Ծնվել է 1961թ. նոյեմբերի 21-ին Մարտակերտի շրջանի Չայլու գյուղում:
1979-1980թթ. սովորել է Ն.Հոռաթաղի պրոֆտեխուսումնարանում և ստացել մեխանիզատոր-տրակտորիստի որակավորում:
1980-1982 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
1985-1990 թթ. ավարտել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտի ընդհանուր տեխնիկական առարկաներ և աշխատանք բաժինը և ստացել ուսուցչի որակավորում:
1990-1992թթ. մասնագիտությամբ աշխատել է Այգեստանի միջնակարգ դպրոցում:
1988-1992թթ. Արցախյան ազատագրական շարժման ժամանակ ղեկավարում էր գյուղում ստեղծված ինչպես աշխարհազորային խմբերը, այնպես էլ իր կողմից ստեղծված առաջին ընդհատակյա կամավորական ջոկատը:
1992-1994թթ.՝ Մարտակերտի 4-րդ ՊՇ շտաբի պետի տեղակալ
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Այգեստանի թիվ 47 ընտրատարածքից ընտրվել է առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1994-1995թթ.՝ արդեն վերափոխված 5-րդ ՊՇ շտաբի պետ
1995-1996թթ. ՝ 5-րդ ՊՇ հրամանատար
2000-2008թթ.՝ Արցախի ազատամարտիների միության Մարտակերտի շրջանային կազմակերպության նախագահ
2000-2015թթ.՝ 10-րդ ԼՀԴ հրամանատարի թիկունքի և ԿՇԾ գծով տեղակալ
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի նախագահության թիվ 0376-1 հրամանագիր), ՀՀ Մարտական ծառայության մեդալով
(ՀՀ նախագահի 2007թ. մայիսի 4 հրամանագիր), ՀՀ ՊՆ «Անբասիր ծառայության համար» I աստիճանի մեդալով (27.09.2012թ.), ՀՀ ՊՆ «Անբասիր ծառայության համար» II աստիճանի մեդալով (22.04.2013թ.), ՀՀ ՊՆ «Անբասիր ծառայության համար» III աստիճանի մեդալով (31.08.2013թ.), ՀՀ ՊՆ «Ծովակալ Իսակով» մեդալով (16.04.2010), ՀՀ ՊՆ «Դրաստամատ Կանայան» մեդալով (25.01.2005թ.), ՀՀ ՊՆ «ՀՀ Զինված ուժեր 20 տարի» հոբելյանական մեդալով , Հայաստանի Երկրապահ հուշամեդալով (17.03.2007թ.), 5-րդ բրիգադի ազատամարտիկների խորհրդի հուշամեդալով, «Մայրական երախտագիտություն» մեդալով (13.02.1998թ.):

Born on 21 November, 1961 in the village of Chaillou (Aygestan), Martakert region
1979-1980 - Studied at the vocational school of the village of Nerkin Horatagh and received the specialty of a machine operator-tractor-driver
1980-1982 – served in the Soviet Army
1985-1990 – Graduated from the "General technical discipline and work" faculty and became a teacher
1990-1992 – Worked at the secondary school of the village Aygestan
1988-1992 – Headed the first underground volunteer detachment created in the village by him during the Artsakh liberation movement
1992-1994 – Deputy Chief of Staff of the 4th Defense District (Martakert)
December 28, 1991 – Elected deputy to the NKR Supreme Council from Askeran constituency No. 47
1994-1995 - Chief of staff of the reformed 5th defense district
1995-1996 - Commander of the 5th defensive area
2000-2008 - Chairman of the Martakert Regional Organization of the Artsakh Union of Veterans
2000-2015 - Deputy commander of the 10th mountain-rifle division for the rare and communal maintenance service
Awarded: the Order of "Battle Cross" 2nd degree, the medal "For Military Merit" (RA), the medal "For Fair Service" of the 1st degree of the RA MoD (27.09.2012), the Medal "For Fair Service" of the 2nd degree RA Defense Ministry (22.04.2013), Medal "For Fair Service" of the 3rd degree of the RA MoD (31.08.2013), Medal "Admiral Isakov" of the RA Defense Ministry (16.04.2010), Medal "Drastamat Kanayan" of the Defense Ministry 25.04.2005), the commemorative medal "The Armed Forces of the Republic of Armenia, 20 Years" of the Defense Ministry, the commemorative medal of Armenia "Yerkrapah Armenia" voluntary union (17.03.2007), the commemorative medal of the Veterans Council of the 5th Brigade, the "Maternal Gratitude" Medal 13.02.1998)