Ծնվել է 1945թ. մայիսի 2-ին Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղում:
1963-1969թթ. սովորել է Երևանի պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետում, այնուհետև՝ նշանակումով աշխատել Կապանի շրջանի Արծվանիկի տեղամասային հիվանդանոցում որպես գլխավոր բժիշկ ու վիրաբույժ:
1970-1977թթ. Մարտակերտի շրջանի Լենինավանի տեղամասային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ և վիրաբույժ:
1977-1980թթ.՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի վիրաբույժб ապա՝ տնօրենի բուժ. գծով տեղակալ
1986-2007թթ.՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ, տնօրեն
1988թ. սկզբից եղել է Ղարաբաղյան շարժման ակտիվ մասնակից, շրջանի ինքնապաշտպանության շտաբի անդամ:
Պատերազմի տարիներին ղեկավարել է Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալը:
2000թ. հունիսի 18-ին Մարտունու թիվ 31 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2005թ. հունիսի 19-ին Հաթերքի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Հաթերքում ստեղծել է հիմնադրամ, հայրենակիցների համատեղ ուժերով կառուցել են արցախյան պատերազմում զոհված հաթերքցի ազատամարտիկների հուշահամալիր:
2007-2010թթ.՝ Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար
2011թ.-ից՝ Մարտակերտի շրջանային հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժնի վարիչ
Ունի ԼՂՀ վաստակավոր բժշկի պատվավոր կոչում:
Պարգևատրվել է Մարտական ծառայություն» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 66 հրամանագիր 01.09.2006թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 28-Ա հրամանագիր 04.05.2012թ.), «Մայրական երախտագիտություն» մեդալով, Հայաստանի երկրապահի հուշամեդալներով, ՌԴԿԿ ԿԿ «Дети войны » մեդալով:

Born on May 2, 1945 in the village of Haterq in the Martakert region
1963-1969 - Studied at the medical faculty of the Yerevan State Medical Institute, then worked as the chief physician and surgeon in the precinct hospital in Artsvanik village, Kapan region
1970-1977 - Chief Physician and district hospital surgeon in the village of Leninavan, Martakert region
1977-1980 - Surgeon of the Martakert district hospital, then deputy director for the medical unit
1986-2007 - Head doctor, then the director of the Martakert district hospital
1988 - Active participant in the Karabakh movement, a member of the district's self-defense headquarters
Headed the Martakert military hospital during the war
June 18, 2000 - Elected a deputy of the NKR National Assembly of the 3rd convocation from Martuni electoral district No. 31, member of the Standing Committee on defense, security and law and order
June 19, 2005 - Elected deputy of the National Assembly of the 4th convocation of the NKR from the constituency No 15 of the village of Haterq, member of the Standing Committee on social issues
In the village of Haterq, he established the foundation and, through joint efforts of his fellow villagers, built a memorial complex for the warriors who died in the Artsakh war from the village of Haterq.
2007-2010 - Head of the Martakert District Administration
Since 2011 - Head of the surgical department of the Martakert District Hospital
Has the honorary title of an Honored Doctor of the NKR
Married and has five children
Awarded the medals "For Military Merit" (01.09.2006), "Vachagan Barepasht" (04.05.2012), "Maternal Gratitude", commemorative medal of Yerkrapah of Armenia, Medal of the CPRF Central Committee "Children of War".