1986-1988թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի շարքերում։
1992-1994թթ. Արցախյան պատերազմում եղել է նախ՝ գումարտակի հրամանատար, ապա՝ պաշտպանական շրջանի հրամանատարի տեղակալ։
1994-1996թթ.՝ ԼՂՀ ՆԳ Հադրութի շրջանային բաժնի պետի տեղակալ, ապա՝ պետ
1997-1998թթ.՝ Հադրութի շրջանի կենսաթոշակային ապահովագրության շրջանային կենտրոնի տնօրեն
1998-2005թթ.՝ Հադրութի համայնքի ղեկավար
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 11 ընտրատարածքից։ Եղել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 8 ընտրատարածքից։
2015թ. մայիսի 3-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 6 ընտրատարածքից։ Եղել է Ազգային ժողովի արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։
«Ազատ հայրենիք» կուսակցության անդամ է։
2017թ. հոկտեմբերի 6-ից՝ Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
Պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 300 հրամանագիր, 08.05.2002թ.) և «Երախտագիտություն» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 124-Ա հրամանագիր, 23.12.2014թ.):

Born on May 12, 1968 in the village of Banadzor in the Hadrout region of Nagorno-Karabakh
1989 - Graduated from the correspondence department of the veterinary faculty of the Stepanakert Agricultural Technical College
1988-1990 - Head of the farm and the chief veterinarian in the state farm of his native village
Participated in the Artsakh national liberation movement and self-defensive battles
1992-1994 - Battalion commander, deputy battalion commander
1994-1996 - Deputy Chief, then Head of the Hadrout District Department of Internal Affairs
1997-1998 - Director of the Hadrout District Pension Insurance Center
1998-2005 - Mayor of Hadrout
June 19, 2005 - Elected to the National Assembly of the 4th convocation by the majority system in the parliamentary elections from the constituency No 11, a member of the NKR NA Standing Committee on Foreign Relations
May 23, 2010 - Elected to the National Assembly of the 5th convocation by the majority system from the constituency No 8
May 3, 2015 - Elected a deputy of the 6th National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic by majority system from electoral district No. 6, at the parliamentary elections, was member of the NKR NA Standing Committee on Production and Industrial Infrastructures
October 6, 2017 - Head of the Hadrout District Administration
Awarded the order "Battle Cross" of the 2nd degree (08.05.2002) and the medal "Gratitude" (December 23, 2014)