Ծնվել է 1952թ. դեկտեմբերի 20-ին ՌԴ Ալտայի երկրամասի Բիյսկիյ շրջանում:
1971-1977թթ. սովորել է Սարատովի պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետում, այնուհետև՝ որպես վիրաբույժ գործուղվել է Ուլյանովսկի մարզի Ինզա քաղաքը:
1981-1983թթ. ավարտել է Սամարայի բժշկական ինստիտուտի կլինիկական օրդինատուրան:
1983թ.՝ Մարտունու կենտրոնական շրջանային հիվանդանոցի վիրաբուժության բաժանմունքի վարիչ
Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի սկզբից նրա ղեկավարությամբ Մարտունու շրջանում ստեղծվել է զինվորական հոսպիտալ, որում բուժում են ստացել հիվանդ և վիրավոր զինծառայողներ և քաղաքացիական ազգաբնակչությունը: 33-ամյա աշխատանքային գործունեության ընթացքում կատարել է 4500-ից ավելի վիրահատություններ:
1993թ. մայիս լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Մարտունու թիվ 59 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1997թ. ղեկավարել է Մարտունու զինվորական հոսպիտալը և կենտրոնական շրջանային հիվանդանոցը:
2004 թվականից՝ «Մարտունու շրջանային բուժմիավորում» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն
2005թ. հունիսի 19 -ին Մարտունու թիվ 16 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր: Եղել է սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
«Ազատ հայրենիք» կուսակցության անդամ է:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 0736-1 հրամանագիր 25.07.1994թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով ( ԼՂՀ նախագահի թիվ 307 հրամանգիր 08.05.2002թ.), ՀՀ ՊՆ «Անբասիր ծառայության համար» մեդալով (2003թ.), ԼՂՀ վարչապետի հուշամեդալով (2012թ.):

Born December 20, 1952 in the Biysk district Altai krai
1971-1977 – Studied at the medical faculty of the Saratov State Medical Institute, then as a surgeon was sent to Inza city of the Ulyanovsk region
1981-1983 - Graduated from the clinical residency of the Samara State Medical Institute
1983 - Headed of the surgical department of the Martuni central district hospital
Since the beginning of the Artsakh national liberation struggle, under his leadership, a military hospital was established in the Martuni district, in which sick and wounded servicemen were treated, as well as the civilian population. Over 33 years of work, he conducted more than 4,500 operations.
May 1993 – On results of additional elections he was elected as a deputy of the Supreme Council of the first convocation of the NKR from electoral district No. 59
1997 – Headed the Martouni Military Hospital and the central district hospital
Since 2004 - Executive Director of CJSC Martouni District Medical Association
June 19, 2005 – Elected deputy to the fourth convocation of the National Assembly from the Martouni electoral district No. 16. He was a member of the Standing Committee on social issues
Member of the party “Free Motherland”
Awarded “The Battle Cross” Order of the 2nd degree on July 25, 1994), the medal “Vachagan Barepasht” (08.05.2002), “For Fair Service” Medal of the ARM Armed Forces (2003), the NKR Prime Minister's commemorative medal “For Fighting merit and contribution "(2012)