1979թ. ավարտել է Սոսի միջնակարգ դպրոցը:
1984-1988թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում՝ ստանալով պատմության և հասարակագիտության ուսուցչի մասնագիտությամբ:
1988-1992թթ. աշխատել է Ստեփանակերտի Կոնդենսատորների գործարանում:
1991թ. հունվար Մաճկալաշենի զինյալ ջոկատի հրամանատար, այնուհետև՝ Ամարասի ձորակի 3-րդ պաշտպանական հատվածներից մեկի հրամանատար ու պաշտպանության կազմակերպիչ
1993թ. դեկտեմբեր -1995թ. մայիս՝ Մարտունու 2-րդ պաշտպանական շրջանի թիվ 3 հրաձգային գումարտակի շտաբային վաշտի հրամանատար
1995թ. ապրիլի 30-ին Սոսի թիվ 25 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995-2000թթ.` ԳԽ կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ
2000թ. հոկտեմբեր` ԼՂՀ ՆԳ Շուշիի շրջանային բաժնի պետի տեղակալ: ՆԳ Շուշիի քրեակատարողական հիմնարկում ծառայել է մինչև 2006թ. ապրիլ:
2006թ. մայիս - 2009թ. փետրվար ծառայել է 3-րդ ՊՇ-ում, այնուհետև՝ ՊԲ ՀՕՊ զորքերում:
2013թ. հոկտեմբերից՝ պահեստազորի սպա
Ներկայումս չի աշխատում:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 111 հրամանագիր 08.05.2004թ.):

1979 – Finished the secondary school in the neighboring Sos village
1984-1988 - Studied at the Stepanakert Pedagogical Institute, specializing in teaching history and social studies
1988-1992 - Worked at the Stepanakert condenser plant
January 1991 - Commander of the armed detachment of Machkalashen, then the commander and organizer of the defense of one of the three defensive sections of the Amaras district
December 1993 - May 1995 - Commander of the staff company of the 3rd Infantry Battalion of the 2nd Martuni Defense District
April 30, 1995 - Elected deputy of the second convocation of the NKR Supreme Council from the electoral district No. 25 of Sos village
1995-2000 - Deputy Chairman of the Supreme Council Standing Committee on Education, Science, Culture, Health, Sports and Social Affairs
October 2000 - Deputy Chief of the Shushi District Department of Internal Affairs of the NKR. Until April 2006, he served in the penitentiary institution of Shushi
May 2006 - February 2009. - Served in the 3rd defensive area, then in the air defense forces of the NKR Defense Army