Ծնվել է 1949թ. հունվարի 1-ին Ասկերանի շրջանի Դահրավ գյուղում:
1966թ. սեպտեմբեր -1967թ. օգոստոս սովորել է Երևանի թիվ 1 տեխնիկական ուսումնարանում՝ երրորդ կարգի էլեկտրաեռակցողի որակավորմամբ:
1968թ. զորակոչվել է խորհրդային բանակ:
1970թ. օգոստոս ՝ Երևանի «Երարդշին» տրեստի փականագործ, այնուհետև՝ վարորդ
1973-1978թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետում և ստացել պատմաբանի, պատմության և հասարակագիտության ուսուցչի որակավորում: Միաժամանակ աշխատել է Երևանի 26 կոմիսարների շրջանի սանմաքրման մասնագիտացված ավտոտնտեսության վարորդ:
1977թ. Մագադան քաղաքում ղեկավարել է պատմության ֆակուլտետի «Անի» ուսանողական շինարարական ջոկատը:
1978թ. սեպտեմբեր՝ կոմունիստական կուսակցության Ասկերանի շրջկոմի գաղափարախոսական բաժնի հրահանգիչ
1986թ. հուլիս՝ քաղլուսկաբինետի վարիչ
Մասնակցել է Արցախյան շարժմանը 1987թ.-ից, եղել է շրջխորհրդի նախագահի պաշտպանության հարցերով տեղակալ, պաշտպանության շրջանի շտաբի անդամ, մասնակցել է մի շարք մարտական գործողությունների:
1989թ. ընտրվել է ԼՂ Ազգային խորհրդի անդամ:
1990թ. մայիս՝ Հայկական ԽՍՀ ԳԽ պատգամավոր: Նույն տարում ընտրվել է ՀՀ ԳԽ պաշտպանության և ներքին գործերի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1993թ.՝ Արցախի հարցերի հատուկ հանձնաժողովի անդամ
1995թ. ապրիլի 30 -ին Ասկերանի թիվ 14 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երկրորդ գումարման ԳԽ պատգամավոր, եղել է ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1996-1998թթ.` նույն հանձնաժողովի նախագահ
2001թ.՝ Արցախի ժողովրդավարական միության հասարակական-քաղաքական կազմակերպության Ասկերանի շրջանի լիազոր ներկայացուցիչ
2005-2008 թթ.` Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի տեղակալ
2008-2010թթ.` «Բազալտ» ՍՊԸ տնօրեն
2010-2012թթ.` Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի տեղակալ
2012-2014թթ.` ԱԺԿ Ասկերանի շրջխորհրդի նախագահ
ԱԺԿ անդամ է:
Արցախի պատգամավորների ասոցիացիայի անդամ է:
Պարգևատրվել է ԽՍՀՄ «Զինվորական երախտագիտություն» մեդալով, «Մայրական երախտագիտություն», «Հայրենյաց պաշտպան» գերատեսչական մեդալներով, «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով (ԱՀ նախագահի թիվ 14-Ա հրամանագիր,16.02.2018թ.), «Մխիթար Գոշ» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 255 հրամանագիր 01.09.2001թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալներով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 200-Ա հրամանագիր 30.08.2016թ.):

Born on January 1, 1949 in the village of Dagrav in the Askeran district
September 1966 - August 1967 - Studied at the Yerevan Technical School No. 1 on the specialty of a welder
1968-1970 - Served in the Soviet army
August 1970 - Worked as a mechanic, then as a driver in the Yerevan trust "Yerpromstroy"
1973-1978 - Studied at the Faculty of History of Yerevan State University, received a specialty of the historian, teacher of history and social studies. Simultaneously worked as a driver of a specialized of the auto-house for sanitation of the Yerevan city
1977 - Led the students' construction detachment "Ani" in the city of Magadan
September 1978 - Instructor in the ideological department of the Askeran District Committee of the Communist Party
July 1986 - Head of the Cabinet of Political Education
1987 - Participated in the Artsakh national liberation movement, was deputy chairman of the district defense council, member of the staff
1987 - Deputy Chairman of the District Defense Council, member of the district defense headquarters, took part in hostilities
1989 - Elected member of the National Council of Nagorno-Karabakh
May 1990 - Member of the Supreme Council of the Armenian SSR.. Elected a member of the standing committee of the Supreme Council for Defense and Internal Affairs
1993 - Member of special commission on Artsakh issues
April 30, 1995 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the second convocation from the Askeran constituency No 14, member of the Standing Committee on financial, credit, budgetary issues and economic management
1996-1998 - Chairman of the Standing Committee
2001 - Authorized representative of the socio-political organization "Democratic Union of Artsakh" in the Askeran region