1985-1987թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում։
1992-1995թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում` վաշտի հրամանատար, մասնակցել է մարտական գործողություններին։
1995թ. զորացրվելուց հետո հիմնադրել է «Աշոտիկ» ՍՊԸ-ն:
1997- 2000թթ. ընտրվել է Ուխտաձորի գյուղական համայնքի ղեկավար:
2002թ. ավարտել է ՀՀ Աբովյանի Գրիգոր Նարեկացու անվան համալսարանի էկոնոմիկայի և կառավարման բաժինը՝ ստանալով տնտեսագետ-մենեջերի մասնագիտություն:
2002թ.-ից՝ «Աշոտիկ» ՍՊԸ հիմնադիր-գործադիր տնօրեն
2005թ. հունիսի 19-ի թիվ 12 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով: Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2017թ. դեկտեմբերի 11-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում մեծամասնական ընտրակարգով Հադրութի թիվ 6 ընտրատարածքից ընտրվել է Ազգային ժողովի պատգամավոր:
«Ազատ Հայրենիք» կուսակցության անդամ է։
Ազգային ժողովի «Հայրենիք» խմբակցության անդամ է։ ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է:

Born October 1, 1967, in the village of Ughtadzor, Hadrout region
1987-1989 – Worked in the Ughtadzor state farm "Friendship" as a dairy products laboratory assistant
1989 – Assistant to the operational duty officer of the Internal Affairs Department of Hadrout region
Participated in the self-defense of the Ughtadzor sub-region from the beginning of the Artsakh movement
1992-1995 - Served in the NKR Defense Army as a company commander, took part in combat operations
1995 – Founded the LLC "Ashotik"
1997- 2000 - Elected head of the Ughtadzor rural community
2002 - Graduated from the Department of Economics and Management of the Abovyan University after Grigor Narekatsi, the specialty of an economist-manager
Since 2002 - Executive Director of the LLC "Ashotik"
June 19. 2005 - Elected a deputy of the National Assembly of the fourth convocation from the electoral district No. 12. Member of the National Assembly Standing Committee on Production and Manufacturing infrastructure
May 23, 2010 - Elected to the National Assembly of the 5th convocation on the list of the party "Free Motherland" by proportional system, member of the Standing Committee on Production and Manufacturing Infrastructures
December 11, 2017 - in the by-elections to the National Assembly of the sixrth convocation elected a deputy from the electoral district No. 6.