Ծնվել է 1964թ. մայիսի 26-ին Հադրութի շրջանի Բանաձոր գյուղում:
1982-1986 թթ. ուսանել է Երևանի ժողտնտեսության ինստիտուտի ֆինհաշվային ֆակուլտետում և աշխատանքի ընդունվել Ռյազանի կոնդենսատորների գործարանի Ստեփանակերտի մասնաճյուղում:
1987թ. մարտ - 1988 փետրվար՝ կենսաթոշակների և նպաստների վճարման մարզային կենտրոնի հաշվապահ-վերահսկիչ
1988թ. փետրվար-մայիս՝ մարզային խորհրդի գլխավոր հաշվապահ
1988-1992թ. նոյեմբեր՝ սոցապահովության մարզային բաժանմունքի գլխավոր հաշվապահ
1994թ.՝ ԼՂՀ աշխատանքի և սոցիալական ապահովության պետական վարչության առաջատար տեսուչ, այնուհետև՝ հաշվապահության առաջին կարգի մասնագետ
1995-1996թթ. ապրիլ՝ նույն վարչության գլխավոր տեսուչ, նպաստների տրամադրման խմբի ղեկավար
1995թ. ապրիլի 30-ին Հադրութի թիվ 19 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր: Եղել է ֆինանսավարկային, բյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի հանձնաժողովի անդամ:
1997թ. մարտի 13-ին իր դիմումի համաձայն դադարեցրել է պատգամավորական լիազորությունները:
1997թ. ապրիլի 1՝ ԼՂՀ սոցապահովության նախարարության աշխատանքի և զբաղվածության վարչության գործազուրկների հաշվառման, աշխատանքի տեղավորման և աշխատանքի շուկայի վերլուծության բաժնի առաջին կարգի մասնագետ
1998թ.՝ ԼՂՀ սոցապնախարարության գլխավոր հաշվապահ
1999-2003թթ.՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի առողջապահության և սոցօգնության բաժնի առաջին կարգի տեսուչ
2003թ.՝ բաժնի գլխավոր մասնագետ
2006թ. հունվարից քաղծառայող է՝ սոցիալական հարցերի, առողջապահության և բնապահպանության բաժնի գլխավոր մասնագետ: Ներկայումս նույն բաժնում աշխատում է պետի տեղակալի պաշտոնում:

Родилась 26-го мая 1964 года в селе Банадзор Гадрутского района.
1982-1986 гг. – училась на финансово-учетном факультете Ереванского института народного хозяйства и поступила на работу в степанакертский филиал Рязанского конденсаторного завода.
Март 1987г.– февраль 1988г. – бухгалтер-контролер областного центра выплаты пенсий и пособий.
Февраль - май1988г. – главный бухгалтер областного совета.
1988г - ноябрь 1992г. - главный бухгалтер областного отделения социального обеспечения.
1994г. – ведущий специалист государственного управления по труду и социальному обеспечению НКР, затем специалист первого класса бухгалтерии.
1995г. - апрель 1996г.- главный инспектор управления, руководитель группы по предоставлению пособий.
30-го апреля 1995г. –от гадрутского избирательного округа №19 избрана депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва. Была членом комиссии по финансово-кредитным, бюджетным вопросам и экономическому управлению.
13-го марта 1997г. –завершены депутатские полномочия.
1-го апреля 1997г. – специалист первого класса отдела по учету безработных, трудоустройству и анализу рынка труда управления по труду и занятости Министерства социального обеспечения НКР.
1998г. – главный бухгалтер Министерства социального обеспечения НКР.
1999-2003гг. – инспектор первого класса отдела здравоохранения и социальной помощи мэрии Степанакерта.
2003г.- главный специалист отдела.
Январь 2006г. –гражданский служащий, главный специалист отдела социальных вопросов, здравоохранению и охраны природы. В настоящее время работает в отделе в качестве заместителя начальника.