Ծնվել է 1962 թ. սեպտեմբերի 24-ին Մարտունու շրջանի Բերդաշեն գյուղում:
1985թ. ավարտել է Ստեփանակերտի պետական մանկավարժական ինստիտուտի ֆիզիկամաթեմատիկական ֆակուլտետը, Լենինյան կրթաթոշակառու էր:
1986 -1990թթ. սովորել է ՀՍՍՀ Գիտությունների ակադեմիայի ֆիզիկայի կիրառական պրոբլեմների ինստիտուտի ասպիրանտուրայում` «Պինդ մարմնի ֆիզիկա» մասնագիտությամբ:
1985 -1991թթ.՝ Բերդաշենի միջնակարգ դպրոցի ֆիզիկայի ուսուցիչ
1985-1986թթ. դասախոսել է Ստեփանակերտի պետական մանկավարժական ինստիտուտի ընդհանուր տեխնիկական առարկաների ամբիոնում:
1991թ. պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն և ստացել ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
1992թ.՝ Հայկական պետական ճարտարագիտական համալսարանի Ստեփանակերտի մասնաճյուղի, այնուհետև` Արցախի պետական համալսարանի ֆիզիկայի ամբիոնի ֆիզիկայի լաբորատորիայի վարիչ
1992-1995թթ. ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում:
1993թ. սեպտեմբեր ՝ ԼՂՀ ՊԲ ՀՕՊ զորքերի վարչության առաջին շտաբի պետ
1995թ. ապրիլի 30-ին Բերդաշենի թիվ 22 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ երկրորդ գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր, սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
1999թ. ապրիլի 30-ին ընտրվել է Արցախի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (ԱՍԴԿ) նախագահ:
2000թ. հունիսի 18-ին Ստեփանակերտի թիվ 3 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր` սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2001թ.՝ ԱրՊՀ մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ
2002թ. հոկտեմբերի 30-ին ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի նորաստեղծ վերահսկիչ պալատի նախագահ:
2002-2004թթ. համատեղությամբ դասավանդել է Արցախի պետական համալսարանի մաթեմատիկայի ամբիոնում:
2005թ. հունվար ԱԺԿ հիմնադիր համագումարում ընտրվել և 2008թ. մայիսին ԱԺԿ երկրորդ համագումարում վերընտրվել է կուսակցության կենտրոնական խորհրդի անդամ:
2005-2008թթ.՝ ԱԺԿ գրասենյակի ղեկավար
2008թ. մայիսի 7 –ին ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր` համամասնական ընտրակարգով` Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության ընտրացուցակով, եղել է պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2008-2010թթ.՝ ԼՂՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ
2011թ. հոկտեմբերի 6-ից՝ Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանի (այժմ ՀԱԱՀ) Ստեփանակերտի մասնաճյուղի ուսումնագիտական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն
2012թ. սեպտեմբերի 3-ից ՝ ՀԱԱՀ Ստեփանակերտի մասնաճյուղի «Գյուղատնտեսության մեքենայացման, տրանսպորտային փոխադրումների, տեսական մեխանիկայի և ֆիզիկայի» ամբիոնի դասախոս
2012թ.՝ ԼՂՀ նախագահի թեկնածու
2014թ. սեպտեմբեր - 2015թ. ապրիլ միաժամանակ իրականացրել է ՀԱԱՀ Ստեփանակերտի մասնաճյուղի տնօրենի պարտականությունները:
2016թ. սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ Բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի կողմից շնորհվել է դոցենտի գիտական կոչում:
Հեղինակ է մի շարք գիտական թեզերի և հոդվածների, որոնք վերաբերում են դիֆրակցված ռենտգենյան ճառագայթման պարամետրերի կարգավորման հիմնախնդիրներին:

Родился 24-го сентября 1962г. в селе Бердашен Мартунинского района.
1985г. – окончил физико-математический факультет Степанакертского государственного института. Был ленинским стипендиатом.
1986 -1990гг. – учился в аспирантуре Института прикладных проблем физики Академии наук Армянской ССР по специальности "Физика твердого тела".
1985 -1991гг.- учитель физики в Бердашенской средней школе.
1985-1986гг. – преподавал на кафедре общетехнических дисциплин Степанакертского государственного педагогического института.
1991г. – защитил кандидатскую диссертацию и получил ученую степень физико-математических наук.
1992г. - заведующий степанакертского филиала Армянского государственного архитектурного университета, затем лаборатории физики кафедры физики Арцахского государственного университета.
1992-1995гг. – служил в Армии обороны НКР.
Сентябрь 1993г. – начальник первого штаба управления войск ПВО Армии обороны НКР.
30-го апреля 1995г. – от бердашенского избирательного округа №22 избран депутатом Верховного совета НКР второго созыва. Был председателем постоянной комиссии по вопросам социальной сферы.
30-го апреля 1999г. – избран председателем Социал-демократической партии Арцаха.
18-го июня 2000г. – от степанакертского избирательного округа №3 избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва. Был членом постоянной комиссии по вопросам социальной сфере.
2001г. - доцент кафедры математики АрГУ.
30-го октября 2002г. – избран председателем Контрольной палаты НКР.
2002-2004гг.- по совместительству преподавал на кафедре математики Арцахского государственного университета.
Январь 2005г. – на учредительном съезде ДПА избран, а на состоявшемся в мае 2008г. втором съезде переизбран членом центрального совета партии.
2005-2008гг. - руководитель офиса ДПА.
7-го мая 2008г. – избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва по пропорциональному списку Демократической партии Арцаха. Был членом постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам.
2008-2010гг. – зампредседателя постоянной комиссии НС НКР по государственно-правовым вопросам.
6-го октября 2011г. – замдиректора степанакертского филиала Национального аграрного университета Армении по учебно-научной работе.
3-го сентября 2012г. – преподаватель кафедры "Машинизация сельского хозяйства, транспортных перевозок, теоретической механики и физики" степанакертского филиала Национального аграрного университета Армении.
2012г. - кандидат в президенты НКР.
Сентябрь 2014г.- апрель 2015г. - одновременно исполнял обязанности директора степанакертского филиала Национального аграрного университета Армении.
13-го сентября 2016г. – присвоено ученое звание доцента.
Автор ряда научных статей и диссертаций, касающихся проблем регулирования параметров дифракции рентгеновского излучения.