Ծնվել է 1952 թ. դեկտեմբերի 15-ին Մարտակերտի շրջանի Հաթերք գյուղում:
1969թ. ընդունվել է Երևանի պետական համալսարանի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետը: Ավարտելուց հետո աշխատանքի է անցել Հաթերքի միջնակարգ դպրոցում: Մանկավարժական աշխատանքին զուգահեռ ակտիվորեն մասնակցել էր գյուղի հասարակական գործերին:
Մասնակցել է Մարտակերտի շրջանում մղվող մարտերին:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Հաթերքի թիվ 57 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի ժողպատգամավոր:
1992թ. օգոստոսի 8-ին նշանակվել է ԼՂՀ ՊՊԿ Մարտակերտի շրջանում լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ և վարչակազմի անդամ:
Զոհվել է 1993թ. մարտի 27-ին՝ Աղդաբանում մղվող մարտերում:
Ամուսնացած էր, ունի չորս զավակ:
Հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 42 հրամանագիր 04.05.1995թ.):

Григорян Бармен Сергеевич
1969г. – поступил на историко-географический факультет Ереванского государственного университета. После окончания вуза поступил на работу в средней школе села Атерк. Вместе с педагогической деятельностью активно участвовал в общественной жизни села.
Участвовал в боевых действиях в Мартакертском районе.
28-го декабря 1991г. – от избирательного округа №57 села Атерк избиран депутатом Верховного совета НКР 1-го созыва.
8-го августа 1992г– назначен заместителем уполномоченного представителя Государственного комитета обороны НКР в Мартакертском районе и членом районной администрации.