Ծնվել է 1958թ. հունիսի 12-ին Ասկերանի շրջանի Խաչեն գյուղում:
1976-1980թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտի հայոց լեզվի և գրականության ֆակուլտետում:
1980թ. նշանակումով՝ համատեղության կարգով հայոց լեզու և գրականություն է դասավանդել Ասկերանի շրջանի Ծաղկաշատի (Ղշլաղի) և Խաչենի միջնակարգ դպրոցներում:
1983թ.՝ Խաչեն գյուղի դպրոցի փոխտնօրեն: Միաժամանակ եղել է դպրոցի արհմիության նախագահ:
1985թ. ընտրվել է Խաչենի գյուղական խորհրդի պատգամավոր:
1985-1988թթ.՝ Խաչեն գյուղի դպրոցի տնօրեն: Մի քանի տարի անընդմեջ ընտրվել է գյուղական խորհրդի պատգամավոր:
1989 -1993թ. դեկտեմբեր ՝ ԼՂԻՄ ՈւԿՄ ինստիտուտի դաստիարակչական աշխատանքների գծով կաբինետների վարիչ, մեթոդիստ
1993-1995թթ. ՝ ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի կազմակերպական-իրավական բաժնի փորձագետ-ռեֆերենտ
1995թ. ապրիլի 30-ին Նորագյուղի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995-2000թթ.՝ ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների, այնուհետև պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ, միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի անդամ
1996թ. ԼՂՀ ԱԺ-ում ծայրահեղ կարիքավոր ընտանիքներ հայտնաբերելու և նրանց օգնություն կազմակերպելու նպատակով կամավորական հիմունքներով ստեղծված հանձնաժողովի անդամ, ինչպես նաև 1998թ. ստեղծված «Միացյալ Հայաստան» պատգամավորական խմբի անդամ:
Պատգամավորական լիազորությունների ավարտից հետո շարունակում է աշխատել ԼՂՀ Ազգային ժողովում: Մամլո ծառայության գլխավոր մասնագետ է:

Родилась 12-го июня 1958г. в селе Хачен Аскеранского района.
1976-1980гг. - училась на факультете армянского языка и литературы Степанакертского педагогического института.
1980г. – по совместительству преподавала армянский язык и литературу в сел в средних школах сел Цахкашат (Гшлаг) и Хачен Аскеранского района.
1983г. - завуч школы села Хачен. Была председателем профсоюза школы.
1985г. - избрана депутатом сельского совета Хачена.
1985-1988гг. – директор школы села Хачен. Несколько лет подряд избиралась депутатом сельского совета.
1989г. – декабрь 1993г. – заведующая кабинетами воспитательных работ, методист Областного института усовершенствования учителей НКАО.
1993-1995гг. - эксперт-референт организационно-правового отдела Верховного совета НКР.
30-го апреля 1995г. – от норагюхского избирательного округа №15 избрана депутатом Верховного совета НКР второго созыва.
1995-2000гг. – зампредседателя постоянной комиссии парламента НКР по правам человека и национальным меньшинствам, член комиссии по межпарламентским связям.
1996г. - член созданной в НС НКР на добровольческих началах комиссии по оказанию помощи нуждающимся семьям, а также член депутатской группы "Единая Армения".
По завершении депутатских полномочий продолжает работать в Национальном собрании НКР. Главный специалист пресс-службы НС.