Ծնվել է 1952 թ. դեկտեմբերի 15-ին Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղում:
1969թ. ընդունվել է Երևանի պետական համալսարանի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետը: Ավարտելուց հետո աշխատանքի է անցել Հաթերքի միջնակարգ դպրոցում: Մանկավարժական աշխատանքին զուգահեռ ակտիվորեն մասնակցել էր գյուղի հասարակական գործերին:
Մասնակցել է Մարտակերտի շրջանում մղվող մարտերին:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Հաթերքի թիվ 57 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի ժողպատգամավոր:
1992թ. օգոստոսի 8-ին նշանակվել է ԼՂՀ ՊՊԿ Մարտակերտի շրջանում լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ և վարչակազմի անդամ:
Զոհվել է 1993թ. մարտի 27-ին՝ Աղդաբանում մղվող մարտերում:
Ամուսնացած էր, ունի չորս զավակ:
Հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 42 հրամանագիր 04.05.1995թ.):

Born on December 15, 1952 in the village of Haterq Martakert region
1969 – Entered the historical-geographical faculty of Yerevan State University. After graduation, he entered the secondary school in the village of Haterq. Together with the pedagogical activity actively participated in the social life of the village
December 28, 1991– Elected deputy of the Supreme Council of the NKR from electoral district No.57 of the village of Haterq
August 8, 1992 – was appointed deputy representative of the State Defense Committee of the NKR in the Martakert region and a member of the district administration