Ծնվել է 1958թ. հուլիսի 2-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1976-1980թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում՝ ֆիզիկոսի մասնագիտությամբ: Որպես ուսուցիչ աշխատել է Խնածախի ութամյա դպրոցում:
1981- 1982թթ. ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
1982-1992թթ.՝ Ստեփանակերտի կոնդենսատորների գործարանի էլեկտրոնիկայի գծով կարգավորիչ
1986թ. ընտրվել է «Արցախական միություն» կազմակերպության հիմնադիր անդամ:
1987- 1988թթ.՝ ԽՄԿԿ անդամ, կոնդենսատորների գործարանի կուսկազմակերպության Բյուրոյի անդամ
1988թ. ընտրվել է Հայոց Ընկերվարական Արցախյան Կուսակցության հիմնադիր անդամ:
1989թ. ապրիլ ընտրվել է վերաբացված Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության Արցախի կազմակերպության հիմնադիր անդամ:
Մասնակցել է Արցախի ազգային-ազատագրական պայքարին` ստորագրահավաքների կազմակերպման, մարտական ջոկատների ստեղծման, զինման և զինատեսակների պատրաստման աշխատանքներին:
1991թ. նոյեմբեր-1992թ. մայիս ՝ Ստեփանակերտի ինքնապաշտպանության 6-րդ գոտու հրամանատար: Մասնակցել է Ջամիլու գյուղի ազատագրմանը:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Ստեփանակերտի թիվ 24 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր
1993թ. հունվարից՝ ԼՂՀ ԳԽ Մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների հանձնաժողովի ավագ փորձագետ
1995թ. Ստեփանակերտի թիվ 11 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր
1995թ. մայիս-2000թ. հուլիս ՝ ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների, այնուհետև պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի նախագահ
Եղել է 1998թ. ստեղծված «Միացյալ Հայաստան» պատգամավորական խմբի ղեկավար:
2002 -2006 թթ. ՝ Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի հոգևոր քարոզչական կենտրոնի գլխավոր մասնագետ
2005-2007թթ.՝ «Ազատ հայրենիք» կուսակցության «Ակունք» պաշտոնաթերթի խմբագրի տեղակալ
2007-2015թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի բաժնի վարիչ
2015թ. դեկտեմբերի 1-ից ՝ ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի բաժնի պետ
Պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 276-Ա հրամանագիր), «Մայրական երախտագիտություն» գերատեսչական և «ՀՀ Զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական մեդալներով, Հայ Կաթողիկե Եկեղեցու «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» մեդալով:

Born on June 2, 1958 in the city of Stepanakert
1976-1980 - Studied at the Stepanakert Pedagogical Institute, specializing in physics. Worked as a at the eight-year school of the village of Khnatsakh
1981-1982 - Served in the armed forces of the USSR
1982-1992 - Electronic regulator of the Stepanakert condenser plant
1986 - One of the founders and a member of the organization "Artsakhakan Miutyun"
1987-1988 - Member of the CPSU Central Committee, board member of the condenser plant
1988 - One of the founders and a member of the Armenian Socialist Artsakh Party
April 1989 - Elected a member of the Artsakh organization of the Armenian Revolutionary Federation "Dashnaktsutyun"
Participated in the Artsakh national liberation struggle - the organization of collecting signatures, creating, arming and training weapons of combat detachments
November 1991 – May 1992 - the commander of the 6th zone of self-defense of Stepanakert
December 28, 1991 - elected to the Supreme Council of the first convocation of the NKR from the Stepanakert constituency No. 24
Since January 1993 - Expert of the commission of the Supreme Council of the Nagorno Karabakh Republic on human rights and national minorities
1995 - was elected to the second convocation of the National Assembly of the NKR from the Stepanakert constituency No. 11.
May 1995. - July 2000 - Chairman of the Commission on Human Rights and National Minorities, then - to the NKR NA Standing Committee on State and Legal Affairs
Head of the “United Armenia” deputy group created in 1998.
2002 -2006 – Chief specialist of the spiritual and propaganda center of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church
2005-2007 - Deputy Editor of the official newspaper of the party "Free Motherland"
2007-2015 - Head of the Department on National Minorities and Religions of the NKR Government Staff
Starting from December 1, 2015 - Head of the Department on National Minorities and Religions of the NKR Ministry of Culture and Youth Affairs
Аwarded the "Mkhitar Gosh" medal, the departmental medal "Mother's gratitude" and the jubilee medal "20th anniversary of the Armed Forces of the Republic of Armenia", the medal of the Armenian Apostolic Church "Grigor Lousavorich".