1986-1988թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի շարքերում։
1992-1994թթ. Արցախյան պատերազմում եղել է նախ՝ գումարտակի հրամանատար, ապա՝ պաշտպանական շրջանի հրամանատարի տեղակալ։
1994-1996թթ.՝ ԼՂՀ ՆԳ Հադրութի շրջանային բաժնի պետի տեղակալ, ապա՝ պետ
1997-1998թթ.՝ Հադրութի շրջանի կենսաթոշակային ապահովագրության շրջանային կենտրոնի տնօրեն
1998-2005թթ.՝ Հադրութի համայնքի ղեկավար
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 11 ընտրատարածքից։ Եղել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 8 ընտրատարածքից։
2015թ. մայիսի 3-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 6 ընտրատարածքից։ Եղել է Ազգային ժողովի արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։
«Ազատ հայրենիք» կուսակցության անդամ է։
2017թ. հոկտեմբերի 6-ից՝ Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
Պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 300 հրամանագիր, 08.05.2002թ.) և «Երախտագիտություն» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 124-Ա հրամանագիր, 23.12.2014թ.):

1989г. – окончил заочное отделение ветеринарного факультета Степанакертского сельхозтехникума.
1994-1996гг. – заместитель начальника, а затем начальник Гадрутского районного отдела внутренних дел.
1997-1998гг. – директор Гадрутского районного центра пенсионного страхования.
1998-2005 гг. – мэр города Гадрута.
На парламентских выборах 19 июня 2005 года избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва по мажоритарной системе от избирательного округа № 11.
Был членом постоянной комиссии НС НКР по внешним сношениям.
На парламентских выборах 23 мая 2010 года избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва по мажоритарной системе от избирательного округа №8.
На парламентских выборах 3 мая 2015 года избран депутатом Национального собрания НКР 6-го созыва по мажоритарной системе от избирательного округа №6. Был членом постоянной комиссии НС НКР по вопросам производства и производственных инфраструктур.
6-го октября 2017г. - руководитель Гадрутской районной администрации.
Награжден орденом "Боевой Крест" 2-й степени (08.05.2002г.) и медалью "Благодарность" (23.12.2014г.).