Ծնվել է 1958թ. դեկտեմբերի 20-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1975-1980 թթ. սովորել է Երեւանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի Ճարտարապետաշինարարական ֆակուլտետում, միաժամանակ` նույն ինստիտուտի Հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետի ժուռնալիստիկայի բաժնում:
1980թ. աշխատանքի է ուղեգրվել ՌԴ Արխանգելսկի մարզի Պլիսեցկ քաղաքի տնաշինական կոմբինատ:
1981թ.՝ ԼՂԻՄ ռադիոհաղորդումների կոմիտեի թղթակից, ավագ խմբագիր, բաժնի վարիչ
1985թ. ընտրվել է ԽՍՀՄ Ժուռնալիստների միության անդամ:
1988թ.՝ Արցախի նորաբաց հեռուստատեսության գրական-գեղարվեստական հաղորդումների խմբագրության գլխավոր խմբագիր
1989թ. հեռակա կարգով ավարտել է Մոսկվայի հեռուստատեսության եւ ռադիոյի աշխատողների որակավորման բարձրացման համամիութենական ինստիտուտը:
1992-1995թթ.՝ ԼՂՀ հեռուստառադիոպետվարչության պետ
1995թ. ապրիլի 30-ին Ստեփանակերտի թիվ 2 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
1999-2005թթ.՝ «Արցախհեռուստառադիո» ՊՓԲԸ, ապա`«ԼՂՀ Հանրային հեռուստառադիոընկերություն» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2000թ. հունիս 18-ին Ստեփանակերտի թիվ 11 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2005-2007թթ.՝ ԼՂՀ նախագահի օգնական
2005թ. հունիսի 19-ին ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր` համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունից: Եղել է պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2007-2008թթ.՝ «Արցախկապ» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2008թ.մայիսի 14-ին ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2009թ. փետրվարի 18-ին հեռացել է «Ժողովրդավարություն» խմբակցությունից և անդամագրվել նորաստեղծ «Արցախատուն» պատգամավորական խմբին՝ ընտրվելով խմբի ղեկավար:
2010 թ. մայիսի 23-ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2010 թ. հունիսի 11 նշանակվել է «Արցախփոստ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն:
Ունի ԼՂՀ վաստակավոր լրագրողի պատվավոր կոչում (ԼՂՀ նախագահի թիվ 145-Ա հրամանագիր 22.12.2008թ.):
Արժանացել է ԼՂՀ կառավարության Եղիշեի անվան ամենամյա մրցանակի` կինեմատոգրաֆիայի եւ հեռուստատեսության բնագավառում:

Родился 20-го декабря 1958г. в городе Степанакерте.
1975-1980гг.. - учился на архитектурно-строительном факультете, а также в отделении журналистики факультета общественных специальностей Ереванского политехнического института.
1980г. - командирован в Плесецкий домостроительный комбинат Архангельской области РФ.
1981г. – корреспондент, старший редактор, заведующий отделом Комитета радиопередач НКАО.
1985г. – избран членом Союза журналистов СССР.
1988г. – главный редактор редакции литературно-художественных передач Арцахского телевидения.
1989г. –окончил заочное отделение Всесоюзного института повышения квалификации работников телевидения и радиовещания.
1992-1995гг. – начальник телерадиогосуправления НКР.
30-го апреля 1995г. – от степанакертского избирательного округа №2 избран депутатом Верховного совета НКР 2-го созыв. Был заместителем председателя по внешним сношениям.
1999-2005гг. – исполнительный директор ГЗАО "Арцахтелерадио", затем ЗАО "Общественная телерадиокомпания НКР"
18-го июня 2000г. – от степанакертского избирательного округа №11 избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва. Был членом постоянной комиссии по внешним сношениям.
2005-2007гг. – помощник президента НКР.
19-го июня 2005г. - избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва по пропорциональному списку Демократической партии Арцаха. Был членом постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам.
2007-2008гг. - исполнительный директор ГЗАО "Арцахкап".
14-го мая 2008г.- избран председателем постоянной комиссии Национального собрания по государственно-правовым вопросам.
18-го февраля 2009г. – ушел из фракции "Демократия" и вступил в ряды депутатской группы "Арцахатун", избран руководителем группы.
23-го мая 2010 г.– от степанакертского избирательного округа №5 избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва. Был членом постоянной комиссии НС НКР по государственно-правовым вопросам.