Ծնվել է 1951թ. սեպտեմբերի 4-ին Մարտունու շրջանի Մարտունի քաղաքում:
1969-1972 թթ. սովորել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտում: Նույն տարում ուսումը շարունակել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետում:
1977թ. ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի արդյունաբերության պլանավորման բաժինը, ստացել տնտեսագետի որակավորում:
1973-1977 թթ. ՝ Երևանի թիվ 70 միջնակարգ դպրոցի ֆիզիկայի կամինետի լաբորանտ
1978թ. հունիս - 1980թ. հոկտեմբեր՝ Երևանի ժողտնտեսության ինստիտուտի «Արդյունաբերական ձեռնարկությունների կազմակերպում, կառավարում և պլանավորում» ամբիոնի ավագ լաբորանտ
1980թ. հոկտեմբեր -1984թ. նոյեմբեր՝ Պետբանկի Մարտունու բաժանմունքի տնտեսագետ
1984թ.՝ Գյուղատնտեսության աշխատողների արհմիության շրջկոմի քարտուղար
1986թ. նոյեմբեր - 1987թ. հունիս՝ Ագրոարդյունաբերական համալիրի աշխատողների արհմիության շրջկոմի նախագահ
1987թ. ՝շրջանային խորհրդի պատգամավոր և խորհրդի գործկոմի նախագահի տեղակալ, պլանային հանձնաժողովի նախագահ
Արցախյան շարժման ակտիվիստներից է: Մարտունու շրջանում նախաձեռնել է ստորագրահավաքներ և կազմակերպել միտինգներ:
1988-1989թթ.՝ շրջկոմի բյուրոյի որոշմամբ նշանակվել է շրջկոմի քաղլուսկաբինետի վարիչ
1989 - 1993թ. փետրվար ՝ Ագրոարդյունաբերական համալիրի աշխատողների արհմիության շրջկոմի նախագահ
1993թ. փետրվարից՝ Մարտունու շրջֆինբաժնի տեսուչ, այնուհետև՝ պետեկամուտների բաժնի պետ
1995թ. ապրիլի 30-ին Մարտունու թիվ 21 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր: Եղել է ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
1995թ. դեկտեմբեր - 2001թ. նոյեմբեր՝ «Հայագրոբանկ» ԲԲԸ Մարտունու մասնաճյուղի կառավարչի տեղակալ
1996թ. մայիս իր դիմումի համաձայն դադարեցվել են պատգամավորական լիազորությունները:
2001թ. նոյեմբեր - 2012թ. հոկտեմբեր՝ «Արեգակ» ՈւՎԿ ՓԲԸ Մարտունու գրասենյակի վարկային գործակալ
2012թ. հոկտեմբեր՝ «Արցախբանկ» ՓԲԸ Մարտունու մասնաճյուղի վարկային և ավանդային բաժնի փորձագետ
Պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 341 հրամանագիր 02.09.2002թ.), «Մայրական երախտագիտություն» գերատեսչական մեդալով:

Родилась 4-го сентября 1951г. в городе Мартуни Мартунинского района.
1969-1972 гг. – училась в Ереванском политехническом институте. В том же году продолжила учебу на экономическом факультете Ереванского государственного университета.
1977г. – окончила отдел планирования промышленности Ереванского института народного хозяйства по специальности экономиста.
1973-1977гг. – лаборант кабинета физики ереванской средней школе №70.
Июнь 1978г. - октябрь1980г. – старший лаборант кафедры "Организация, управление и планирование промышленных предприятий" Ереванского института народного хозяйства.
Октябрь 1980г. - ноябрь 1984г. – экономист мартунинского филиала Госбанка.
1984г.- секретарь райкома профсоюза работников сельского хозяйства.
Ноябрь 1986г. - июнь 1987г. – председатель райкома профсоюза работников агропромышленного комплекса.
1987г. – депутат районного совета, заместитель председателя исполкома совета, председатель плановой комиссии.
Активно участвовала в Арцахском национально-освободительном движении. В Мартунинском районе инициировала сбор подписей и организовывала митинги.
1988-1989гг. – решением бюро райкома назначена заведующей кабинетом политпросвещения райкома
Февраль 1989г – 1993г.- председатель райкома профсоюза работником агропромышленного комплекса.
Февраль1993г. – инспектор мартунинского районного финотдела, затем начальник отдела госдоходов.
30-го апреля 1995г. – от мартунинского избирательного округа №21 избрана депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва. Была председателем постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным вопросам и экономическому управлению.
Декабрь 1995г. – ноябрь 2001г. – заместитель управляющего мартунинским филиалом ОАО "Армагробанк".
Май 1996г. – завершены депутатские полномочия.
Ноябрь 2001г. - октябрь 2012г. – кредитный агент мартунинского филиала универсального кредитного агентства "Арегак".
Октябрь 2012г. – эксперт кредитного и депозитного отдела мартунинского филиала ЗАО "Арцахбанк".
Не замужем.
Награждена медалью "Мхитар Гош" (02.09.2002г.), а также ведомственной медалью "Материнская благодарность".