Ծնվել է 1958թ. հուլիսի 2-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1976-1980թթ. ուսանել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում՝ ֆիզիկոսի մասնագիտությամբ: Որպես ուսուցիչ աշխատել է Խնածախի ութամյա դպրոցում:
1981- 1982թթ. ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
1982-1992թթ.՝ Ստեփանակերտի կոնդենսատորների գործարանի էլեկտրոնիկայի գծով կարգավորիչ
1986թ. ընտրվել է «Արցախական միություն» կազմակերպության հիմնադիր անդամ:
1987- 1988թթ.՝ ԽՄԿԿ անդամ, կոնդենսատորների գործարանի կուսկազմակերպության Բյուրոյի անդամ
1988թ. ընտրվել է Հայոց Ընկերվարական Արցախյան Կուսակցության հիմնադիր անդամ:
1989թ. ապրիլ ընտրվել է վերաբացված Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության Արցախի կազմակերպության հիմնադիր անդամ:
Մասնակցել է Արցախի ազգային-ազատագրական պայքարին` ստորագրահավաքների կազմակերպման, մարտական ջոկատների ստեղծման, զինման և զինատեսակների պատրաստման աշխատանքներին:
1991թ. նոյեմբեր-1992թ. մայիս ՝ Ստեփանակերտի ինքնապաշտպանության 6-րդ գոտու հրամանատար: Մասնակցել է Ջամիլու գյուղի ազատագրմանը:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Ստեփանակերտի թիվ 24 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր
1993թ. հունվարից՝ ԼՂՀ ԳԽ Մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների հանձնաժողովի ավագ փորձագետ
1995թ. Ստեփանակերտի թիվ 11 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր
1995թ. մայիս-2000թ. հուլիս ՝ ԼՂՀ ԱԺ մանդատային, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների, այնուհետև պետաիրավական մշտական հանձնաժողովի նախագահ
Եղել է 1998թ. ստեղծված «Միացյալ Հայաստան» պատգամավորական խմբի ղեկավար:
2002 -2006 թթ. ՝ Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի հոգևոր քարոզչական կենտրոնի գլխավոր մասնագետ
2005-2007թթ.՝ «Ազատ հայրենիք» կուսակցության «Ակունք» պաշտոնաթերթի խմբագրի տեղակալ
2007-2015թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի բաժնի վարիչ
2015թ. դեկտեմբերի 1-ից ՝ ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի ազգային փոքրամասնությունների և կրոնի հարցերի բաժնի պետ
Պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 276-Ա հրամանագիր), «Մայրական երախտագիտություն» գերատեսչական և «ՀՀ Զինված ուժեր. 20 տարի» հոբելյանական մեդալներով, Հայ Կաթողիկե Եկեղեցու «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» մեդալով:

Дата рождения 02.07.1958
1976-1980гг.  - учился в Степанакертском педагогическом институте по специальности физика. Преподавал в восьмилетней школе села Хнацах.
1981- 1982гг. - служил в вооруженных силах СССР.
1982-1992гг. - регулировщик электроники Степанакертского конденсаторного завода.
1986г. -  один из основателей и член организации  "Арцахакан миутюн".
1987- 1988гг.-  член ЦК КПСС,  член бюро организации конденсаторного завода.
1988г. – один из основателей и член Армянской социалистической арцахской партии.
1989г. апрель  - избран членом арцахской организации Армянская революционная федерация "Дашнакцутюн".
Участвовал в Арцахской национально-освободительной борьбе – организации сбора подписей,  создании, вооружении и подготовке оружия боевых отрядов.
1991г. ноябрь-1992г. май – командир 6-й зоны самообороны Степанакерта.
28-го декабря 1991г. – избран депутатом Верховного совета 1-го созыва НКР от степанакертского избирательного округа №24.
С января 1993г. – эксперт комиссии Верховного совета НКР по правам человека и национальным меньшинствам.
1995г. –избран депутатом Национального собрания НКР 2-го созыва от степанакертского избирательного округа №11.
Май 1995г. –июль 2000г. - председатель комиссии по правам человека и национальным меньшинствам, затем – постоянной комиссии НС НКР по государственно-правовым вопросам.
Был руководителем созданной в 1998 году депутатской группы "Единая Армения".
2002 -2006 гг. - главный специалист духовно-пропагандистского центра арцахской епархии Армянской Апостольской церкви.
2005-2007гг. – заместитель редактора официальной газеты партии "Свободная родина".
2007-2015гг. – заведующий отделом по вопросам национальных меньшинств и религии аппарата правительства НКР.
С 1-го декабря 2015г. – начальник отдела по вопросам национальных меньшинств и религии аппарата Министерства культуры и по делам молодежи НКР.
Женат, имеет четырех детей.
Награжден медалью "Мхитар Гош", ведомственной медалью "Материнская благодарность" и юбилейной медалью "20-летие Вооруженных сил РА", медалью Армянской Апостольской церкви "Святой Григорий Просветитель".