Ծնվել է 1958թ. դեկտեմբերի 20-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1975-1980 թթ. սովորել է Երեւանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Ճարտարապետաշինարարական ֆակուլտետում, միաժամանակ` նույն ինստիտուտի Հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետի ժուռնալիստիկայի բաժնում:
1980թ. աշխատանքի է ուղեգրվել ՌԴ Արխանգելսկի մարզի Պլիսեցկ քաղաքի տնաշինական կոմբինատ:
1981թ.՝ ԼՂԻՄ ռադիոհաղորդումների կոմիտեի թղթակից, ավագ խմբագիր, բաժնի վարիչ
1985թ. ընտրվել է ԽՍՀՄ Ժուռնալիստների միության անդամ:
1988թ.՝ Արցախի նորաբաց հեռուստատեսության գրական-գեղարվեստական հաղորդումների խմբագրության գլխավոր խմբագիր
1989թ. հեռակա կարգով ավարտել է Մոսկվայի հեռուստատեսության եւ ռադիոյի աշխատողների որակավորման բարձրացման համամիութենական ինստիտուտը:
1992-1995թթ.՝ ԼՂՀ հեռուստառադիոպետվարչության պետ
1995թ. ապրիլի 30-ին Ստեփանակերտի թիվ 2 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
1999-2005թթ.՝ «Արցախհեռուստառադիո» ՊՓԲԸ, ապա`«ԼՂՀ Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2000թ. հունիս 18-ին Ստեփանակերտի թիվ 11 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2005-2007թթ.՝ ԼՂՀ նախագահի օգնական
2005թ. հունիսի 19-ին ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր` համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունից: Եղել է պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2007-2008թթ.՝ «Արցախկապ» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2008թ.մայիսի 14-ին ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2009թ. փետրվարի 18-ին հեռացել է «Ժողովրդավարություն» խմբակցությունից և անդամագրվել նորաստեղծ «Արցախատուն» պատգամավորական խմբին՝ ընտրվելով խմբի ղեկավար:
2010 թ. մայիսի 23-ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2010 թ. հունիսի 11 նշանակվել է «Արցախփոստ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն:
Ունի ԼՂՀ վաստակավոր լրագրողի պատվավոր կոչում (ԼՂՀ նախագահի թիվ 145-Ա հրամանագիր 22.12.2008թ.):
Արժանացել է ԼՂՀ կառավարության Եղիշեի անվան ամենամյա մրցանակի` կինեմատոգրաֆիայի եւ հեռուստատեսության բնագավառում:

Born on December 20, 1958 in the city of Stepanakert
1975-1980 - Studied at the architecture and construction faculty, as well as in the journalism department of the faculty of public specialties of the Yerevan Polytechnic Institute
1980 - Sent to the Plesetsk house-building factory of the Arkhangelsk region of the Russian Federation
1981 - Correspondent, Senior Editor, Head of the Department of the Committee on Broadcasting of the Nagorno-Karabakh Autonomous Region
1985 - Elected member of the Union of Journalists of the USSR
1988 - Chief Editor of the editorial board of literary and artistic programs of Artsakh Television
1989 - Graduated from the correspondence department of the All-Union Institute of Advanced Training of Television and Radio Broadcasters
1992-1995 - Head of the TV and radio control department of the NKR
April 30, 1995 - Elected a deputy of the Supreme Council of the Nagorno Karabakh Republic of the 2nd convocation Stepanakert constituency No. 2, deputy chairman of the Standing Committee on Foreign Relations
1999-2005 - Executive director of the "Artsakhteleradio", then the CJSC "Public Broadcasting Company of the NKR"
June 18, 2000 - Elected a deputy of the NKR National Assembly of the 3rd convocation from the Stepanakert constituency No. 11, member of the Standing Committee on Foreign Relations
2005-2007 - Assistant to the President of the NKR
June 19, 2005 - Elected deputy of the National Assembly of the 4th convocation under the proportional list of the Democratic Party of Artsakh, member of the Standing Committee on State and Legal Affairs
2007-2008 - Executive Director of "Artsakhkap"
On May 14, 2008 - Elected Chairman of the Standing Committee of the National Assembly on state and legal issues
February 18, 2009 - Left the "Democracy" faction and joined the ranks of the "Artsakhatun" deputy group, elected the leader of the group
On May 23, 2010 - Elected to the fifth convocation of the National Assembly of the NKR from the Stepanakert constituency No. 5, member of the NKR NA Standing Committee on State and Legal Affairs