Ծնվել է 1957 թ. ապրիլի 29-ին Ուկրաինական ԽՍՀ Օդեսա քաղաքում:
Ավարտել է Մոսկվայի Պլեխանովի անվան գյուղատնտեսական ինստիտուտի արդյունաբերական ֆակուլտետը, այնուհետև՝ Մոսկվայի սննդարդյունաբերության համամիութենական ինստիտուտը՝ տնտեսագետի որակավորմամբ:
Որպես ավագ գիտաշխատող աշխատել է ՀԽՍՀ պետպլանին կից էկոնոմիկայի եւ պլանավորման համամիութենական ԳՀԻ-ում:
1990-1995թթ.՝ ՀՀ ԳԽ պատգամավոր թիվ 081 ընտրատարածքից, ԳԽ Պաշտպանության եւ ներքին գործերի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Թաղասերի թիվ 38 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:

Родился 29-го апреля 1957г. в Одессе.
Окончил факультет промышленной экономики Московского института народного хозяйства имени Плеханова, затем – Всесоюзный институт пищевой промышленности по специальности экономиста.
Работал старшим научным сотрудником во всесоюзном научно-исследовательском институте экономики и планирования при Государственном плане Армянской ССР.
1990-1995гг. - от избирательного округа №081 избран депутатом Верховного совета Республики Армения. Был членом постоянной комиссии по вопросам обороны и внутренних дел Верховного совета.
28-го декабря 1991г. - от избирательного округа №38 села Тагасер избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.