1977-1979թ. ծառայել է խորհրդային բանակում։
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Կարաչինարի թիվ 80 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992-1993թթ. պատերազմի տարիներին ընտրվելով շրջգործկոմի նախագահի տեղակալ՝ տնօրինել է կամավորական ջոկատների կազմավորման, սպառազինության, հանդերձանքի, սննդամթերքի ապահովման, ֆինանսատնտեսական գործառույթները։
1993-1996թթ.՝ «Հատուկ նշանակության» զորամասի հրամանատարի տեղակալ, ապա՝ հրամանատարի պաշտոնակատար
1997թ. - 2006թ. սեպտեմբեր՝ ՀՀ Կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության օպերատիվ հետախուզության վարչության պետ
Կյանքից հեռացել է 2006թ. սեպտեմբերի 6-ին:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 230 հրամանագիր 07.05.2001թ.) և «Մխիթար Գոշ» (հետմահու, ԱՀ նախագահի թիվ 13-Ա հրամանագիր 16.02.2018թ.) մեդալներով:

1977-1979 - Served in the Soviet army
1992-1993 - Elected deputy chairman of the district executive committee during the war. In this position he managed the formation of volunteer detachments, supplying food, clothing, financial and technical issues
1993-1996 - Deputy Commander, afterwards acting commander of a special military unit
December 28, 1991 - Elected deputy of the Supreme Council of the first convocation of the NKR from Karachinar constituency No 80
1997 - September 2006 - Head of the Department of Intelligence of the State Tax Service under the Government of the Republic of Armenia
Died on September 6, 2006
Awarded the medal "For Military Merit" (07.05.2001). Posthumously awarded the Medal "Mkhitar Gosh" (16.02.2018).