Ծնվել է 1966թ. մայիսի 9-ին Աշտարակ քաղաքում:
1983-1990թթ. սովորել է Երևանի ճարտարապետաշինարարական ինստիտուտում և ստացել ճանապարհաշինարարի մասնագիտություն:
1990թ. ավարտել է նաև Հայաստանի ճարտարագիտական համալսարանի հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետը:
1989թ. կազմավորել է Գ.Նժդեհի անվան ջոկատը:
1990թ. աշխատել է Արտաշատի ճանապարհաշինրարական վարչության ԼՂՀ Հադրութի շրջանի շինարարական տեղամասում:
1991-1996թթ.՝ Երևանի Էրեբունի շրջգործկոմի կազմբաժնի վարիչ
1992թ. ընտրվել է ՀՀ գերագույն խորհրդի պատգամավորների ընտրական հանձնաժողովի անդամ:
1997թ. նշանակվել, իսկ 1998թ. ընտրվել է Ծաղկաբերդի գյուղապետ:
2000թ. հունիսի 18-ին Քաշաթաղի թիվ 33 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է ԱԺ արտադրության և արտադրական ենթակառուծվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Date of birth 09.05.1966
1983-1990 -Studied at the Yerevan Architectural and Construction Institute, specializing in road construction
1990 - Graduated from the faculty of Public Specialties of the Architectural University of Armenia
1989 - Formed a detachment named after Garegin Nzhdeh
1990 - Worked at the construction site of the Artashat architectural and construction department in the Hadrout region of the NKR
1991-1996 - Head of the organizational department of the Erebuni District Executive Committee
1992 – Elected member of the election commission on the election of deputies of the Republic of Armenia Supreme Council
1997 - Appointed, and in 1998 elected the headman of the village of Tsakhkaberd
June 18, 2000 - Elected deputy to the National Assembly of the National Assembly of the 3rd convocation from the Kashatagh constituency No 33, was a member of the NKR NA Standing Committee on Production and Industrial Infrastructures