Ծնվել է 1956թ. նոյեմբերի 16-ին Մարտունի քաղաքում:
1974-1978թթ. սովորել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան ռուսաց և օտար լեզուների պետական մանկավարժական ինստիտուտի անգլերեն լեզվի ֆակուլտետում: Ունի մագիստրոսի աստիճան:
1978թ. սեպտեմբեր -1979թ. ապրիլ՝ Ճարտարի միջնակարգ դպրոցի անգլերեն լեզվի ուսուցիչ
1979թ. ապրիլ-1980թ. նոյեմբեր ծառայել է խորհրդային բանակում:
1981թ. հունվար-1988թ. ապրիլ՝ Մարտունու շրջանային ժողկրթբաժնի մեթոդիստ, տեսուչ և մեթոդկաբինետների վարիչ
1988թ. ապրիլ - 1993թ. օգոստոս՝ Մարտունու Մ. Մաշտոցի անվան թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն
1993թ. սեպտեմբեր -1994թ. հոկտեմբեր ծառայել է ԼՂՀ ՊԲ շարքերում: Եղել է վաշտի հրամանատարի տեղակալ, գումարտակի շտաբի պետի տեղակալ:
1994թ. հոկտեմբեր-1996թ. հուլիս՝ ԼՂՀ Մարտունու շրջանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի վարիչ
1996թ. հուլիսի 21 -ին ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Մարտունու թիվ 21 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ խորհրդարանի պատգամավոր: Եղել է ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների հանձնաժողովի անդամ:
1996թ. սեպտեմբեր - 2002 թ. հուլիս՝ համատեղության կարգով անգլերենի դասախոս Արցախի պետական համալսարանում
1997թ. ապրիլ-1998թ. սեպտեմբեր՝ ԼՂՀ կառավարության գլխավոր մասնագետ-թարգմանիչ
1998-2001թթ.՝ «Փրկեք երեխաներին» միջազգային հասարակական կազմակերպության, «Մարդասիրական աջակցություն ԼՂՀ հակամարտության տուժածներին» ծրագրի գրանտների գծով պատասխանատու
2001-2002թթ.՝ «Կաթոլիկ Օգնության Ծառայություն» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Մարդասիրական աջակցություն ԼՂ բնակիչներին» ծրագրի՝ համայնքների հետ կապերի գծով ղեկավար
2002թ. հոկտեմբեր - 2003թ. սեպտեմբեր ՝ «Ակցիա սովի դեմ» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Սիսիանի տարածաշրջանի խոցելի համայնքներում կայուն գյուղական զարգացման ապահովում» ծրագրի ղեկավարի տեղակալ
2003թ. սեպտեմբեր - 2013թ. հունիս ՝ «Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային հասարակական կազմակերպության Կապանի տարածքային զարգացման ծրագրի ղեկավար
2013թ. հուլիս - օգոստոս ՝ «Քաունթերփարթ ինտերնեշնլ» միջազգային հասարակական կազմակերպության ադմինիստրատիվ հարցերով տնօրեն
2013թ. դեկտեմբեր - 2015թ. մարտ՝ «Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության, « Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում» ծրագրի տեղական տնտեսական զարգացման ծրագրի համակարգող
2015թ. մարտից ՝ «Հաբիթաթ ֆոր Հյումենիթի Արմենիա» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Վերականգնվող էներգիայի և էներգիայի արդյունավետ օգտագործման հնարավորությունը Վայք և Սպիտակ քաղաքներում» ծրագրի ղեկավար

Дата рождения 16.11.1956
1974-1978гг. – учился на факультете английского языка Ереванского государственного педагогического института русского и иностранных языков им. В.Брюсова.
Сентябрь 1978г. - апрель1979г. –учитель английского языка Чартарской средней школы.
Апрель 1979г. - ноябрь 1980г.  –служил в советской армии.
Январь 1981г. – апрель 1988г. – методист, инспектор и заведующий методкабинетом  Мартунинского районного народного образовательного отдела.
Апрель 1988г.  – август 1993г. – директор мартунинской средней школы №2 им. М.Маштоца.
Сентябрь 1993г. – октябрь 1994г. –служил в рядах Армии обороны НКР, был заместителем командира роты, заместителем начальника штаба батальона.
Октябрь 1994г.- июль 1996г. – заведующий отделом образования, культуры и спорта Мартунинского района НКР.
21-го июля 1996г. –по итогам дополнительных выборово избран депутатом парламента НКР от мартунинского избирательного округа №21. Был членом постоянной комиссии по правам человека и национальным меньшинствам.
Сентябрь 1996г.  – июль  2002 г. –по совместительству преподавал английский язык в Арцахском государственном университете.
Апрель 1997г. – сентябрь 1998г. – главный специалист-переводчик правительства НКР.
1998-2001гг. – ответственный по грантам программы "Гуманитарное содействие пострадавшим от карабахского конфликта" международной организации "Спасите детей".
2001-2002гг. – руководитель по связям с общинами программы международной общественной организации "Служба католической помощи" "Гуманитарное содействие жителям Нагорного Карабаха".
Октябрь 2002г. – сентябрь 2003г. – заместитель руководителя программы "Обеспечение стабильного сельского развития в уязвимых общинах Сисиана" международной общественной организации "Акция против голода".
Сентябрь 2003г. – июнь 2013г. – руководитель программы территориального развития  Капана международной общественной организации "Ворлд Вижн Армения".
Июль –август 2013г. –директор по административным вопросам международной общественной организации "Каунтерпарт интернейшнл".
Декабрь 2013г.– март 2015г. - координатор программы местного экономического развития "Социально-экономическое усиление женщин"  общественной организации "Ассоциация молодых женщин Армении".
С марта 2015г. -  руководитель программы "Возможность эффективного использования восстанавливающейся энергии в городах Вайк и Спитак" международной организации "Habitat for Humanity Armenia".