Ծնվել է 1956թ. նոյեմբերի 16-ին Մարտունի քաղաքում:
1974-1978թթ. սովորել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան ռուսաց և օտար լեզուների պետական մանկավարժական ինստիտուտի անգլերեն լեզվի ֆակուլտետում: Ունի մագիստրոսի աստիճան:
1978թ. սեպտեմբեր -1979թ. ապրիլ՝ Ճարտարի միջնակարգ դպրոցի անգլերեն լեզվի ուսուցիչ
1979թ. ապրիլ-1980թ. նոյեմբեր ծառայել է խորհրդային բանակում:
1981թ. հունվար-1988թ. ապրիլ՝ Մարտունու շրջանային ժողկրթբաժնի մեթոդիստ, տեսուչ և մեթոդկաբինետների վարիչ
1988թ. ապրիլ - 1993թ. օգոստոս՝ Մարտունու Մ. Մաշտոցի անվան թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն
1993թ. սեպտեմբեր -1994թ. հոկտեմբեր ծառայել է ԼՂՀ ՊԲ շարքերում: Եղել է վաշտի հրամանատարի տեղակալ, գումարտակի շտաբի պետի տեղակալ:
1994թ. հոկտեմբեր-1996թ. հուլիս՝ ԼՂՀ Մարտունու շրջանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի վարիչ
1996թ. հուլիսի 21 -ին ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Մարտունու թիվ 21 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ խորհրդարանի պատգամավոր: Եղել է ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների հանձնաժողովի անդամ:
1996թ. սեպտեմբեր - 2002 թ. հուլիս՝ համատեղության կարգով անգլերենի դասախոս Արցախի պետական համալսարանում
1997թ. ապրիլ-1998թ. սեպտեմբեր՝ ԼՂՀ կառավարության գլխավոր մասնագետ-թարգմանիչ
1998-2001թթ.՝ «Փրկեք երեխաներին» միջազգային հասարակական կազմակերպության, «Մարդասիրական աջակցություն ԼՂՀ հակամարտության տուժածներին» ծրագրի գրանտների գծով պատասխանատու
2001-2002թթ.՝ «Կաթոլիկ Օգնության Ծառայություն» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Մարդասիրական աջակցություն ԼՂ բնակիչներին» ծրագրի՝ համայնքների հետ կապերի գծով ղեկավար
2002թ. հոկտեմբեր - 2003թ. սեպտեմբեր ՝ «Ակցիա սովի դեմ» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Սիսիանի տարածաշրջանի խոցելի համայնքներում կայուն գյուղական զարգացման ապահովում» ծրագրի ղեկավարի տեղակալ
2003թ. սեպտեմբեր - 2013թ. հունիս ՝ «Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային հասարակական կազմակերպության Կապանի տարածքային զարգացման ծրագրի ղեկավար
2013թ. հուլիս - օգոստոս ՝ «Քաունթերփարթ ինտերնեշնլ» միջազգային հասարակական կազմակերպության ադմինիստրատիվ հարցերով տնօրեն
2013թ. դեկտեմբեր - 2015թ. մարտ՝ «Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության, « Կանանց սոցիալ-տնտեսական հզորացում» ծրագրի տեղական տնտեսական զարգացման ծրագրի համակարգող
2015թ. մարտից ՝ «Հաբիթաթ ֆոր Հյումենիթի Արմենիա» միջազգային հասարակական կազմակերպության «Վերականգնվող էներգիայի և էներգիայի արդյունավետ օգտագործման հնարավորությունը Վայք և Սպիտակ քաղաքներում» ծրագրի ղեկավար

Born on November 16, 1956 in the city of Martuni
1974-1978 - Studied at the English Language Department of Yerevan State Pedagogical Institute of Russian and Foreign Languages after V. Bryusov
September 1978 - April1979 - English teacher in the village secondary school of the Chartar
April 1979 - November 1980 - Served in the Soviet army
January 1981 - April 1988 - Methodist, inspector and Head of the Methodology Center of Martuni District People's Education Department
April 1988 - August 1993 - Headmaster of the Martuni Secondary School № 2
September 1993 - October 1994 - Served in the ranks of the NKR Defense Army, was deputy company commander, deputy chief of staff of the battalion
October 1994 - July 1996 - Head of the Department of Education, Culture and Sport of the Martuni region of the NKR
July 21, 1996 - Elected deputy of the parliament of the NKR from the Martuni constituency No 21 as a result of additional elections, member of the Standing Committee on Human Rights and National Minorities
September 1996 - July 2002 – English Lecturer at the Artsakh State University
April, 1997 - September 1998 - Chief specialist-translator of the NKR government
1998-2001 - Responsible for the grants of the program "Humanitarian Assistance to the Karabakh Conflict Victims" of the international organization “Save the Children”
2001-2002 - Head of community relations of the program of the international public organization "Catholic Relief Service" "Humanitarian assistance to the residents of Nagorno-Karabakh"
October 2002 - September 2003 - Deputy Head of the program "Ensuring stable rural development in vulnerable communities of Sisian" of the international public organization "Action Against Hunger"
September 2003 - June 2013 - Head of the territorial development program of Kapan of the international public organization World Vision Armenia
July-August 2013 - Director of Administrative Affairs of the international public organization Counterpart International
December 2013 - March 2015 - Coordinator of the local economic development program "Social and Economic Strengthening of Women" of the NGO "Association of Young Women of Armenia"
Since March 2015 - Head of the program "The possibility of effective use of renewable energy in the cities of Vaik and Spitak" of the international organization "Habitat for Humanity Armenia"