Ծնվել է 1963թ. օգոստոսի 15-ին Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղում:
1981-1983թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Զորացրվելուց հետո շարունակել է աշխատանքը վերոնշյալ խորհտնտեսությունում:
1984- 1989թթ. սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտի ագրոնոմիական ֆակուլտետի առկա բաժինը:
1989թ . ապրիլ՝ Հաթերքի Միկոյանի անվան խորհտնտեսության ինժեներ-հիդրոտեխնիկ: Նույն թվականին ընդունվել է Մերձավանի ԽԳՊ գիտահետազոտական ինստիտուտի ասպիրանտուրան:
1990թ. կամավորագրվել է Հաթերքի պաշտպանության ջոկատում և մասնակցել հարևան Զագլիկ, Զարդախաչ ու Չափար գյուղերի պաշտպանությանը:
1992թ.՝ Մերձավանի գիտահետազոտական ինստիտուտի լաբորանտ
1993թ. ծառայության է անցել ԼՂՀ ՊԲ 5-րդ ՊՇ 2-րդ գումարտակում։ Մասնակցել է Օմարի պաշտպանությանն ու Մարտակերտի շրջանի մի շարք գյուղերի ազատագրմանը:
1994թ . հունվար՝ ՀՀ ՊՆ 5-րդ բրիգադի հրետանավոր: Ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հակոբ Կամարի, Տոնաշեն, Մատաղիս ու Թալիշ գյուղերի ազատագրմանը:
1995թ. ապրիլի 30-ին Հաթերքի թիվ 31 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995-2000թթ.` ԳԽ գյուղատնտեսության և բնապահպանության մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ
2004թ.` Հաթերքի գյուղական համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար
2004 - 2007թթ. ` Հաթերքի գյուղական համայնքի ղեկավար
2012 - 2014 թթ.` Մաղավուզի քարածխի հանքի պահեստապետ
2014թ. փետրվարից՝ Մարտակերտի շրջվարչակազմի ԳՀՀ բաժնի գլխավոր մասնագետ
2016թ. ապրիլ մասնակցել է ԼՂՀ հյուսիսարևելյան շրջանի պաշտպանությանը:
Պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 17 հրամանագիր 07.05.2007թ.), «Անդրանիկ Օզանյան» մեդալով (ՀՀ Պաշտպանության նախարարի թիվ 517 հրամանագիր 04.05.2007թ.):

Родился 15-го августа 1963г. в селе Атерк Мартакертского района.
1981-1983гг. - служил в советской армии. После демобилизации продолжил работу в вышеупомянутом совхозе.
1984- 1989гг. – учился и с отличием окончил агрономический факультет Армянского сельскохозяйственного института.
Апрель 1989г. – инженер-гидротехник совхоза имени Микояна в селе Атерк. В том же году поступил в аспирантуру Научного центра виноградоплодовиноделия села Мердзаван Армавирской области.
1990г. – записался добровольцем в оборонительный отряд села Атерк и участвовал в освобождении сел Заглик, Зардахач,Чапар.
1992г. – лаборант Научного центра виноградоплодовиноделия села Мердзаван.
1993г. – служил во 2-ом батальоне 5-ого оборонительного района Армии обороны НКР. Участвовал в обороне Омара и освобождении ряда сел Мартакертского района.
Январь 1994г. – артиллерист 5-й бригады МО РА. Принимал активное участие в освобождении сел Акоп-Камари, Тонашен, Матагис, Талиш.
30-го апреля 1995г. – от избирательного округа №31 села Атерк избран депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва.
1995-2000гг. –заместитель председателя постоянной комиссии Верховного совета по сельскому хозяйству и охране природы.
2004г. – исполняющий обязанности руководителя сельского совета Атерка.
2004 - 2007гг. – руководитель сельской общины Атерк.
2012 - 2014 гг. – начальник склада Магавузского месторождения каменного угля.
Февраль 2014г. – главный специалист отдела всеобщего сельскохозяйственного учета Мартакертской районной администрации.