Ծնվել է 1948 թ. սեպտեմբերի 4-ին Մարտակերտի շրջանի Մաղավուզ գյուղում:
1966թ. ընդունվել է Երևանի Խ.Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի գեղարվեստական դաստիարակության ֆակուլտետի նկարչության-գծագրության բաժինը:
1970-1971թթ.՝ Մարտակերտի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի նկարչության-գծագրության ուսուցիչ
1971թ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Ծառայությունից հետո շարունակել է մասնագիտական աշխատանքը Մարտակերտի և Մաղավուզի դպրոցներում:
1976թ. տեղափոխվել է Մաղավուզի միջնակարգ դպրոց: Համատեղության կարգով տասներկու տարի աշխատել է նաև Մաղավուզի մշակույթի տան տնօրենի պաշտոնում:
1983 թվականից դարձել է ԽՍՀՄ երիտասարդ նկարիչների միության անդամ:
1991 թ. դեկտեմբերի 28-ին Մաղավուզի թիվ 49 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
Արցախյան շարժման ակտիվիստներից է: Եղել է Մաղավուզի ինքնապաշտպանական ջոկատի հրամանատար:
1993 թ. նշանակվել է Երևանում փախստական մարտակերտցիներից ձևավորված «Արծիվ 23» գումարտակի պետ:
1993-1994թթ. Ականաբերդի դպրոցում դասավանդել է նկարչություն, գծագրություն, ռազմագիտություն:Միաժամանակ եղել է շրջանի բնության պաշտպանության տեսուչ:
1994 թ.՝ Մաղավուզի դպրոցի ուսուցիչ
2001թ. ԼՂՀ կրթության նախարարության թիվ 6 որոշմամբ ճանաչվել է XX դարի լավագույն մանկավարժ:
Պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 17 հրամանագիր 07.05.2007թ.), ՀՀ Մարտական ծառայության մեդալով, Հայաստանի Երկրապահ հուշամեդալով:

Бадалян Гриша Мисакович
1966г. –поступил на отделение рисования и черчения факультета художественного воспитания Армянского государственного педагогического института им. Х. Абовяна.
1970-1971гг.- учитель рисования и черчения в мартакертской средней школе №1.
1971г. - служил в советской армии. По окончании службы продолжил работу в школах Мартакерта и Магавуза.
1976г. - перевелся на работу в среднюю школу села Магавуз. По совместительству двенадцать лет работал также директором Дома культуры села Магавуз.
С 1983г. – член Cоюза молодых художников СССР.
28-го декабря 1991г.  от избирательного округа №49 Магавуза избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
Один из активистов Арцахского движения. Был командиром самооборонительного отряда села Магавуз.
1993 г. -назначен начальником батальона "Арцив 23".
1993-1994гг. - в школе села Аканаберд преподавал рисование, черчение,  военное дело. Вместе с тем был инспектором по охране природы.
1994 г.-  учитель в школе села Магавуз.
2001г. – по решению Министерства образования НКР признан лучшим педагогом XX века.
Награжден медалью НКР "За отвагу" (07.05.2007г.), медалью РА "За боевые заслуги", памятной медалью "Еркрапа Армении".