Ծնվել է 1958թ. հունիսի 12-ին Ասկերանի շրջանի Խաչեն գյուղում:
1976-1980թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտի հայոց լեզվի և գրականության ֆակուլտետում:
1980թ. նշանակումով՝ համատեղության կարգով հայոց լեզու և գրականություն է դասավանդել Ասկերանի շրջանի Ծաղկաշատի (Ղշլաղի) և Խաչենի միջնակարգ դպրոցներում:
1983թ.՝ Խաչեն գյուղի դպրոցի փոխտնօրեն: Միաժամանակ եղել է դպրոցի արհմիության նախագահ:
1985թ. ընտրվել է Խաչենի գյուղական խորհրդի պատգամավոր:
1985-1988թթ.՝ Խաչեն գյուղի դպրոցի տնօրեն: Մի քանի տարի անընդմեջ ընտրվել է գյուղական խորհրդի պատգամավոր:
1989 -1993թ. դեկտեմբեր ՝ ԼՂԻՄ ՈւԿՄ ինստիտուտի դաստիարակչական աշխատանքների գծով կաբինետների վարիչ, մեթոդիստ
1993-1995թթ. ՝ ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի կազմակերպական-իրավական բաժնի փորձագետ-ռեֆերենտ
1995թ. ապրիլի 30-ին Նորագյուղի թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995-2000թթ.՝ ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների, այնուհետև պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ, միջխորհրդարանական կապերի հանձնաժողովի անդամ
1996թ. ԼՂՀ ԱԺ-ում ծայրահեղ կարիքավոր ընտանիքներ հայտնաբերելու և նրանց օգնություն կազմակերպելու նպատակով կամավորական հիմունքներով ստեղծված հանձնաժողովի անդամ, ինչպես նաև 1998թ. ստեղծված «Միացյալ Հայաստան» պատգամավորական խմբի անդամ:
Պատգամավորական լիազորությունների ավարտից հետո շարունակում է աշխատել ԼՂՀ Ազգային ժողովում: Մամլո ծառայության գլխավոր մասնագետ է:

Born on June 12, 1958 in the village of Khachen the Askeran region
1976-1980 - Studied at the Armenian language and literature faculty of the Stepanakert Pedagogical Institute
1980 - Part-time teacher of Armenian language and literature in the secondary schools pn the villages of Tsakhkashat (Gshlagh) villages and Khachen of Askeran region
1983 – Deputy Head of the Khachen village secondary school, chairwoman of the school trade union
1985 - Elected deputy of the Khachen village council
1985-1988 - Headmistress of the of Khachen village school, has been elected a deputy of the village council for several years
1989 - December 1993 - Head of the offices of educational work, methodologist of the Regional Institute of Improvement of Teachers of the Nagorno-Karabakh Autonomous District
1993-1995 - Expert-referent of the organizational and legal department of the NKR Supreme Council
April 30, 1995 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the second convocation from Noragyugh election district No. 15
1995-2000 - Deputy chair of the Standing Committee of the NKR parliament on human rights and national minorities, member of the commission on Inter-parliamentary relations
1996 - Member of the commission established in the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic on volunteerism to provide assistance to needy families, as well as a member of the United Armenia parliamentary group