1977-1979թ. ծառայել է խորհրդային բանակում։
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Կարաչինարի թիվ 80 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
1992-1993թթ. պատերազմի տարիներին ընտրվելով շրջգործկոմի նախագահի տեղակալ՝ տնօրինել է կամավորական ջոկատների կազմավորման, սպառազինության, հանդերձանքի, սննդամթերքի ապահովման, ֆինանսատնտեսական գործառույթները։
1993-1996թթ.՝ «Հատուկ նշանակության» զորամասի հրամանատարի տեղակալ, ապա՝ հրամանատարի պաշտոնակատար
1997թ. - 2006թ. սեպտեմբեր՝ ՀՀ Կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության օպերատիվ հետախուզության վարչության պետ
Կյանքից հեռացել է 2006թ. սեպտեմբերի 6-ին:
Պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 230 հրամանագիր 07.05.2001թ.) և «Մխիթար Գոշ» (հետմահու, ԱՀ նախագահի թիվ 13-Ա հրամանագիր 16.02.2018թ.) մեդալներով:

1977-1979гг. – служил в советской армии.
1992-1993гг. – избравшись в годы войны заместителем председателя райисполкома, распоряжался вопросами формирования добровольческих отрядов, снабжения питанием, одеждой, финансово-техническими вопросами.
1993-1996гг. – замкомандира, затем исполняющий обязанности командира военной части специального назначения.
28-го декабря 1991г– от Карачинарского избирательного округа №80 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
1997г. – сентябрь 2006г. – начальник управления оперативной разведки государственной налоговой службы при правительстве РА.