Ծնվել է 1947 թ. հուլիսի 19-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1971թ. «Սևանշին» տրեստի ավտոհավաքակայանի ավագ դիսպետչեր, գլխավոր մեխանիկ, այնուհետև շահագործման բաժնի պետ
1975-1978թթ.՝ Ստեփանակերտի ՄՏՄՎ գլխավոր ինժեներ
1977-1991թթ. չորս անգամ անընդմեջ ընտրվել է Ստեփանակերտի քաղաքային խորհրդի պատգամավոր:
1978-1979թթ.՝ Ստեփանակերտի ԱԱՏՄ շահագործման բաժնի պետ
1979-1988թթ.` Ստեփանակերտի ԱԱՏՄ 2718 ավտոշարասյան պետ
Եղել է արցախյան շարժման գլխավոր կազմակերպիչներից մեկը: Քառասուն անգամից ավել մասնակցել է միջազգային կոնֆերանսների՝ կապված ղարաբաղյան խնդրի հետ, որից վեցը՝ Դորտմունդյան կոնֆերանսներին: Երեսունհինգ անգամ հանդիպել է ԽՄԿԿ ԿԿ քաղբյուրոյի և ԽՍՀՄ կառավարության գրեթե բոլոր անդամների հետ:
1988 - 1991թ. նոյեմբեր նշանակվել է Ստեփանակերտի քաղգործկոմի նախագահ:
1988թ. ընտրվել է «Կռունկ» կոմիտեի տնօրենների խորհրդի անդամ:
1989թ. ընտրվել է Արցախի Ազգային խորհրդի անդամ:
1991թ. դեկտեմբերի 28 - ին Աստղաշենի (Դաշբուլաղի) թիվ 29 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1992թ. ՝ ԼՂՀ կառավարության արտաքին կապերի բաժնի վարիչ
1992-1995թթ. ՝ ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի նախագահի խորհրդական
1995-1996թթ. ՝ ՀՅԴ «Արցախ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն
1996-1999թթ. ՝ «Շինարար» ՍՊԸ տրանսպորտային ծառայության պետ
2000թ. հունիսի 18 -ին Ստեփանակերտի թիվ 7 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, եղել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2000-2003թթ.՝ «Թուֆենկյան» հիմնադրամի տնօրեն
2003-2010թթ. ՝ «Արցախգազ» ՓԲԸ տնօրեն
2005թ. հունիսի 19 -ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր: Եղել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2011թ. `«Աթավանք» ՍՊԸ գլխավոր տնօրեն
2011-2012թթ. ՝ Ստեփանակերտի «Ավտոսերվիս» ՓԲԸ տնօրեն
Պարգևատրվել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 53-Ա հրամանագիր 30.08.2011թ.), «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 27 հրամանագիր 27.03.2003թ.):

Дата рождения 19.07.1947
1971г старший диспетчер, главный механик, а затем начальник отдела эксплуатации автобазы «Севанстрой».
1975-1978гг. – главный инженер Степанакертского специализированного управления механизации и транспорта.
1977-1991гг. – четырежды избирался депутатом Степанакертского городского совета.
1978-1979гг. – начальник отдела эксплуатации Степанакертского производственного автотранспортного объединения.
1979-1988гг. – начальник 2718-й автоколонны Степанакертского производственного автотранспортного объединения.
Был одним из главных организаторов Арцахского движения. Свыше сорока раз участвовал в международных конференциях по карабахской проблеме, участвовал в шести Дортмундских конференциях. Тридцать пять раз встречался с почти всеми членами Политбюро ЦК КПСС и
1988 – 1991гноябрь – назначен председателем Степанакертского горисполкома.
1988г. – избран членом совета директоров комитета "Крунк".
1989г.  – избран членом Национального совета Арцаха.
28-го декабря 1991 года  от астхашенского избирательного округа №29 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва. Был членом постоянной комиссии по внешним сношениям.
1992г.  заведующий отделом по внешним связям правительства НКР.
1992-1995гг. – советник председателя Верховного совета НКР.
1995-1996гг.. – исполнительный директор фонда "Арцах".
1996-1999гг. –начальник транспортной службы ООО "Шинарар".
18-го июня 2000г– от степанакертского избирательного округа №7  избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва, был членом постоянной комиссии НС по внешним сношениям.
2000-2003гг. директор фонда "Туфенкян".
2003-2010гг. директор ЗАО "Арцахгаз".
19-го июня 2005г– от степанакертского избирательного округа №5 избран депутатом Национального собрания НКР 4-го созыва. Был членом постоянной комиссии по внешним сношениям.