Ծնվել է 1972 թ. դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակից է, կամավորագրվել է Արցախի ինքնապաշտպանությանը՝ շարքային, դասակի հրամանատար, վաշտի հրամանատար:
1992-1997թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում՝ ՊԲ Կենտրոնական պաշտպանական շրջանի հետախուզության պետ։Ազատամարտի երկրորդ կարգի հաշմանդամ է։
1998-2003թթ.` թանկարժեք քարերի մշակման արտադրության տնօրեն
2007թ. ընտրվել է «Արցախի ազատամարտիկների միություն» հասարակական կազմակերպության Ստեփանակերտի տարածքային միավորման խորհրդի նախագահ, միության վարչության անդամ է։
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ընտրացուցակով։ Եղել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 3 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր։
2010թ. հունիսի 10-ին ընտրվել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: Եղել է ԱԺ «Ժողովրդավարություն» խմբակցության անդամ։
Սպորտի վարպետի թեկնածու է։
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 0375-1 հրամանագիր 25.07.1994թ.), «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 304 հրամանագիր 08.05.2002թ.):

Born on December 17, 1972 in the city of Stepanakert
Active participant of the Karabakh movement, voluntarily joined the forces of self-defense of Artsakh: was a soldier, platoon commander and company commander
1992-1997 - Served in the NKR Defense Army as the intelligence chief of the Central Defense District of the Defense Army. Second group disabled of the Artsakh war.
1998-2003 - Director of the precious stones processing company
2007 - Elected chairman of the Council of Stepanakert territorial association of the public organization "Union of Soldiers-Liberators of Artsakh", member of the board of the Union
June 19, 2005 – Elected deputy to the National Assembly of the fourth convocation under the list of the Democratic Party of Artsakh by proportional system, deputy chairman of the Standing Committee on Defense, Security and Law
May 23, 2010 - Elected deputy to the National Assembly of the 5th convocation from the constituency No. 3 the majority system, deputy chairman of the Standing Committee on defense, security and law
Candidate Master of Sports
He was awarded the Order of the NKR "Battle Cross" of the 1st degree (25.07.1994), the NKR Medal "For the Liberation of Shushi" (08.05.2002).