Ծնվել է 1964թ.ապրիլի 16-ին Շուշի քաղաքում:
1982-1984թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի բժշկական ուսումնարանում: Եղել է լենինյան կրթաթոշակառու: Ուսումնարանն ավարտել է գերազանցությամբ:
1984-1990թթ. ուսանել է Երևանի բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետում և ստացել մանկաբարձ-գինեկոլոգի որակավորում:
1990թ.-ից առ այսօր աշխատում է Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում» : Գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ է: Միաժամանակ դասավանդում է Թ. Քամալյանի անվան բժշկական քոլեջում:
Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի մասնակից է: Որպես պատերազմի կին վետերան «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության անդամ է:
1992թ. աշխատել է Կարմիր Շուկա ավանում որպես մանկաբարձ-գինեկոլոգ, նաև բժշկական օգնություն է ցուցաբերել վիրավորներին:
1992թ. մասնակցել է Շուշիի ազատագրմանը և ստացել մարմնական վնասվածքներ:
1993թ. փետրվար գործուղվել է Շուշիի և աշխատել տեղի հիվանդանոցում:
1993թ. մարտ- մայիս աշխատել է Հադրութի շրջանի Տող գյուղի հիվանդանոցում, միաժամանակ օգնություն ցուցաբերել պատերազմի վիրավորներին:
1993թ. օգոստոս աշխատել է Մարտունու շրջկենտրոնի հիվանդանոցում, անմիջական մասնակցություն ունեցել Ֆիզուլիի և շրջակա գյուղերի համար մղվող մարտերին:
1995թ. ապրիլի 30-ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր: Եղել է ԳԽ կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի հանձնաժողովի անդամ:
Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 13-Ա հրամանագիր 11.11.2002թ.), «Մայրական երախտագիտություն», «Շուշիի ազատագրման համար»(ԼՂՀ նախագահի թիվ 44-Ա հրամանագիր, 08.05.2009թ.) մեդալներով, «Հայրենիքի պաշտպանության համար» շքանշանով:

Born on April 16, 1964 in the city of Shushi
1982-1984 - Studied and graduated with honors from the Stepanakert Medical College. She was a Leninist scholar
1984-1990 - Studied at the medical faculty of the Yerevan Medical Institute, specializing in obstetrician-gynecologist
Since 1990 – Chief obstetrician-gynecologist at the Center for Maternity and Child Health. Lecturer at the Medical College after T. Kamalyan
Artsakh national liberation movement active participant. War veteran and member of the public organization "Motherhood"
1992 - Obstetrician-gynecologist in the village of Krasny Bazar, assisted the wounded
1992 - Participated in the liberation of Shushi and was wounded
February 1993 - Sent to the hospital in Shushi to help the wounded
March - May 1993 - Worked in a hospital in Tog village of Hadrut district, assisted the wounded
August 1993 - Worked in the hospital Martuni district center, participated in battles in Fizuli and other nearby villages
April 30, 1995 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the 2nd convocation from the Stepanakert constituency No. 5. She was a member of the Standing Committee on Education, Science, Culture, Health, Sports and Social Affairs
Married and has a daughter.
Awarded with medals "For Military Merit" (11.11.2002), "Maternal Gratitude", "For the Liberation of Shushi" (08.05.2009), the Order "For the Defense of the Motherland".