Ծնվել է 1947 թ. հուլիսի 19-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1971թ. «Սևանշին» տրեստի ավտոհավաքակայանի ավագ դիսպետչեր, գլխավոր մեխանիկ, այնուհետև շահագործման բաժնի պետ
1975-1978թթ.՝ Ստեփանակերտի ՄՏՄՎ գլխավոր ինժեներ
1977-1991թթ. չորս անգամ անընդմեջ ընտրվել է Ստեփանակերտի քաղաքային խորհրդի պատգամավոր:
1978-1979թթ.՝ Ստեփանակերտի ԱԱՏՄ շահագործման բաժնի պետ
1979-1988թթ.` Ստեփանակերտի ԱԱՏՄ 2718 ավտոշարասյան պետ
Եղել է արցախյան շարժման գլխավոր կազմակերպիչներից մեկը: Քառասուն անգամից ավել մասնակցել է միջազգային կոնֆերանսների՝ կապված ղարաբաղյան խնդրի հետ, որից վեցը՝ Դորտմունդյան կոնֆերանսներին: Երեսունհինգ անգամ հանդիպել է ԽՄԿԿ ԿԿ քաղբյուրոյի և ԽՍՀՄ կառավարության գրեթե բոլոր անդամների հետ:
1988 - 1991թ. նոյեմբեր նշանակվել է Ստեփանակերտի քաղգործկոմի նախագահ:
1988թ. ընտրվել է «Կռունկ» կոմիտեի տնօրենների խորհրդի անդամ:
1989թ. ընտրվել է Արցախի Ազգային խորհրդի անդամ:
1991թ. դեկտեմբերի 28 - ին Աստղաշենի (Դաշբուլաղի) թիվ 29 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1992թ. ՝ ԼՂՀ կառավարության արտաքին կապերի բաժնի վարիչ
1992-1995թթ. ՝ ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի նախագահի խորհրդական
1995-1996թթ. ՝ ՀՅԴ «Արցախ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն
1996-1999թթ. ՝ «Շինարար» ՍՊԸ տրանսպորտային ծառայության պետ
2000թ. հունիսի 18 -ին Ստեփանակերտի թիվ 7 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր, եղել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2000-2003թթ.՝ «Թուֆենկյան» հիմնադրամի տնօրեն
2003-2010թթ. ՝ «Արցախգազ» ՓԲԸ տնօրեն
2005թ. հունիսի 19 -ին Ստեփանակերտի թիվ 5 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 4-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր: Եղել է արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ:
2011թ. `«Աթավանք» ՍՊԸ գլխավոր տնօրեն
2011-2012թթ. ՝ Ստեփանակերտի «Ավտոսերվիս» ՓԲԸ տնօրեն
Պարգևատրվել է «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 53-Ա հրամանագիր 30.08.2011թ.), «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 27 հրամանագիր 27.03.2003թ.):

Born on July 19, 1947 in Stepanakert
1971 - Senior dispatcher, Chief mechanic, and then the chief of a department of operation of motor depot "Sevanstroy"
1975-1978 - Chief Engineer of the Specialized Management of Mechanization and Transport of the city of Stepanakert
1977-1991 - Four times elected deputy of the Stepanakert city council
1978-1979 - Head of the Operation Department of the Stepanakert Production Road Transport Association
1979-1988 - Head of the 2718th motorcade of the Stepanakert industrial motor transport association
He was one of the main organizers of the Artsakh movement. Over forty times participated in international conferences on the Karabakh problem, participated in six Dortmund conferences. Thirty-five times he met with almost all members of the Politburo of the CPSU Central Committee
1988 - November 1991 - Appointed Chairman of the Stepanakert City Executive Committee
1988 - Elected to the Board of Directors of the Krunk Committee
1989 - Elected member of the National Council of Artsakh
December 28, 1991 - Elected deputy of the Supreme Council of the first convocation of the NKR from the Astkhashen electoral district No. 29. He was a member of the Standing Committee on foreign relations
1992 - Head of the NKR Government External Relations Department
1992-1995 - Advisor to the NKR Chairman of the Supreme Council
1995-1996 - Executive Director of the “Artsakh” Foundation
1996-1999 - Head of Transport Service of "Shinarar" LLC
June 18, 2000 - Elected to the National Assembly of the NKR of the 3rd convocation and was a member of the NA Standing Committee on Foreign Relations from the Stepanakert constituency No. 7
2000-2003 - Director of the Tufenkian Foundation
2003-2010 - Director of "Artsakhgaz" CJSC
June 19, 2005 - Elected deputy of the National Assembly of the 4th convocation of the NKR from Stepanakert constituency No 5. He was a member of the Standing Committee on foreign relations