1977թ. ավարտել է Առաջաձորի միջնակարգ դպրոցը:
1986-1987թթ. որպես «Արցախյան միություն» ընդհատակյա կազմակերպության փոխնախագահ ակտիվորեն մասնակցել է Լեռնային Ղարաբաղի ինքնավար մարզը Հայկական ԽՍՀ-ին վերամիավորելու հարցով համաժողովրդական շարժման ընդհատակյա փուլին, ոչ պաշտոնական հանրաքվեի՝ գաղտնի ստոգրահավաքի կազմակերպմանը: Եղել է հավաքված 81 հազար ստորագրությունները ԽՍՀՄ և ԽՄԿԿ բարձրագույն ղեկավարությանը հասցնելու նպատակով՝ 1988թ. հունվարի 4-ից 13-ը Մոսկվա մեկնած պատվիրակության կազմում: Անդամակցել է «Կռունկ» կազմակերպությանը,ապա՝ դրա իրավահաջորդ՝ Ստեփանակերտի տնօրենների խորհրդին:
1988-1991թթ. աշխատել է արհմիությունների Լեռնային Ղարաբաղի մարզային խորհրդում:
1991թ. անդամագրվել է «Արցախի ժողովրդական ճակատ» զինված կազմակերպությանը:
1991-1992թթ.՝ Ստեփանակերտի քաղաքային խորհրդի գործադիր կոմիտեին կից Վերահսկողության կոմիտեի նախագահ
1992թ. օգոստոս Արցախի պաշտպանության մարտական գործողությունների ժամանակ ծանր վիրավորվել է:
1992թ. Ստեփանակերտի թիվ 22 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1993թ.՝ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի քաղբաժնի պետի տեղակալ
1994թ.՝ քաղբաժնի պետ - պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ
1996թ. սեպտեմբեր արձակվել է պահեստազոր՝ պետական իշխանության այլ մարմնում պաշտոնի նշանակվելու կապակցությամբ:
1996-1998թթ. ԼՂՀ սոցիալական ապահովության առաջին նախարար
1998-1999թթ. ղեկավարել է ԼՂՀ նորաստեղծ Հարկային պետական վարչությունը:
2002թ. նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքի վարչության պետի տեղակալ:
2013թ. նոյեմբերի 29-ից՝ ՀՀ ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետ
Ունի պահեստազորի գնդապետի զինվորական կոչում և ՀՀ քաղաքացիական հատուկ ծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
Պարգևատրվել է ՀՀ «Մարտական ծառայություն», «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի, «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 55 հրամանագիր, 07.05.2008թ.), «Մայրական երախտագիտություն», ՀՀ ՊՆ «Անդրանիկ Օզանյան», «Դրաստամատ Կանայան», «Գարեգին Նժդեհ», «Վազգեն Սարգսյան», «Անբասիր ծառայության համար» 1-ին, 2-րդ, 3-րդ աստիճանի, «ՀՀ զինված ուժեր 20 տարի», ՀՀ ոստիկանության «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալներով և անվանական զենքով:

1977 - Finished local secondary school
1986-1987 - Deputy Chairman of the underground organization Artsakh Union actively participated in the underground stage of the national movement on the reunification of the Nagorno-Karabakh Autonomous Region to the Armenian SSR, the organization of an unofficial referendum, and the secret collection of signatures. He was a member of the delegation which left for Moscow on from 4 to 13 January, 1988 hand in the collected 81,000 signatures to the highest leadership of the USSR and the CPSU Central Committee. He was a member of the organization "Krunk", then its successor to the Stepanakert Board of Directors
1988-1991 - Worked in the Nagorno-Karabakh regional council of trade unions
1991 - Joined the ranks of the armed organization "Popular Front of Artsakh"
1991-1992 - Chairman of the Control Committee under the Executive Committee of the Stepanakert City Council
August, 1992 - During the fighting on the defense of Artsakh was seriously wounded
1992 - Elected a deputy of the NKR Supreme Council from the Stepanakert constituency No 22
1993 - Deputy Head of the Political Department of the NKR Defense Army
1994 - Head of the political department, Deputy Commander of the Defense Army
September 1996 – Sent to the reserve and appointed to the post in other public authorities
1996-1998 - First Minister of Social Welfare of the NKR
1998-1999 - Head of the State Tax Administration of the NKR
2002 - Appointed Deputy Chief of the Personnel Department of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia
Since November 29, 2013 - Head of the Department of Social Protection of Servicemen of the Republic of Armenia Ministry of Defense
Colonel of the reserve
Has the 2nd class rank of a state adviser of the special civil service
Awarded the medals of the Republic of Armenia "For Courage", "For Services Contributed to the Motherland" of the 2nd degree, "For Military Merit" (NKR, 07.05.2008), "Mother's Gratitude", "Andranik Ozanyan", "Drastamat Kanayan" "Garegin Nzhdeh", "Vazgen Sargsyan", "For Fair Service" of 1st, 2nd, 3rd degree, "20th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Armenia", "For Strengthening Cooperation" of the Republic of Armenia Police and a commemorative personal weapon.