1979թ. ավարտել է Սոսի միջնակարգ դպրոցը:
1984-1988թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում՝ ստանալով պատմության և հասարակագիտության ուսուցչի մասնագիտությամբ:
1988-1992թթ. աշխատել է Ստեփանակերտի Կոնդենսատորների գործարանում:
1991թ. հունվար Մաճկալաշենի զինյալ ջոկատի հրամանատար, այնուհետև՝ Ամարասի ձորակի 3-րդ պաշտպանական հատվածներից մեկի հրամանատար ու պաշտպանության կազմակերպիչ
1993թ. դեկտեմբեր -1995թ. մայիս՝ Մարտունու 2-րդ պաշտպանական շրջանի թիվ 3 հրաձգային գումարտակի շտաբային վաշտի հրամանատար
1995թ. ապրիլի 30-ին Սոսի թիվ 25 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1995-2000թթ.` ԳԽ կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ
2000թ. հոկտեմբեր` ԼՂՀ ՆԳ Շուշիի շրջանային բաժնի պետի տեղակալ: ՆԳ Շուշիի քրեակատարողական հիմնարկում ծառայել է մինչև 2006թ. ապրիլ:
2006թ. մայիս - 2009թ. փետրվար ծառայել է 3-րդ ՊՇ-ում, այնուհետև՝ ՊԲ ՀՕՊ զորքերում:
2013թ. հոկտեմբերից՝ պահեստազորի սպա
Ներկայումս չի աշխատում:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 111 հրամանագիր 08.05.2004թ.):

1979г. - окончил среднюю школу села Сос.
1984-1988гг. – учился  в Степанакертском педагогическом институте по специальности учителя истории и обществоведения.
1988-1992гг. - работал на Степанакертском конденсаторном заводе.
Январь 1991г командир вооруженного отряда Мачкалашена, затем командир  и организатор обороны одной из трех оборонительных участков Амарасского района.
Декабрь 1993г. – май 1995г– командир штабной роты 3-го стрелкового батальона 2-го мартунинского оборонительного района.
30-го апреля 1995г от избирательного округа №25 села Сос избран депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва.
1995-2000гг. – зампредседателя постоянной комиссии Верховного совета по вопросам образования, науки, культуры, здравоохранения, спорта и социальной сферы.
Октябрь 2000г.  - заместитель начальника Шушинского районного отдела внутренних дел НКР. До апреля 2006 года служил в уголовно-исправительном учреждении Шуши.
Май 2006г.  – февраль 2009г служил в 3-м оборонительном районе, затем в войсках ПВО Армии обороны НКР.