Ծնվել է 1959թ. դեկտեմբերի 7-ին Մարտակերտի շրջանի Առաջաձոր գյուղում։
1981-1988թթ.՝ Առաջաձորի միջնակարգ դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ, դպրոցի տնօրենի արտադասարանական աշխատանքների գծով տեղակալ
1989թ.՝ «Խորհրդային Ղարաբաղ» թերթի Մարտակերտի շրջանի սեփական թղթակից
1989թ. ԼՂԻՄ բնակչության լիազոր ներկայացուցիչների համագումարում ընտրվել է Արցախի Ազգային խորհրդի անդամ, այդ կարգավիճակով մասնակցել ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի և Արցախի Ազգային խորհրդի 1989թ. դեկտեմբերի 1-ի համատեղ նստաշրջանին։
1990 թ. մայիսի 20-ին ԼՂԻՄ-ից ընտրվել է ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր, այնուհետև՝ ԳԽ մշտական հանձնաժողովի անդամ։
1992-1994թթ.՝ «Արցախ» պաշտոնաթերթի բաժնի վարիչ
1994թ. սեպտեմբեր-դեկտեմբեր՝ ԼՂՀ լրատվության և մամուլի դեպարտամենտի բաժնի վարիչ
1995-1996թթ.՝ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի «Մարտիկ» թերթի գլխավոր խմբագիր
1996-1997թթ.՝ ԼՂՀ ՊԲ զորամասերից մեկի անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով վաշտի, այնուհետև՝ ուսումնական գումարտակի հրամանատարի տեղակալ
1997թ. մարտի 26-ին արձակվել է պահեստազոր՝ ավագ լեյտենանտի կոչումով։
1997-2000թթ.՝ «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի բաժնի վարիչ
1998-2000թթ.՝ Արցախի «Ազատություն» ռադիոկայանի սեփական թղթակից
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտակերտի թիվ 30 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ։
2005թ. հունիսի 19-ի խորհրդարանական ընտրություններում թիվ 20 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր։
Եղել է Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Ժողովրդավարություն» խմբակցության ղեկավար, ապա` քարտուղար։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ընտրացուցակով։
Ազգային Ժողովի առաջին նստաշրջանի 2010թ. հունիսի 10-ի նիստում ընտրվել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

Born on December 7, 1959 in the village of Arachadzor, Martakert region
1981-1988 - Armenian language and literature teacher in the Arachadzor secondary school and deputy director of the school for extracurricular work
1989 - Correspondent of the newspaper "Soviet Gharabagh" in the Martakert region
1989 - Elected a member of the National Council of Artsakh at the Congress of Plenipotentiary Representatives of the population of the NKAO. December 1, 1989, in this status he participated in the joint session of the Supreme Council of the Armenian SSR and the National Council of Artsakh
May 20, 1990 – Elected deputy to the Supreme Council of the Armenian SSR from the NKR, then - a member of the standing committee of the Supreme Council of the Armenian SSR
1992-1994 - Head of the department of the official newspaper Artsakh.
September-December 1994 - Head of the Department of the NKR Information and Press Department.
1995-1996 - Editor-in-chief of the newspaper "Martik" of the NKR Defense Army
1996-1997 - Continued his service in one of the military units of the NKR as deputy commander of the company, then - deputy commander of the training battalion for work with personnel
March 26, 1997 - Dismissed to the reserve in the rank of a senior lieutenant
1997-2000 - Head of the department in the republican newspaper Azat Artsakh
1998-2000 - Correspondent of the radio station "Svoboda" (Freedom) in Artsakh.
June 18, 2000 - Elected to the 3rd convocation of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic from the constituency No. 30, chairman of the NKR NA Standing Committee on Foreign Relations.
June 19, 2005 - Elected a deputy of the National Assembly of the fourth convocation from the constituency No. 20. He was chairman of the permanent commission of the National Assembly for Foreign Relations, Head and then Secretary of the Democracy faction.
May 23, 2010 - Elected deputy to the fifth convocation of the National Assembly of the NKR under the proportional list of the Democratic Party of Artsakh