Ծնվել է 1961թ. ապրիլի 19-ին նախկին ՀԽՍՀ Վանաձոր (Կիրովական) քաղաքում:
1978-1979թթ. սովորել է Երևանի Խ.Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի, պատմության և խորհրդային իրավունքի բաժնում:
1983-1985թթ. ծառայել է խորհրդային բանակի սահմանապահ զորքերում:
1985թ.՝ «Ուրարտու» արտադրամասի ինժեներ-տեխնոլոգ: Նույն թվականին ընտրվել է Երևանի «ԿԱԹ» արտադրամասի ԼԿԵՄ կոմիտեի քարտուղարի տեղակալ (փոխարինող քարտուղար):
1986թ. սեպտեմբեր՝ Երևանի Շահումյանի շրջանի ԼԿԵՄ շրջկոմի հրահանգիչ
1988-1994թթ.՝ Երևանի թիվ 191 միջնակարգ դպրոցի փոխտնօրեն
1988-1994թթ. մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը:
1990-1995թթ. ընտրվել է Երևանի քաղաքային խորհրդի և Շահումյանի շրջանային խորհրդի պատգամավոր` պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ:
1994թ.՝ Մոսկվայի «Սոնար» ՍՊԸ գլխավոր տնօրենի մարկետինգի և իրավական հարցերի գծով տեղակալ
1998թ. նշանակվել է ԼՂՀ Քաշաթաղի շրջանի կրթության, մշակույթի բաժնի պետ:
2004-2008թթ.՝ շրջանի վարչակազմի աշխատակազմի կրթության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության հարցերի վարչության պետ
2005թ. հունիսի 19-ին թիվ 22 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական զարգացման, մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2011-2013թթ.՝ ՀՀ ՏԿՆ միգրացիոն պետական ծառայության աշխատակազմի ղեկավար
2017թ. օգոստոսից՝ ՀՀ ԲՆ «Դիլիջան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն
Պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 67-Ա հրամանագիր, 01.09.2006թ.), ՀՀ կրթության մշակույթի նախարարության ոսկե մեդալներով, «Մայրական երախտագիտության» մեդալով և այլ կառավարական պարգևներով:

Родился 19-го апреля 1961г. в городе Кировакан (Ванадзор) Армянской ССР.
1978-1979гг. –учился в отделе истории и советского права историко-географического факультета Ереванского государственного педагогического института.
1983-1985гг. - служил в пограничных войсках советской армии.
1985г. – инженер-технолог производственного цеха "Урарту". В том же году был избран заместителем секретаря комитета ЛКСМ ереванского производственного цеха "КАТ".
Сентябрь 1986г. -инструктор райкома ЛКСМ Шаумянского района Еревана.
1988-1994гг.- завуч ереванской средней школы №191.
1988-1994гг. - участвовал в Арцахском национально-освободительном движении.
1990-1995гг. – избран депутатом городского совета Еревана и районного совета Шаумяна, председатель комиссии по государственно-правовым вопросам.
1994г.- заместитель генерального директора ООО "Сонар" по маркетингу и правовым вопросам.
1998г. – назначен начальником отдела образования, культуры Кашатагского района НКР.
2004-2008гг.- начальник управления по вопросам образования, культуры, спорта и молодежи аппарата районной администрации.
19-го июня 2005г. – от избирательного округа №22 избран депутатом Национального собрания НКР четвертного созыва. Был членом постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.
2011-2013гг. – руководитель аппарата Государственной миграционной службы Министерства территориального управления Республики Армения.
C августа 2017г. – замдиректора ГНКО Национальный парк "Дилижан" Министерства охраны природы Республики Армения.
Награжден медалью "Вачаган Барепашт" (01.09.2006г/), золотыми медалями Министерства образования, культуры РА, медалью "Материнская благодарность" и другими правительственными наградами.