1977թ. ավարտել է Առաջաձորի միջնակարգ դպրոցը:
1986-1987թթ. որպես «Արցախյան միություն» ընդհատակյա կազմակերպության փոխնախագահ ակտիվորեն մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի ինքնավար մարզը Հայկական ԽՍՀ-ին վերամիավորելու հարցով համաժողովրդական շարժման ընդհատակյա փուլին, ոչ պաշտոնական հանրաքվեի՝ գաղտնի ստոգրահավաքի կազմակերպմանը: Եղել է հավաքված 81 հազար ստորագրությունները ԽՍՀՄ և ԽՄԿԿ բարձրագույն ղեկավարությանը հասցնելու նպատակով՝ 1988թ. հունվարի 4-ից 13-ը Մոսկվա մեկնած պատվիրակության կազմում: Անդամակցել է «Կռունկ» կազմակերպությանը,ապա՝ դրա իրավահաջորդ՝ Ստեփանակերտի տնօրենների խորհրդին:
1988-1991թթ. աշխատել է արհմիությունների Լեռնային Ղարաբաղի մարզային խորհրդում:
1991թ. անդամագրվել է «Արցախի ժողովրդական ճակատ» զինված կազմակերպությանը:
1991-1992թթ.՝ Ստեփանակերտի քաղաքային խորհրդի գործադիր կոմիտեին կից Վերահսկողության կոմիտեի նախագահ
1992թ. օգոստոս Արցախի պաշտպանության մարտական գործողությունների ժամանակ ծանր վիրավորվել է:
1992թ. Ստեփանակերտի թիվ 22 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1993թ.՝ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի քաղբաժնի պետի տեղակալ
1994թ.՝ քաղբաժնի պետ - պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ
1996թ. սեպտեմբեր արձակվել է պահեստազոր՝ պետական իշխանության այլ մարմնում պաշտոնի նշանակվելու կապակցությամբ:
1996-1998թթ. ԼՂՀ սոցիալական ապահովության առաջին նախարար
1998-1999թթ. ղեկավարել է ԼՂՀ նորաստեղծ Հարկային պետական վարչությունը:
2002թ. նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի վարչության պետի տեղակալ:
2013թ. նոյեմբերի 29-ից՝ ՀՀ ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ
Ունի պահեստազորի գնդապետի զինվորական կոչում և ՀՀ քաղաքացիական հատուկ ծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Պարգևատրվել է ՀՀ «Մարտական ծառայություն», «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի, «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 55 հրամանագիր, 07.05.2008թ.), «Մայրական երախտագիտություն», ՀՀ ՊՆ «Անդրանիկ Օզանյան», «Դրաստամատ Կանայան», «Գարեգին Նժդեհ», «Վազգեն Սարգսյան», «Անբասիր ծառայության համար» 1-ին, 2-րդ, 3-րդ աստիճանի, «ՀՀ զինված ուժեր 20 տարի», ՀՀ ոստիկանության «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալներով և անվանական զենքով:

1977г. - окончил местную среднюю школу.
1986-1987гг. в качестве зампредседателя подпольной организации "Арцахский союз" активно участвовал в подпольном этапе всенародного движения по вопросу воссоединения Нагорно-Карабахской автономной области к Армянской ССР, организации неофициального референдума, тайного сбора подписей. Был в составе делегации, отправившейся с 4-го по 13-е января 1988 года в Москву с целью передачи собранных 81 тысячи подписей высшему руководству СССР и ЦК КПСС. Был членом организации "Крунк", затем ее правопреемника – Степанакертского совета директоров.
1988-1991гг. – работал в Нагорно-Карабахском областном совете профсоюзов.
1991г. - вступил в ряды вооруженной организации "Народный фронт Арцаха".
1991-1992гг. – председатель Комитета контроля при исполнительном комитете Степанакертского городского совета.
Август 1992г. – во время боевых действий по обороне Арцаха тяжело ранен.
1992г. – от степанакертского избирательного округа №22 избран депутатом Верховного совета НКР.
1993г. – заместитель начальника политотдела Армии обороны НКР.
1994г. – начальник политотдела - заместитель командира армии обороны.
Сентябрь 1996г. – отправлен в резерв в связи с назначением на должность в других органах государственной власти.
1996-1998гг. – первый министр социального обеспечения НКР.
1998-1999гг. – руководитель Государственного налогового управления НКР.
2002г. – назначен заместителем начальника управления по работе с персоналом министерства обороны Республики Армения.
С 29-го ноября 2013г. – начальник управления социальной защиты военнослужащих Министерства обороны Республики Армения.
Полковник запаса.
Имеет классный чин государственного советника специальной гражданской службы 2-го класса
Женат, имеет двух дочерей.
Награжден медалями Республики Армения "За боевые заслуги", "За заслуги перед отечеством" 2-ой степени, "За боевые заслуги" (НКР, 07.05.2008г.), "Материнская благодарность", "Андраник Озанян", "Драстамат Канаян", "Гарегин Нжде", "Вазген Саргсян", "За безупречную службу" 1-й, 2-й, 3-й степени, "20 летие Вооруженных сил РА" МО Республики Армения, "За укрепление сотрудничества" Полиции Республики Армения и памятным оружием.