Ծնվել է 1961թ. հոկտեմբերի 1-ին Ասկերանի շրջանի Սարդարաշեն գյուղում:
1982-1984թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում, այնուհետև աշխատանքի է անցել «Խորհրդային Ղարաբաղ» թերթում, ուր աշխատել է մինչև 1991թ., նախ՝ թարգմանիչ, ապա թղթակից, հետո՝ հրապարակախոսության բաժնի վարիչ։
1991թ. «Արցախ» հանդեսի ավագ խմբագիր, տարբեր ժամանակահատվածներում աշխատակցել «Ամարաս» ու «Արցախյան ժամանակ» թերթերին։
1992.-1993թթ. ՝ ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի լրատվական ծառայության ղեկավար և ԳԽ նախագահի մամուլի քարտուղար
1994թ. աշխատել է Արցախի հեռուստատեսությունում, ապա մինչև պատերազմի ավարտը ծառայել ԼՂՀ պաշտպանության բանակում՝ որպես ուսումնական գնդի հրամանատարի քաղաքական գծով տեղակալ։ Նույն տարում նշանակվել է «Արցախ» («ԼՂ Հանրապետություն») թերթի գլխավոր խմբագրի պաշտոնակատար։
1995թ. ծառայել է Պաշտպանության բանակում։
1996թ. ժամանակավորապես տեղափոխվել է ՌԴ Կալինինգրադի մարզ, աշխատել տեղի «Սվոբոդնայա զոնա» և «Կալինինգրադսկայա պրավդա» մարզային թերթերում: Եղել է Մոսկվայում լույսընծայվող «Նոյես Դոյչլանդ» թերթի սեփական թղթակիցը տարածաշրջանում։
1997թ. հաստատվել է Երևանում, որպես թողարկու խմբագիր աշխատել «Նոյյան տապան» գործակալությունում։ Նույն տարում վերադարձել է Ստեփանակերտ, նշանակվել Տեղեկատվության ու մամուլի նորաստեղծ դեպարտամենտի պետի տեղակալ։ Աշխատակցել է «Հայաստանի Հանրապետություն» թերթին։
1998 թ.-ից՝ Ստեփանակերտի մամուլի ակումբի նախագահ
1998թ. նշանակվել է «Ազատ Արցախ» հանրապետական պաշտոնաթերթի գլխավոր խմբագիր։
1999թ. մի խումբ գործընկերների հետ հիմնադրել է «10-րդ նահանգ» հասարակական-քաղաքական թերթը, եղել նրա գլխավոր խմբագիրը։ Թերթի գործունեությունը ժամանակավոր դադարեցվելուց հետո աշխատակցել է «Հայկական ժամանակ» թերթին։
2000թ. հրատարակվել է նրա «Ճանապարհորդություն ի Հայս» գիրքը՝ 1999-ի աշնանը լեռնագնացների արշավախմբի կազմում Արարատ լեռան գագաթը բարձրանալու փորձի մասին։
2004-2008 թթ. խմբագրել է «Դեմո» հանրային թերթը:
2005թ. հունիսի 19-ին համամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
2009թ.-ից՝ «Անալիտիկոն» վերլուծական հանդեսի գլխավոր խմբագիր
Եղել է «Հարավային Կովկաս» լրագրողական միջազգային կազմակերպության համանախագահ, ՌԴ լրագրողների միության Էքստրեմալ լրագրության կենտրոնի փորձագետ, մասնակցել տարածաշրջանային ու միջազգային մի շարք լրագրողական ու խաղաղարար ծրագրերի:

Родился 1-го октября 1961г. в селе Сардарашен Аскеранского района.
Работал переводчиком, затем корреспондентом и заведующим отделом публицистики газеты "Советский Карабах".
1991г. - старший редактор издания "Арцах", сотрудничал с газетами "Амарас" и "Арцахское время".
1992-1993гг. – руководитель информационной службы Верховного совета НКР первого созыва, пресс-секретарь председателя Верховного совета.
1994г. – работал в Арцахском телевидении, затем служил в Армии обороны НКР заместителем командира учебного полка по политической части. В том же году был назначен и.о. главного редактора газеты "Арцах" ("НК Республика").
1995г.- служил в Армии обороны НКР.
1996г. - временно переехал в Калининградскую область, где работал в областных газетах "Свободная зона" и "Калининградская правда". Был собственным корреспондентом издаваемой в Москве газеты "Ноес Дойчланд".
1997г. переехал в Ереване и работал выпускающим редактором в агентстве "Ноян Тапан". В том же году вернулся в Степанакерт и был назначен заместителем начальника департамента информации и прессы. Сотрудничал с газетой "Республика Армения"
1998г. – председатель Степанакертского пресс-клуба.
1998г. –назначен главным редактором республиканской официальной газеты "Азат Арцах".
1999г. –вместе с коллегами создал общественно-политическую газету "10-ая провинция", был ее главным редактором. Затем сотрудничал с газетой "Айкакан жаманак".
2000г. - издал книгу «Путешествие в страну Айка» о попытке подняться на вершину горы Арарат осенью 1999г. в составе группы альпинистов.
2004-2008гг. - редактор газеты "Демо".
19-го июня 2005г. –по пропорциональной системе избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва.
С 2009г. – главный редактор аналитического издания "Аналитикон".
Был сопредседателем международной журналистской организации "Южный Кавказ", экспертом центра экстремальной журналистики Союза журналистов РФ, участвовал в международных и региональных журналистских и миротворческих проектах.