1986թ. ավարտել է Մարտակերտի միջնակարգ դպրոցը։
1994-1997թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում, եղել է 5-րդ պաշտպանական շրջանի բուժծառայության պետ։
1998-2000թթ.` Մարտակերտի շրջհիվանդանոցի վիրաբույժ և վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչ
2000-2003թթ. ավարտել է ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտի «Նեղ վիրաբուժական մասնագիտությունների» ամբիոնի կլինիկական օրդինատուրան և ստանացել բժիշկ-ընդհանուր վիրաբույժի որակավորում։
2004-2006թթ. սովորել է ՀՀ ԱԱԻ էնդոսկոպիկ վիրաբուժության ամբիոնի ասպիրանտուրայում և ստացել բժշկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։
2007թ.-ից ղեկավարում է «Մարտակերտի Ռ. Բազիյանի անվան շրջանային բուժմիավորում» ՓԲԸ-ն։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 14 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է «Արցախատուն» պատգամավորական խմբի, ինչպես նաև սոցիալական ոլորտի հարցերի (2012 թվականից՝ սոցիալական և առողջապահության հարցերի) մշտական հանձնաժողովի անդամ:

1986 – Finished secondary school in Martakert
1994-1997 - Served in the NKR Defense Army as the head of the medical service of the 5th defense area.
1998-2000 - Worked in the Martakert district hospital as a surgeon and head of the surgical department
2000-2003 - Graduated from the clinical internship of the department of narrow surgical specialties of the National Health Institute of Armenia, with the qualification of a general surgeon
2004-2006 - Studied in the graduate school at the Department of Endoscopic Surgery in the RA, defended Ph.D. thesis and obtained the degree of candidate of medical sciences
Since 2007 - Head of the CJSC "Martakert Regional Medical Association named after R. Baziyan
May 23, 2010 - Elected deputy to the National Assembly of the 5th convocation from the electoral district No 14 by the majority system, was member of the NA Standing Committee on Social Affairs (since 2012 - on social issues and public health).