1977-1982թթ. ուսանել է Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության ֆակուլտետում:
1991թ. դեկտեմբերի 28- ին Ավետարանոցի թիվ 27 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992թ. հունվար՝ Գերագույն խորհրդի առողջապահության և սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
1992թ. օգոստոս նշանակվել է ԼՂՀ ՊՊԿ լիազոր ներկայացուցիչ Ասկերանի վերին ենթաշրջանում:
1999-2005թթ.՝ ԼՂՀ պետական կենսաթոշակային հիմնադրամի կենսաթոշակային ապահովության վերահսկողության բաժնի պետ
2005թ. ԼՂՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի սոցիալական ապահովագրության և մոնիտորինգի բաժնի պետ
2006թ.՝ հիմնադրամի սոցիալական ապահովագրության և առանձին ծրագրերի բաժնի պետ
2007թ. նշանակվել է ԼՂՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի նախագահի տեղակալ:
2009թ. հունիս՝ ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարարության «Սոցիալական ապահովության ծառայություն» գործակալության պետի տեղակալ:
2009թ. հուլիս՝ շնորհվել է քաղաքացիական ծառայության 2-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2012թ. դեկտեմբերի 19-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
2013թ. հունվարի 9-ին ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2015թ. հունիսի 11-ից՝ ԱՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
Կյանքից հեռացել է 2020 թ․ հունվարի 30-ին:
Ունի երկու զավակ:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 18 հրամանագիր 07.05.2007թ.), «Երախտագիտություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 48 հրամանագիր 01.09.2007թ.) և «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալներով:

1977-1982 - Studied at the Faculty of Geography of Yerevan State University
December 28, 1991 - Elected a deputy of the Supreme Council of the first convocation of the NKR from electoral district No 27 of Avetaranots
January 1992 - Deputy Chairman of the Standing Committee on Health and Social Affairs
August 1992 - Appointed an authorized representative of the State Defense Committee of the NKR in the Askeran subarea
1999-2005 - Head of the Pension Security Control Department of the State Pension Fund of the Republic of Nagorno Karabakh
2005 - Head of the Social Insurance and Monitoring Department of the State Social Insurance Fund of the Republic of Nagorno Karabakh
2006 - Head of the Social Insurance Department and Individual programs of the Fund
2007 - Appointed deputy chairman of the State Social Insurance Fund of the Nagorno Karabakh Republic
June 2009 - Deputy head of the agency "Social Security Service" of the NKR Ministry of Social Security
July 2009 - Awarded the 2nd class degree of civil service adviser
December 19th, 2012 - Based on the results of additional elections from the electoral district No 15, elected to the fifth convocation of the NKR National Assembly
January 9, 2013 - Elected Chairman of the Standing Committee of the National Assembly of the NKR on Production and Industrial Infrastructures