Ծնվել է 1964թ.ապրիլի 16-ին Շուշի քաղաքում:
1982-1984թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի բժշկական ուսումնարանում: Եղել է լենինյան կրթաթոշակառու: Ուսումնարանն ավարտել է գերազանցությամբ:
1984-1990թթ. ուսանել է Երևանի բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետում և ստացել մանկաբարձ-գինեկոլոգի որակավորում:
1990թ.-ից առ այսօր աշխատում է Ստեփանակերտի «Մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում» : Գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ է: Միաժամանակ դասավանդում է Թ. Քամալյանի անվան բժշկական քոլեջում:
Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի մասնակից է: Որպես պատերազմի կին վետերան «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության անդամ է:
1992թ. աշխատել է Կարմիր Շուկա ավանում որպես մանկաբարձ-գինեկոլոգ, նաև բժշկական օգնություն է ցուցաբերել վիրավորներին:
1992թ. մասնակցել է Շուշիի ազատագրմանը և ստացել մարմնական վնասվածքներ:
1993թ. փետրվար գործուղվել է Շուշիի և աշխատել տեղի հիվանդանոցում:
1993թ. մարտ- մայիս աշխատել է Հադրութի շրջանի Տող գյուղի հիվանդանոցում, միաժամանակ օգնություն ցուցաբերել պատերազմի վիրավորներին:
1993թ. օգոստոս աշխատել է Մարտունու շրջկենտրոնի հիվանդանոցում, անմիջական մասնակցություն ունեցել Ֆիզուլիի և շրջակա գյուղերի համար մղվող մարտերին:
1995թ. ապրիլի 30-ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԳԽ պատգամավոր: Եղել է ԳԽ կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի հանձնաժողովի անդամ:
Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայության» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 13-Ա հրամանագիր 11.11.2002թ.), «Մայրական երախտագիտություն», «Շուշիի ազատագրման համար»(ԼՂՀ նախագահի թիվ 44-Ա հրամանագիր, 08.05.2009թ.) մեդալներով, «Հայրենիքի պաշտպանության համար» շքանշանով:

Родилась 16-го апреля 1964 года в городе Шуши.
1982-1984гг. - училась и с отличием окончила Степанакертское медицинское училище. Была ленинским стипендиатом.
1984-1990гг. - училась на лечебном факультете Ереванского медицинского института по специальности акушера-гинеколога.
С 1990г. - работает главным акушером-гинекологом в Центре охраны здоровья матери и ребенка. Преподает в медицинском колледже им. Т.Камалян.
Участница Арцахского национально-освободительного движения. Как ветеран войны является членом общественной организации "Материнство".
1992г. – работала акушером-гинекологом в поселке Красный базар, оказывала помощь раненым.
1992г. - участвовала в освобождении Шуши и была ранена.
Февраль 1993г. – командирована в больницу города Шуши.
Март-май 1993г – работала в больнице села Тог Гадрутского района, оказывала помощь раненым.
Август 1993г. – работала в больнице Мартунинского райцентра, участвовала в боях в Физули и других близлежащих селах.
30-го апреля 1995г. - от степанакертского избирательного округа №5 избрана депутатом Верховного совета НКР 2-го созыва. Была членом комиссии по вопросам образования, науки, культуры, здравоохранения, спорта и вопросам социальной сферы.
Замужем, имеет дочь.
Награждена медалями "За боевые заслуги" (11.11.2002г.), "Материнская благодарность", "За освобождение Шуши" (08.05.2009г.), орденом "За защиту отчизны".