Ավարտել է հայրենի գյուղի ութամյա դպրոցը:
1974-1979թթ. ուսանել է Երևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի պատմության ֆակուլտետում:
1977-1979թթ.՝ ԼՂ կոմերիտմիության մարզային կոմիտեի հրահանգիչ
1979-1981թթ.՝ Կոմունիստական կուսակցության Ստեփանակերտի քաղաքային կոմիտեի հրահանգիչ, «Կարմիր դրոշ» թերթի խմբագրության գրական աշխատող
1981-1992թթ.՝ Ստեփանակերտի թիվ 1 ԲՇԳ-ի մանկավարժ-կազմակերպիչ
1992-1995թթ.՝ «Արցախմամուլ» գործակալության պետ
1995թ. ապրիլի 30-ին Ստեփանակերտի թիվ 7 ընտրատարածքից մեծամասնական ընտրակարգով ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995թ. հունիս - 1996թ. մարտ՝ ԼՂՀ խորհրդարանի նախագահի տեղակալ, արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի հանձնաժողովի անդամ
1998-2000 թթ. ծառայել է ԼՂՀ ՊԲ-ում:
2001-2003 թթ.՝ Արտակարգ իրավիճակների վարչության ուսումնամեթոդական բաժնի պետ
2003-2006թթ.՝ Ժողովրդավարական Արցախ միություն (ԺԱՄ) հասարակական-քաղաքական կազմակերպության Ստեփանակերտի քաղաքային լիազոր ներկայացուցիչ
2005թ.-ից՝ Արցախի ազատամարտիկների միության անդամ
2006-2008թթ.` «Ճանշինվերանորոգում» ՓԲ ընկերության աշխատանքի պահպանման և անվտանգության տեխնիկայի ինժեներ, ԼՂՀ պետհիմնարկների աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների «Համերաշխություն» ճյուղային հանրապետական միության նախագահ

Окончил восьмилетнюю школу села.
1974-1979гг. – учился на факультете истории Ереванского педагогического института им. Хачатура Абовяна.
1977-1979гг. - инструктор областного комитета комсомола Нагорного Карабаха.
1979-1981гг.- инструктор степанакертского городского комитета коммунистической партии, литературный работник редакции газеты Красное знамя
1981-1992гг. – педагог-организатор степанакертского ЖЭК №1.
1992-1995гг. – начальник агентства "Арцахмамул".
30-го апреля 1995г. - от степанакертского избирательного округа №7 избран депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва.
Июнь 1995г.- март 1996г. - заместитель председателя парламента НКР. Был членом постоянной комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур.
1998-2000гг. - служил в Армии обороны НКР.
2001-2003 гг. - начальник учебно-методического отдела в Управлении по чрезвычайным ситуациям.
2003-2006гг. - уполномоченный представитель города Степанакерта в общественно-политической организации «ЖАМ».
С 2005 г. - член Союза ветеранов Арцахской войны.
2006-2008гг. - инженер по охране труда и технике безопасности в ЗАО "ДорСтройРемонт". Был председателем республиканского отраслевого союза «Солидарность» работников профсоюзных организаций НКР.
2008-2014гг. - директор в Степанакертском ремесленном училище.
Июнь 1995г. – март 1996г. - заместитель председателя парламента НКР, член комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур.