1966թ. ավարտել է Չանախչի գյուղի միջնակարգ դպրոցը:
1977-1978թթ.՝ «Ղարսովխոզգինտրեստ»-ի գլխավոր գյուղատնտես-խաղողագործ, ապա՝ կառավարչի տեղակալ-գլխավոր գյուղատնտես
1979թ.՝ ԼՂ արտադրական ագրարային միավորման («Ղարսովխոզգինտրեստի») գլխավոր տնօրենի տեղակալ
1986թ. հունվար - մարտ ՝ ԼՂ Արտադրական ագրարային միավորման գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար
1986թ. մարտ -1992թ. հունվար՝ ԼՂ Ագրոարդյունաբերական միավորման խաղողի և պտուղ-բանջարեղենի արտադրության բաժնի պետ
1991թ. դեկտեմբերի 28 –ին Շոշի թիվ 26 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է ագրարային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ԳՀ նախագահության անդամ:
1994թ. հունվար որպես ԼՂՀ ԳԽ պատգամավորական պատվիրակության ղեկավար Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում Եվրախորհրդարանի հատուկ նիստում հանդես է եկել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության լուծման վերաբերյալ զեկույցով՝ ներկայացնելով ԼՂՀ պաշտոնական դիրքորոշումը:
1995թ. նշանակվել է ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր պետական ունեցվածքի հաշվառման և ապապետականացման վարչության պետ:
1996թ. դեկտեմբերի 25 -ին նշանակվել է ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարար:
1998թ. մարտի 5-ին նշանակվել է ԼՂՀ վիճակագրության, պետական ռեգիստրի և վերլուծության պետական վարչության պետ:
1998թ. հունիս- 2000թ. հուլիս՝ ՀՀ «Գրեյթ Վելլի» ՀՁ ՍՊԸ փոխտնօրեն
2000թ. հուլիսի 31-ին նշանակվել է ԼՂՀ անշարժ գույքի պետական միասնական կադաստրի վարչության պետ:
2001-2006թթ.՝ ԼՂՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ
2009թ. հունվար -2011թ. օգոստոս՝ ՀՊԱՀ Ստեփանակերտի մասնաճյուղի տնօրեն
2012թ. նոյեմբերի 19-ից ՝ «Արցախի գիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն, ապա՝ ավագ գիտաշխատող
2003թ. սեպտեմբերից դասախոսում է ԱրՊՀ գյուղատնտեսության ամբիոնում:
2009 թ.-ից դասախոսում է ՀԱԱՀ Ստեփանակերտի մասնաճյուղում:
Ունի գյուղատնտեսական գիտությունների դոկտորի գիտական աստիճան և դոցենտի գիտական կոչում:
Նախաձեռնել և կազմակերպել է 2009թ. երեք լեզուներով հրատարակված ԼՂՀ ատլասի ստեղծման աշխատանքները: ՀՀ Բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի պահանջները բավարարող, արտերկրի և ՀՀ առաջատար գիտական ամսագրերում տպագրված 50-ից ավելի գիտական հոդվածների և ուսումնամեթոդական ցուցումների, մենագրության, ուսումնական ձեռնարկների հեղինակ է:
Պարգևատրվել է «Մխիթար Գոշ» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 46 հրամանագիր 01.09.2007թ.), «Երախտագիտություն» մեդալներով (ԼՂՀ նախագահի 78-Ա հրամանագիր 01.10.2009թ.), ՀԱԱՀ Ոսկե մեդալով, Արցախի Գերագույն խորհրդի և ԱրՊՀ հուշամեդալներով:

1966 - Graduated from the secondary school in the village of Chanakhchi
1977-1978 - Chief agronomist-winemaker then deputy manager-chief agronomist of the Karsovkhozvintrest
1979 - Deputy General Director of the Karsovkhozintrest
January-March 1986 - Deputy Director General of the Nagorno-Karabakh Industrial Agrarian Union
March 1986 - January 1992 - Head of the department for the production of grapes, fruits and vegetables of the Agro-industrial Association of Nagorno-Karabakh
December 28, 1991 - Elected deputy of the NKR Supreme Council of the first convocation from the election district No 26 of the Shosh village. He was the Chairman of the Standing Committee on Agricultural Issues, member of the Presidium of the Supreme Council
January 1994 - Head of the deputy delegation of the Supreme Council of the NKR in Strasbourg, at a special meeting of the European Parliament, made a report on the solution of the Azerbaijani-Karabakh conflict, presenting the official position of the NKR
1995 - Appointed Head of the Department of State Property and Denationalization under the NKR government
December 25, 1996 - Minister of Agriculture of the NKR
March 5, 1998 - Appointed Head of the NKR State Management of statistics, State Register and Analysis
June, 1998 - July 2000 - Deputy Director of the joint venture "Great Valley"
July 31, 2000 - Head of the NKR Department of the State Unified Real Estate Cadaster
2001-2006 - Chairman of the State Committee of Real Estate Cadaster of the NKR
January 2009 -August 2011- Director of the Stepanakert branch of the State Agrarian University of Armenia
November 19th, 2012 - Deputy Director, then senior researcher of the Scientific Center of Artsakh
September 2003 – Professor of the agronomy faculty of the ArSU
2009 - Professor in the Stepanakert branch of the National Agrarian University of Armenia
Doctor of Agricultural Sciences and Associate Professor
2009 - Initiated and organized work on the creation of a trilingual atlas of the NKR. Author of more than 50 scientific articles, Armenia educational materials of monographs, teaching aids published in leading scientific journals of Armenia and abroad
Married and has three children.
Awarded with medals "Mkhitar Gosh" (01.09.2007.), "Gratitude" (01.10.2009), Gold Medal of the branch of the National Agrarian University of Armenia, commemorative medals of the Supreme Council of Artsakh and ArSU.