1986թ. ավարտել է Մարտակերտի միջնակարգ դպրոցը։
1994-1997թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում, եղել է 5-րդ պաշտպանական շրջանի բուժծառայության պետ։
1998-2000թթ.` Մարտակերտի շրջհիվանդանոցի վիրաբույժ և վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչ
2000-2003թթ. ավարտել է ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի «Նեղ վիրաբուժական մասնագիտությունների» ամբիոնի կլինիկական օրդինատուրան և ստանացել բժիշկ-ընդհանուր վիրաբույժի որակավորում։
2004-2006թթ. սովորել է ՀՀ ԱԱԻ էնդոսկոպիկ վիրաբուժության ամբիոնի ասպիրանտուրայում և ստացել բժշկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։
2007թ.-ից ղեկավարում է «Մարտակերտի Ռ. Բազիյանի անվան շրջանային բուժմիավորում» ՓԲԸ-ն։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 14 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է «Արցախատուն» պատգամավորական խմբի, ինչպես նաև սոցիալական ոլորտի հարցերի (2012 թվականից՝ սոցիալական և առողջապահության հարցերի) մշտական հանձնաժողովի անդամ:

1986г. - окончил Мартакертскую среднюю школу.
1994-1997гг. - служил в Армии обороны НКР в качестве начальника медицинской службы 5-ого оборонительного района.
1998-2000гг. - работал в Мартакертской районной больнице в качестве хирурга и заведующего хирургическим отделением.
2000-2003гг. - окончил клиническую ординатуру кафедры узких хирургических специальностей Национального института здравоохранения РА, получив квалификацию врача - общего хирурга.
2004-2006гг. - учился в аспирантуре кафедры эндоскопической хирургии НИЗ РА, защитив кандидатский диссертацию и получив степень кандидата медицинских наук.
С 2007 г. - руководит ЗАО "Мартакертское районное медобъединение имени Р. Базияна".
На парламентских выборах 23 мая 2010 г. по мажоритарной системе был избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва от избирательного округа N 14. Был членом постоянной комиссии НС по вопросам социальной сферы (с 2012г.- по социальным вопросам и здравоохранению).