Ծնվել է 1960թ. դեկտեմբերի 8-ին Մարտակերտ քաղաքում:
1978-1979թթ. սովորել է Երևանի թիվ 16 տեխնիկական ուսումնարանում՝ ստանալով փականագործ-հավաքող մասնագիտություն:
1979թ. ընդունվել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի ինժեներային ֆակուլտետի «Ջերմագազամատակարարում և օդափոխություն» բաժինը:
1984-1985թթ.՝ Մարտակերտի 22-րդ կուսհամագումարի անվան սովխոզի գինեգործարանի ինժեներ
1985-1987թթ.՝ նույն սովխոզի սկզբնական կոմերիտկազմակերպության քարտուղար
1987-1989թթ.՝ Մարտակերտի ճանապարհաշին ձեռնարկության ավագ ինժեներ
1989- 1992թ.՝ Մարտակերտի պատմաերկրաբանական թանգարանի տնօրեն
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Մարտակերտի թիվ 42 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992թ. մարտ - հոկտեմբեր` Մարտակերտի շրջանի գործկոմի նախագահ
1992թ. հոկտեմբեր -1993թ. փետրվար՝ Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի սոցիալական օգնությունների գծով բաժնի վարիչ
1993թ. փետրվար – սեպտեմբեր՝ ԼՂՀ ինքնապաշտպանական կոմիտեի քաղբաժնի ավագ սպա
1993թ. սեպտեմբեր - 1995թ. մայիս՝ Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի վերականգնողական սեկտորի պետ, կազմակերպչական բաժնի վարիչ
1995թ. ապրիլի 30-ին Մարտակերտի թիվ 27 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման խորհրդարանի պատգամավոր: Եղել է կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի հանձնաժողովի անդամ, փորձագետ:

Родился 8-го декабря 1960 г. в городе Мартакерте.
1979г. – поступил в отделение "Теплогазоснабжение и вентиляция" инженерного факультета Ереванского политехнического института им. К.Маркса.
1984-1985гг. – инженер винного завода мартакертского совхоза имени 22-го Партсъезда.
1985-1987гг. – секретарь комсомольской организации данного совхоза.
1987-1989гг. – старший инженер мартакертского дорожно-строительного предприятия.
1989- 1992гг. – директор историко-геологического музея Мартакерта.
28-го декабря 1991г. – от мартакертского избирательного округа №42 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
Март-октябрь 1992г. – председатель исполкома Мартакертского района.
Октябрь 1992г. – февраль 1993г. – заведующий отделом социальной помощи Мартакертской районной администрации.
Февраль - сентябрь 1993г. – старший офицер политотдела Комитета самообороны НКР.
Сентябрь 1993г. – май 1995г. – начальник реабилитационного сектора Мартакертской районной администрации, заведующий организационным отделом.
30-го апреля 1995г. – от мартакертского избирательного округа №27 избран депутатом парламента НКР второго созыва. Был членом комиссии по вопросам образования, науки, культуры, здравоохранения, спорта и социальных вопросов, эксперт.