Ծնվել է 1945թ. մայիսի 2-ին Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղում:
1963-1969թթ. սովորել է Երևանի պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետում, այնուհետև՝ նշանակումով աշխատել Կապանի շրջանի Արծվանիկի տեղամասային հիվանդանոցում որպես գլխավոր բժիշկ ու վիրաբույժ:
1970-1977թթ. Մարտակերտի շրջանի Լենինավանի տեղամասային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ և վիրաբույժ:
1977-1980թթ.՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի վիրաբույժб ապա՝ տնօրենի բուժ. գծով տեղակալ
1986-2007թթ.՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ, տնօրեն
1988թ. սկզբից եղել է Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակից, շրջանի ինքնապաշտպանության շտաբի անդամ:
Պատերազմի տարիներին ղեկավարել է Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալը:
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտունու թիվ 31 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2005թ. հունիսի 19-ին Հաթերքի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Հաթերքում ստեղծել է հիմնադրամ, հայրենակիցների համատեղ ուժերով կառուցել են արցախյան պատերազմում զոհված հաթերքցի ազատամարտիկների հուշահամալիր:
2007-2010թթ.՝ Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար
2011թ.-ից՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժնի վարիչ
Ունի ԼՂՀ վաստակավոր բժշկի պատվավոր կոչում:
Պարգևատրվել է Մարտական ծառայություն» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 66 հրամանագիր 01.09.2006թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 28-Ա հրամանագիր 04.05.2012թ.), «Մայրական երախտագիտություն» մեդալով, Հայաստանի երկրապահի հուշամեդալներով, ՌԴԿԿ ԿԿ «Дети войны » մեդալով:

Родился 2-го мая 1945 года в селе Атерк Мартакертского района.
1963-1969гг. – учился на лечебном факультете Ереванского государственного медицинского института, затем по назначению работал главным врачом и хирургом в участковой больнице села Арцваник Капанского района.
1970-1977гг. – главный врач и хирург участковой больницы с.Ленинаван Мартакертского района.
1977-1980гг. - хирург Мартакерсткой районной больницы, затем заместитель директора по медицинской части.
1986-2007гг. - главврач, затем директор Мартакерсткой районной больницы.
1988г. – активный участник Карабахского движения, член штаба самообороны района.
В годы войны возглавлял Мартакертский военный госпиталь.
18-го июня 2000г. - от мартунинского избирательного округа №31 избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва. Был членом постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка.
19-го июня 2005г. - от избирательного округа №15 села Атерк избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва. Был членом постоянной комиссии по вопросам социальной сферы.
В селе Атерк создал фонд и совместными усилиями односельчан построил мемориальный комплекс памяти погибших в Арцахской войне воинов – выходцев из села Атерк.
2007-2010гг. – руководитель Мартакертской районной администрации.
С 2011г. – заведующий хирургическим отделением Мартакертской районной больницы.
Имеет почетное звание заслуженного врача НКР.
Награжден медалями "За боевые заслуги"(01.09.2006г.), "Вачаган Барепашт" (04.05.2012г.), "Материнская благодарность", памятной медалью Еркрапа Армении, медалью ЦК КПРФ "Дети войны".