1985-1987թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում։
1992-1995թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում` վաշտի հրամանատար, մասնակցել է մարտական գործողություններին։
1995թ. զորացրվելուց հետո հիմնադրել է «Աշոտիկ» ՍՊԸ-ն:
1997- 2000թթ. ընտրվել է Ուխտաձորի գյուղական համայնքի ղեկավար:
2002թ. ավարտել է ՀՀ Աբովյանի Գրիգոր Նարեկացու անվան համալսարանի էկոնոմիկայի և կառավարման բաժինը՝ ստանալով տնտեսագետ-մենեջերի մասնագիտություն:
2002թ.-ից՝ «Աշոտիկ» ՍՊԸ հիմնադիր-գործադիր տնօրեն
2005թ. հունիսի 19-ի թիվ 12 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով: Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2017թ. դեկտեմբերի 11-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում մեծամասնական ընտրակարգով Հադրութի թիվ 6 ընտրատարածքից ընտրվել է Ազգային ժողովի պատգամավոր:
«Ազատ Հայրենիք» կուսակցության անդամ է։
Ազգային ժողովի «Հայրենիք» խմբակցության անդամ է։ ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ է:

С начала Арцахского движения участвовал в самообороне Ухтадзорского подрайона.
2002г. - окончил отделение экономики и управления Абовянского университета имени Григора Нарекаци, получив специальность экономиста-менеджера.
С 2002 г. - исполнительный директор ООО "Ашотик".
19-го июня 2005г. - избран депутатом Национального собрания НКР четвертого созыва от избирательного округа N 12. Был членом постоянной комиссии Национального собрания по вопросам производства и производственной инфраструктуры.
23-го мая 2010г. - по пропорциональной системе был избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва по списку партии "Свободная родина". Был членом постоянной комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур.
11-го декабря 2017г. - по итогам дополнительных выборов избран депутатом НС по мажоритарной системе от избирательного округа №6.
Член фракции "Родина". Является членом постоянной комиссии НС по вопросам производства и производственных инфраструктур.