Ծնվել է 1948թ. սեպտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1967-1972թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի մեխանիկա-մաթեմատիկական ֆակուլտետում և ստացել կիրառական մաթեմատիկոսի մասնագիտություն:
1973թ. փետրվար՝ Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտի մաթեմատիկայի ամբիոնի դասախոս
1974թ. սեպտեմբեր՝ նույն ամբիոնի հիմնական դասախոս
1987թ. ստացել է ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
1991թ.՝ ԱրՊՀ մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ
1991թ. դեկտեմբերի 28 -ին Ստեփանակերտի թիվ 9 ընտրատարածից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1991- 1995թ.՝ ԼՂՀ ԳԽ մանդատային, պարկեշտության, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ
1992թ. ԼՂՀ ԳԽ պատվիրակության կազմում Հռոմում մասնակցել է ԵԱՀԽ աշխատանքներին: Պատգամավորական լիազորությունների ավարտից հետո վերադարձել է նախկին աշխատանքին:
1996-2000թ.՝ ԱրՊՀ բնագիտական ֆակուլտետի դեկան
Եղել է 1998թ. օգոստոսի 28-ին հիմնադրած «Ղարաբաղի ազնվականների և սերունդների իրավունքների վերականգնման կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահը:
1998թ. դեկտեմբերի 27-ին ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Ստեփանակերտի թիվ 10 ընտրատարածքից ընտրվել է խորհրդարանի պատգամավոր:

Born on September 25, 1948 in the city of Stepanakert
1967-1972 - Studied at the Faculty of Mechanics and Mathematics of Yerevan State University, specialty "Applied Mathematics"
February 1973 - Lecturer of the Department of Mathematics in Stepanakert Pedagogical Institute
September 1974 – Chief lecturer of the department
1987 - Obtained a PhD in Physics and Mathematics
1991 – ArSU (Artsakh State University) assistant professor of mathematics
December 28, 1991 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the first convocation from the Stepanakert constituency No 9
1991-1995 - Chairman of the Standing Committee of the Supreme Council of the NKR on Human Rights and National Minorities
1992 - Participated in the work of the CSCE in Rome in the delegation of the Supreme Council of the NKR. After the completion of his deputy powers, returned to his previous work
1996-2000 - Dean of the Natural History Faculty of the ArSU
Chairman of the public organization "Center for the Rehabilitation of the Rights of the Karabakh Noble Generations", founded on August 28, 1998
December 27, 1998 - Based on the results of the additional elections to the NKR National Assembly of the second convocation, he was elected a deputy from the Stepanakert constituency No 10