Ծնվել է 1948 թ. սեպտեմբերի 4-ին Մարտակերտի շրջանի Մաղավուզ գյուղում:
1966թ. ընդունվել է Երևանի Խ.Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի գեղարվեստական դաստիարակության ֆակուլտետի նկարչության-գծագրության բաժինը:
1970-1971թթ.՝ Մարտակերտի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի նկարչության-գծագրության ուսուցիչ
1971թ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Ծառայությունից հետո շարունակել է մասնագիտական աշխատանքը Մարտակերտի և Մաղավուզի դպրոցներում:
1976թ. տեղափոխվել է Մաղավուզի միջնակարգ դպրոց: Համատեղության կարգով տասներկու տարի աշխատել է նաև Մաղավուզի մշակույթի տան տնօրենի պաշտոնում:
1983 թվականից դարձել է ԽՍՀՄ երիտասարդ նկարիչների միության անդամ:
1991 թ. դեկտեմբերի 28-ին Մաղավուզի թիվ 49 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
Արցախյան շարժման ակտիվիստներից է: Եղել է Մաղավուզի ինքնապաշտպանական ջոկատի հրամանատար:
1993 թ. նշանակվել է Երևանում փախստական մարտակերտցիներից ձևավորված «Արծիվ 23» գումարտակի պետ:
1993-1994թթ. Ականաբերդի դպրոցում դասավանդել է նկարչություն, գծագրություն, ռազմագիտություն:Միաժամանակ եղել է շրջանի բնության պաշտպանության տեսուչ:
1994 թ.՝ Մաղավուզի դպրոցի ուսուցիչ
2001թ. ԼՂՀ կրթության նախարարության թիվ 6 որոշմամբ ճանաչվել է XX դարի լավագույն մանկավարժ:
Պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 17 հրամանագիր 07.05.2007թ.), ՀՀ Մարտական ծառայության մեդալով, Հայաստանի Երկրապահ հուշամեդալով:

Born on September 4, 1948 in the village of Maghavuz, Martakert region
1966 - Entered the drawing and painting department of the Faculty of Art Education of the Armenian State Pedagogical Institute after H. Abovian
1970-1971 - Teacher of drawing at the Martakert secondary school No 1
1971 - Served in the Soviet army: After graduation, he continued his work in the schools of Martakert and Maghavuz
1976 - Transferred to work in the secondary school of Maghavuz village. In combination, for twelve years he also worked as the director of the House of Culture of the village of Maghavuz
Since 1983 - Member of the Union of Young Artists of the USSR
December 28, 1991- Elected deputy of the NKR Supreme Council of the first convocation from electoral district No 49 of Maghavuz
One of the activists of the Artsakh movement. He was the commander of the self-defensive squad of the village of Maghavuz
1993 - Appointed chief of the battalion "Artsiv 23"
1993-1994 - In the school of the village Akanaberd taught drawing, painting, military science. At the same time he was an inspector for nature protection
1994 - Teacher in the school of the village Maghavuz
2001 - Recognized the best teacher of the 20th century according to the decision of the NKR Ministry of Education
He was awarded the NKR Medal "For Courage" (07.05.2007), the Medal of the RA “Service in Battle”, the commemorative medal of "Yerkrapah” of Armenia