Ծնվել է 1957 թ. ապրիլի 29-ին Ուկրաինական ԽՍՀ Օդեսա քաղաքում:
Ավարտել է Մոսկվայի Պլեխանովի անվան գյուղատնտեսական ինստիտուտի արդյունաբերական ֆակուլտետը, այնուհետև՝ Մոսկվայի սննդարդյունաբերության համամիութենական ինստիտուտը՝ տնտեսագետի որակավորմամբ:
Որպես ավագ գիտաշխատող աշխատել է ՀԽՍՀ պետպլանին կից էկոնոմիկայի եւ պլանավորման համամիութենական ԳՀԻ-ում:
1990-1995թթ.՝ ՀՀ ԳԽ պատգամավոր թիվ 081 ընտրատարածքից, ԳԽ Պաշտպանության եւ ներքին գործերի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Թաղասերի թիվ 38 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:

Born on April 29, 1957 in Odessa
Graduated from the Industrial Economics Department of the Plekhanov Moscow Institute of National Economy, then - the All-Union Institute of Food Industry, specializing in economics
Worked as a senior researcher at the All-Union Research Institute of Economics and Planning under the State Plan of the Armenian SSR
1990-1995 - Elected deputy of the Supreme Council of the Republic of Armenia from electoral district No081. He was a member of the permanent commission on defense and internal affairs of the Supreme Council
December 28, 1991 - Elected a deputy of the Supreme Council of the first convocation of the NKR from electoral district No 38 of Tagaser village