1978թ. ավարտել է տեղի միջնակարգ դպրոցը:
1992-1996թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում, մասնակցել ինքնապաշտպանական մարտերին՝ որպես գումարտակի շտաբի պետ:
1997-2007թթ. անընդմեջ ընտրվել է Ղուզե Ճարտար համայնքի գյուղապետ:
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտունու թիվ 24 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
2007թ. դեկտեմբեր խորհրդարանական լրացուցիչ ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ չորրորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով:
Եղել է Ազգային Ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում ընտրվել է ԼՂՀ հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր՝ համամասնական ընտրակարգով, «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ընտրացուցակով։
Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Եղել է ԱԺ «Հայրենիք» խմբակցության անդամ։

1978 г. - окончил местную среднюю школу.
1992-1996 гг. - служил в Армии обороны НКР. Участвовал в самоооборонительных боях. Был начальником штаба батальона.
1997-2007 гг. - избирался старостой общины Гузе Чартар.
18-го июня 2000г. – избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва от мартунинского избирательного округа №24.
Декабрь 2007г. - на дополнительных парламентских выборах избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва по пропорциональному списку партии "Свободная родина". Был членом постоянной комиссии НС НКР по государственно-правовым вопросам.
На парламентских выборах 23 мая 2010 г. избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва по пропорциональному списку партии "Свободная родина".