մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Родился 3-го августа 1979г. в г. Степанакерте.
1999 - 2005 гг.- юрисконсультант в ГНКО "Восточная служба сейсмической защиты" агентства Национальной службы сейсмической защиты МЧС РА.
2007 г. - окончил юридический факультет ереванского университета "Ереван".
2005-2007гг. – заведующий отделом кадров ЗАО "Швейно-обувное производственное объединение Арцах".
14-го октября 2007 г. – по итогам выборов в органы местного самоуправления избран членом Степанакертского городского совета старейшин.
С 2008 г. – юрист-методист в центре медико-социальной экспертизы Министерства социального обеспечения НКР.
23 мая 2010г. - избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва от избирательного округа N1. Был членом постоянной комиссии Национального собрания по вопросам социальной сферы (с 2012г.- по социальным вопросам и здравохранению). Был членом депутатской группы "Арцахатун".