Ծնվել է 1959 թ. նոյեմբերի 3-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1982-1989թթ.՝ «Սովետական Ղարաբաղ» («Ազատ Արցախ») թերթի խմբագրության սրբագրիչ, այնուհետև պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ
1989-1992թթ. աշխատել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում:
1992-1993թթ. աշխատել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդում:
1992-1995թթ. ուսանել է Խ. Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի և ՀՀ Գիտությունների Ազգային ակադեմիայի պատմության ինստիտուտի ասպիրանտուրաներում:
1995թ. ապրիլի 30-ին Բալուջայի թիվ 17 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երկրորդ գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
2001թ. նշանակվել է Ստեփանակերտի փոխքաղաքապետ:
2002-2006 թթ.՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության կրթական բարեփոխումների կենտրոնի (Կրթության ազգային ինստիտուտ) Արցախի մասնաճյուղի տնօրեն
2006-2008թթ.՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավար
2008թ. մարտից՝ ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի քարտուղարության քաղաքացիների ընդունելության և նամակների բաժնի գլխավոր մասնագետ
ԼՂՀ նախագահի 2007թ. մարտի 22-ի հրամանագրով շնորհվել է ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:

Родилась 3-го ноября 1959г. в городе Степанакерте.
1982-1989гг. – корректор в редакции газеты "Советский Карабах" ("Азат Арцах"), затем заместитель ответственного секретаря.
1989-1992гг. – работала в Степанакертском педагогическом институте.
1992-1993гг. – работала в Верховном совете НКР первого созыва.
1992-1995гг. – училась в аспирантуре Ереванского педагогического института им. Х.Абовяна и Института истории Национальной академии наук РА.
30-го апреля 1995г. – от избирательного округа №17 села Балуджа избрана депутатом Верховного совета НКР второго созыва. Была заместителем председателя постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным вопросам и экономическому управлению.
2001г. – назначена вице-мэром города Степанакерта.
2002-2006 гг. – директор арцахского филиала Центра образовательных реформ Министерства образования и науки РА (Национальный институт науки).
2006-2008 гг. – руководитель аппарата мэрии Степанакерта.
С марта 2008г. – главный специалист отдела приема граждан и писем секретариата аппарата президента НКР.
По указу президента НКР от 22 марта 2007 года присвоена степень государственного советника гражданской службы 2-го класса