Ծնվել է 1948թ. սեպտեմբերի 25-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1967-1972թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի մեխանիկա-մաթեմատիկական ֆակուլտետում և ստացել կիրառական մաթեմատիկոսի մասնագիտություն:
1973թ. փետրվար՝ Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտի մաթեմատիկայի ամբիոնի դասախոս
1974թ. սեպտեմբեր՝ նույն ամբիոնի հիմնական դասախոս
1987թ. ստացել է ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
1991թ.՝ ԱրՊՀ մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ
1991թ. դեկտեմբերի 28 -ին Ստեփանակերտի թիվ 9 ընտրատարածից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1991- 1995թ.՝ ԼՂՀ ԳԽ մանդատային, պարկեշտության, մարդու իրավունքների և ազգային փոքրամասնությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ
1992թ. ԼՂՀ ԳԽ պատվիրակության կազմում Հռոմում մասնակցել է ԵԱՀԽ աշխատանքներին: Պատգամավորական լիազորությունների ավարտից հետո վերադարձել է նախկին աշխատանքին:
1996-2000թ.՝ ԱրՊՀ բնագիտական ֆակուլտետի դեկան
Եղել է 1998թ. օգոստոսի 28-ին հիմնադրած «Ղարաբաղի ազնվականների և սերունդների իրավունքների վերականգնման կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահը:
1998թ. դեկտեմբերի 27-ին ԼՂՀ 2-րդ գումարման ԱԺ լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Ստեփանակերտի թիվ 10 ընտրատարածքից ընտրվել է խորհրդարանի պատգամավոր:

Родился 25-го сентября 1948 г. в городе Степанакерте.
1967-1972гг.- учился на механико-математическом факультете Ереванского государственного университета по специальности "Прикладная математика".
Февраль 1973г. – преподаватель кафедры математики в Степанакертского педагогического института.
Сентябрь 1974г. – основной преподаватель кафедры.
1987г. – получил научную степень кандидата физико-математических наук:
1991г. - доцент кафедры математики АрГУ.
28-го декабря 1991г. - от степанакертского избирательного округа №9 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
1991- 1995гг.. – председатель постоянной комиссии Верховного совета НКР по правам человека и национальным меньшинствам.
1992г. – в составе делегации Верховного совета НКР участвовал в работе СБСЕ в Риме. После завершения депутатских полномочий вернулся к прежней работе.
1996-2000гг. – декан природоведческого факультета АрГУ.
Был председателем созданной 28-го августа 1998 года общественной организации "Центр восстановления прав дворян и поколений Карабаха".
27-го декабря 1998г. – по итогам дополнительных выборов в НС НКР 2-го созыва избран депутатом от степанакертского избирательного округа №10.