Ծնվել է 1961թ. ապրիլի 19-ին նախկին ՀԽՍՀ Վանաձոր (Կիրովական) քաղաքում:
1978-1979թթ. սովորել է Երևանի Խ.Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի, պատմության և խորհրդային իրավունքի բաժնում:
1983-1985թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի սահմանապահ զորքերում:
1985թ.՝ «Ուրարտու» արտադրամասի ինժեներ-տեխնոլոգ: Նույն թվականին ընտրվել է Երևանի «ԿԱԹ» արտադրամասի ԼԿԵՄ կոմիտեի քարտուղարի տեղակալ (փոխարինող քարտուղար):
1986թ. սեպտեմբեր՝ Երևանի Շահումյանի շրջանի ԼԿԵՄ շրջկոմի հրահանգիչ
1988-1994թթ.՝ Երևանի թիվ 191 միջնակարգ դպրոցի փոխտնօրեն
1988-1994թթ. մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը:
1990-1995թթ. ընտրվել է Երևանի քաղաքային խորհրդի և Շահումյանի շրջանային խորհրդի պատգամավոր` պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ:
1994թ.՝ Մոսկվայի «Սոնար» ՍՊԸ գլխավոր տնօրենի մարկետինգի և իրավական հարցերի գծով տեղակալ
1998թ. նշանակվել է ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանի կրթության, մշակույթի բաժնի պետ:
2004-2008թթ.՝ շրջանի վարչակազմի աշխատակազմի կրթության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության հարցերի վարչության պետ
2005թ. հունիսի 19-ին թիվ 22 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական զարգացման, մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2011-2013թթ.՝ ՀՀ ՏԿՆ միգրացիոն պետական ծառայության աշխատակազմի ղեկավար
2017թ. օգոստոսից՝ ՀՀ ԲՆ «Դիլիջան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն
Պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 67-Ա հրամանագիր, 01.09.2006թ.), ՀՀ կրթության մշակույթի նախարարության ոսկե մեդալներով, «Մայրական երախտագիտության» մեդալով և այլ կառավարական պարգևներով:

Date of birth 19.04.1961
1978-1979 - Studied in the department of History and Soviet law of the historical-geographical faculty of the Yerevan State Pedagogical Institute
1983-1985 - Served in the Soviet army border troops
1985 - Engineer-technologist of the production workshop "Urartu". The same year elected deputy secretary of the committee of the Young Communist League of Yerevan production workshop "KAT"
September 1986 - Instructor of the district Comsomol committee of the Shahumyan district of Yerevan
1988-1994 - Headmaster of the Yerevan Secondary School No 191
1988-1994 - Participated in the Artsakh national liberation movement
1990-1995 - Elected deputy of the city council of Yerevan and Shahumyan district council, chairman of the commission on state and legal issues
1994 - Deputy General Director of LLC "Sonar" on marketing and legal issues
1998 – Appointed Head of the Education and Culture Department of the NKR Kashatagh region
2004-2008 - Head of the Department for Education, Culture, Sports and Youth of the district administration apparatus
June 19, 2005 - Elected deputy of the National Assembly of the NKR of the fourth convocation from electoral district No 22, member of the Standing Committee on financial and budgetary issues and economic management
2011-2013 - Head of the State Migration Service of the Ministry of Territorial Administration of the Republic of Armenia
Since August 2017 - Deputy Director of the organization  National Park "Dilijan" of the Ministry of Nature Protection of the Republic of Armenia
Awarded the medal "Vachagan Barepasht" (01.09.2006), gold medals of the RA Ministry of Education, Culture, the "Mother's Gratitude" medal and other governmental awards