Ծնվել է 1952թ. օգոստոսի 3-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1974-1991թթ. աշխատել է նախկին մարզգործկոմի շինարարության և ճարտարապետության բաժնում, թիվ 9 շինտրեստում և «Ագրոարդշինմիավորումում» բռնագաղթվածների և հումանիտար օգնության վարչությունում:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Ստեփանակերտի թիվ 13 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման ԳԽ պատգամավոր: Եղել է Գերագույն խորհրդի տնտեսական, ֆինանսական, վարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1992թ. հոկտեմբեր նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանության պետական կոմիտեի (ՊՊԿ) լիազոր ներկայացուցիչ Մարտակերտի շրջանում` մեծապես նպաստելով շրջանի պաշտպանունակության ամրապնդմանը, տեղական իշխանության մարմինների վերականգնմանը, բնակչության կենսաապահովմանը:

Родился 3-го августа 1952 г. в Степанакерте.
1974-1991гг. - работал в отделе строительства и архитектуры бывшего облисполкома, в стройтресте №9 и в "Агропромстройобъединении".
28-го декабря 1991г. – от степанакертского избирательного округа № 13 избран депутатом Верховного совета НКР 1-го созыва. Был членом постоянной комиссии по экономическим, финансовым, кредитным и бюджетным вопросам.
Октябрь 1992г. – назначен уполномоченным представителем Государственного комитета обороны НКР в Мартакертском районе. Внес значительный вклад в укрепление обороноспособности района, восстановление органов местного самоуправления района.