1977-1982թթ. ուսանել է Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրության ֆակուլտետում:
1991թ. դեկտեմբերի 28- ին Ավետարանոցի թիվ 27 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992թ. հունվար՝ Գերագույն խորհրդի առողջապահության և սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
1992թ. օգոստոս նշանակվել է ԼՂՀ ՊՊԿ լիազոր ներկայացուցիչ Ասկերանի վերին ենթաշրջանում:
1999-2005թթ.՝ ԼՂՀ պետական կենսաթոշակային հիմնադրամի կենսաթոշակային ապահովության վերահսկողության բաժնի պետ
2005թ. ԼՂՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի սոցիալական ապահովագրության և մոնիտորինգի բաժնի պետ
2006թ.՝ հիմնադրամի սոցիալական ապահովագրության և առանձին ծրագրերի բաժնի պետ
2007թ. նշանակվել է ԼՂՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի նախագահի տեղակալ:
2009թ. հունիս՝ ԼՂՀ սոցիալական ապահովության նախարարության «Սոցիալական ապահովության ծառայություն» գործակալության պետի տեղակալ:
2009թ. հուլիս՝ շնորհվել է քաղաքացիական ծառայության 2-րդ դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2012թ. դեկտեմբերի 19-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
2013թ. հունվարի 9-ին ընտրվել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2015թ. հունիսի 11-ից՝ ԱՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
Կյանքից հեռացել է 2020 թ․ հունվարի 30-ին:
Ունի երկու զավակ:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 18 հրամանագիր 07.05.2007թ.), «Երախտագիտություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 48 հրամանագիր 01.09.2007թ.) և «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալներով:

1977-1982гг. – учился на факультете географии Ереванского государственного университета.
28-го декабря 1991г. – от избирательного округа №27 с. Аветараноц избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
Январь 1992г. – заместитель председателя постоянной комиссии по здравоохранению и социальным вопросам.
Август 1992г.- назначен уполномоченным представителем Государственного комитета обороны НКР в Аскеранском подрайоне.
1999-2005гг.- начальник отдела контроля пенсионного обеспечения в Государственном пенсионном фонде НКР.
2005г. - начальник отдела социального страхования и мониторинга в Государственном фонде социального страхования НКР.
2006г. - начальник отдела социального страхования и отдельных программ фонда.
2007г. – назначен заместителем председателя Государственного фонда социального страхования НКР
Июнь 2009г. – замначальника агентства "Служба социального обеспечения" Министерства социального обеспечения НКР.
Июль 2009г. – присвоена степень советника гражданской службы 2-го класса.
19-го декабря 2012г. – по итогам дополнительных выборов от избирательного округа №15 избран депутатом Национального собрания НКР 5-го созыва.
9-го января 2013г. – избран председателем постоянной комиссии НС НКР по вопросам производства и производственных инфраструктур.
11-го июня 2015г. назначен заместителем руководителя аппарата НС Республики Арцах.
Скончался 30-го января 2020 г.
Награжден медалями "За боевые заслуги" (07.05.2007г.), "Благодарность" (01.09.2007г.), "За освобождение Шуши".