1978թ. ավարտել է տեղի միջնակարգ դպրոցը:
1992-1996թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում, մասնակցել ինքնապաշտպանական մարտերին՝ որպես գումարտակի շտաբի պետ:
1997-2007թթ. անընդմեջ ընտրվել է Ղուզե Ճարտար համայնքի գյուղապետ:
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտունու թիվ 24 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
2007թ. դեկտեմբեր խորհրդարանական լրացուցիչ ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով:
Եղել է Ազգային Ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով։
Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Եղել է ԱԺ «Հայրենիք» խմբակցության անդամ։

Born on February 12, 1961 in the village of Chartar Martuni district
1992-1996 - Served in the NKR Defense Army. Participated in self-defense battles. He was the chief of staff of the battalion
1997-2007 - Elected head of the community of Ghuze Chartar
June 18, 2000 - Elected deputy of the National Assembly of the NKR of the 3rd convocation from the Martuni electoral district No 24
December 2007 - Elected deputy of the National Assembly of the 4th convocation under the proportional list of the party "Free Motherland" on the additional parliamentary elections. He was a member of the NKR NA Standing Committee on State and Legal Affairs
May 23, 2010 - Elected to the fifth convocation of the National Assembly of the NKR under the proportional list of the party "Free Motherland" in the parliamentary elections on Member of the party "Free Motherland"