Ծնվել է 1972 թ. դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակից է, կամավորագրվել է Արցախի ինքնապաշտպանությանը՝ շարքային, դասակի հրամանատար, վաշտի հրամանատար:
1992-1997թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում՝ ՊԲ Կենտրոնական պաշտպանական շրջանի հետախուզության պետ։Ազատամարտի երկրորդ կարգի հաշմանդամ է։
1998-2003թթ.` թանկարժեք քարերի մշակման արտադրության տնօրեն
2007թ. ընտրվել է «Արցախի ազատամարտիկների միություն» հասարակական կազմակերպության Ստեփանակերտի տարածքային միավորման խորհրդի նախագահ, միության վարչության անդամ է։
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ընտրացուցակով։ Եղել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 3 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր։
2010թ. հունիսի 10-ին ընտրվել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: Եղել է ԱԺ «Ժողովրդավարություն» խմբակցության անդամ։
Սպորտի վարպետի թեկնածու է։
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 0375-1 հրամանագիր 25.07.1994թ.), «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 304 հրամանագիր 08.05.2002թ.):

Родился 17-го декабря 1972 г. в городе Степанакерте.
Активный участник Карабахского движения, добровольно вступил в силы самообороны Арцаха, был рядовым, командиром взвода, роты.
1992-1997 гг. - служил в Армии обороны НКР начальником разведки Центрального оборонительного района АО. Инвалид Арцахской войны второй группы.
1998-2003 гг. - директор производства по обработке ценных камней.
2007 г. - избран председателем Совета Степанакертского территориального объединения общественной организации «Союз воинов-освободителей Арцаха», является членом правления Союза.
19 июня 2005 г. - по пропорциональной системе был избран депутатом Национального собрания НКР четвертого созыва по списку Демократической партии Арцаха. Был заместителем председателя постоянной комиссии Национального собрания по вопросам обороны, безопасности и законности.
23 мая 2010 г. -- по мажоритарной системе был избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва от избирательного округа N 3. Был заместителем председателя постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и законности.
Кандидат в мастера спорта.
Награжден орденом НКР "Боевой крест" 1-ой степени (25.07.1994г.), медалью НКР "За освобождение Шуши" (08.05.2002г.).