Ծնվել է 1960թ. դեկտեմբերի 8-ին Մարտակերտ քաղաքում:
1978-1979թթ. սովորել է Երևանի թիվ 16 տեխնիկական ուսումնարանում՝ ստանալով փականագործ-հավաքող մասնագիտություն:
1979թ. ընդունվել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի ինժեներային ֆակուլտետի «Ջերմագազամատակարարում և օդափոխություն» բաժինը:
1984-1985թթ.՝ Մարտակերտի 22-րդ կուսհամագումարի անվան սովխոզի գինեգործարանի ինժեներ
1985-1987թթ.՝ նույն սովխոզի սկզբնական կոմերիտկազմակերպության քարտուղար
1987-1989թթ.՝ Մարտակերտի ճանապարհաշին ձեռնարկության ավագ ինժեներ
1989- 1992թ.՝ Մարտակերտի պատմաերկրաբանական թանգարանի տնօրեն
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Մարտակերտի թիվ 42 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992թ. մարտ - հոկտեմբեր` Մարտակերտի շրջանի գործկոմի նախագահ
1992թ. հոկտեմբեր -1993թ. փետրվար՝ Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի սոցիալական օգնությունների գծով բաժնի վարիչ
1993թ. փետրվար – սեպտեմբեր՝ ԼՂՀ ինքնապաշտպանական կոմիտեի քաղբաժնի ավագ սպա
1993թ. սեպտեմբեր - 1995թ. մայիս՝ Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի վերականգնողական սեկտորի պետ, կազմակերպչական բաժնի վարիչ
1995թ. ապրիլի 30-ին Մարտակերտի թիվ 27 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 2-րդ գումարման խորհրդարանի պատգամավոր: Եղել է կրթության, գիտության, մշակույթի, առողջապահության, սպորտի և սոցիալական ոլորտի հարցերի հանձնաժողովի անդամ, փորձագետ:

Born on December 8, 1960 in the city of Martakert
1979 - Entered the department of "Heat and Gas Supply and Ventilation" of the Yerevan Polytechnic Institute Faculty of Engineering
1984-1985 - Engineer of the winery of the Marchkert state farm named after the 22nd Party Congress
1985-1987 - Secretary of the Komsomol organization of this state farm
1987-1989 - Senior Engineer of the March Road Construction Company
1989- 1992 - Director of the Historical and Geological Museum of Martakert
December 28, 1991 - Elected a deputy of the NKR Supreme Council of the first convocation from the Martakert constituency No 42
March-October 1992 - Chairman of the Executive Committee of the Martakert region
October 1992 - February 1993 - Head of the Department of Social Assistance of the Martakert District Administration
February - September 1993 - Senior officer of the Political Department of the NKR Self-Defense Committee
September 1993 - May 1995 - Head of the rehabilitation sector of the Martakert district administration, Head of the organizational department
April 30, 1995 - Elected deputy of the second convocation to the NKR parliament from the Martakert election constituency No 27. He was a member of the Standing Committee on education, science, culture, health, sports and social issues