Ծնվել է 1952 թ. հունվարի 2-ին Շահումյանի շրջանի Գյուլիստան գյուղում։
1975 թ. ավարտել է համալսարանը և վերադարձել Շահումյանի շրջան։ Սկզբում աշխատել է որպես տնտեսագետ, ապա՝ շրջանի կոմերիտմիության առաջին քարտուղար։
1981-1988 թթ.՝ պահածոների գործարանի տնօրեն
1988-1991 թթ.` Ագրոարդյունաբերության վարչության պետ
1988թ. Կամավորական ինքնապաշտպանական ջոկատներ է կազմավորել, բողոքի հեռագրեր ուղարկել ԽՍՀՄ նախագահ Մ. Գորբաչովին և ՌԽՖՍՀ նախագահ Բ. Ելցինին։
1990թ. անդամագրվել է ՀՅԴ կուսակցությանը:
1991-1992 թթ. շրջանի գործկոմի նախագահ և կուսշրջկոմի առաջին քարտուղար:
1991 թ. իր ջոկատների հետ կազմակերպել է օպերացիա, որի արդյունքում սեպտեմբերի 11-13-ին ազատագրվել են Էրքեջ, Բուզլուխ, Մանաշիդ գյուղերը։
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Գյուլիստանի թիվ 81 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1993 թ. մարտի 11-ին նշանակվել է ՀՀ ՊՆ կողմից ստեղծված զորամասի հրամանատար:
1993թ.ապրիլի 17-ին զոհվել է Գյուլիստանի մերձակայքում մղվող մարտերում:
Ամուսնացած էր, ունի երեք զավակ:
Ունի Արցախի հերոսի կոչում:
Հետմահու պարգևատրվել է «Ոսկե արծիվ» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 98-Ա հրամանագիր 02.10.2014թ.), «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշաններով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 157 հրամանագիր 15.04.2000թ.):

Born on January 2, 1952 in the village of Gyulistan, Shahumyan district
1969 – Finished the local secondary school with honors and entered the Economics Faculty of Yerevan State University
1975 - Graduated from the university and returned to Shaumyan district. First he worked as an economist, then as the First Secretary of the district Komsomol
1981-1988 - Director of a cannery
1988-1991 - Head of the Agro-Industrial Management
1988 - Formed volunteer self-defense units, sent telegrams of protest to USSR President Mikhail Gorbachev and RSFSR President Boris Yeltsin
1990 - Joined the ARF "Dashnaktsutyun"
1991-1992 - Chairman of the district Executive Committee and First Secretary of the party district committee
1991 - Together with his troops organized an operation, as a result of which on 11-13 September the villages Erkej, Buzluh, Manashid were liberated
December 28, 1991 - Elected deputy to the NKR Supreme Council of the first convocation from the Gyulistan constituency No 81
March 11, 1993 - Appointed commander of the military unit established by the Defense Ministry of the Republic of Armenia.