Ծնվել է 1959թ. դեկտեմբերի 7-ին Մարտակերտի շրջանի Առաջաձոր գյուղում։
1981-1988թթ.՝ Առաջաձորի միջնակարգ դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ, դպրոցի տնօրենի արտադասարանական աշխատանքների գծով տեղակալ
1989թ.՝ «Խորհրդային Ղարաբաղ» թերթի Մարտակերտի շրջանի սեփական թղթակից
1989թ. ԼՂԻՄ բնակչության լիազոր ներկայացուցիչների համագումարում ընտրվել է Արցախի Ազգային խորհրդի անդամ, այդ կարգավիճակով մասնակցել ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի և Արցախի Ազգային խորհրդի 1989թ. դեկտեմբերի 1-ի համատեղ նստաշրջանին։
1990 թ. մայիսի 20-ին ԼՂԻՄ-ից ընտրվել է ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր, այնուհետև՝ ԳԽ մշտական հանձնաժողովի անդամ։
1992-1994թթ.՝ «Արցախ» պաշտոնաթերթի բաժնի վարիչ
1994թ. սեպտեմբեր-դեկտեմբեր՝ ԼՂՀ լրատվության և մամուլի դեպարտամենտի բաժնի վարիչ
1995-1996թթ.՝ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի «Մարտիկ» թերթի գլխավոր խմբագիր
1996-1997թթ.՝ ԼՂՀ ՊԲ զորամասերից մեկի անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով վաշտի, այնուհետև՝ ուսումնական գումարտակի հրամանատարի տեղակալ
1997թ. մարտի 26-ին արձակվել է պահեստազոր՝ ավագ լեյտենանտի կոչումով։
1997-2000թթ.՝ «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի բաժնի վարիչ
1998-2000թթ.՝ Արցախի «Ազատություն» ռադիոկայանի սեփական թղթակից
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտակերտի թիվ 30 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ։
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 20 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր։
Եղել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Ժողովրդավարություն» խմբակցության ղեկավար, ապա` քարտուղար։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ընտրացուցակով։
Ազգային Ժողովի առաջին նստաշրջանի 2010թ. հունիսի 10-ի նիստում ընտրվել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

Родился 7-го декабря 1959 г. в селе Арачадзор Мартакертского района.
1981-1988 гг. - учитель армянского языка и литературы в Арачадзорской средней школе и заместитель директора школы по внеклассной работе.
1989г. - собственный корреспондент газеты "Советский Карабах " в Мартакертском районе.
1989 г. - на Съезде полномочных представителей населения НКАО избран членом Национального Совета Арцаха, 1 декабря 1989 г. в этом статусе участвовал в совместной сессии Верховного совета Армянской ССР и Национального совета Арцаха.
20 мая 1990 г. - избран депутатом Верховного совета Армянской ССР от НКАО, затем - членом постоянной комиссии Верховного совета Армянской ССР.
1992-1994 гг. - заведующий отделом официальной газеты "Арцах".
Сентябрь-декабрь 1994 г. - заведующий отделом Департамента информации и печати НКР.
1995-1996 гг. - главный редактор газеты "Мартик" Армии обороны НКР.
1996-1997 гг. - продолжил службу в одной из военных частей АО НКР в качестве заместителя командира роты, затем - заместителя командира учебного батальона по работе с личным составом.
26 марта 1997 г. - уволен в запас в звании старшего лейтенанта.
1997-2000 гг. – заведующий отделом в республиканской газете "Азат Арцах".
1998-2000 гг. – собственный корреспондент радиостанции "Свобода" в Арцахе.
18-го июня 2000г. - избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва от избирательного округа №30, председатель постоянной комиссии НС НКР по внешним сношениям.
19-го июня 2005г. - избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва от избирательного округа N 20. Был председателем постоянной комиссии Национального Собрания по внешним сношениям, руководителем, затем - секретарем фракции "Демократия".
23-го мая 2010 г. - избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва по пропорциональному списку Демократической партии Арцаха.