Ծնվել է 1949թ. հունիսի 18-ին Մարտունու շրջանի Մյուրիշեն գյուղում:
1973թ. ավարտել է Երևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի պատմության բաժինը:
1982թ. պաշտպանելով թեկնածուական թեզը՝ դասախոսել է Երևանի պետական համալսարանում, Երևանի պետական գյուղատնտեսական և ուսուցիչների կատարելագործման հանրապետական ինստիտուտներում:
1988-1989թթ.՝ ՀԽՍՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի «Ղարաբաղ» կոմիտեի նախագահ
1990-1992թթ. դասավանդել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում:
1992թ. հունվարի 11-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Ստեփանակերտի թիվ 7 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1992թ. հունվար - 1995թ. հունիս ՝ ԼՂՀ 1-ին գումարման ԳԽ քարտուղար:
1995 թվականից դասախոսել է ԱրՊՀ-ում որպես պատմության ամբիոնի վարիչ:
1998թ. սեպտեմբեր ընտրվել է Ստեփանակերտ համայնքի ավագանու անդամ:
Կյանքից հեռացել է 1999թ. ապրիլի 27-ին:
Հեղինակ է մի շարք գրքերի և գիտական հոդվածների:
Ունի երկու զավակ:
Հետմահու պարգևատրվել է «Գրիգոր Լուսավորիչ» շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 97Ա հրամանագիր 30.08.2018թ.) և «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 255 հրամանագիր 01.09.2001թ.):

Родился 18-го июня 1949 года в селе Мюришен Мартунинского района.
1973г. – окончил отдел истории историко-географического факультета Ереванского педагогического института им. Хачатура Абовяна.
1982г. – защитил кандидатскую диссертацию и преподавал в Ереванском государственном университете, Ереванском государственном сельскохозяйственном институте и Республиканском институте повышения квалификации учителей
1988-1989гг. – председатель комитета "Карабах" Института истории НАН Армянской ССР.
1990-1992гг. – преподавал в Степанакертском педагогическом институте.
11-го января 1992г. – на дополнительных выборах от степанакертского избирательного округа №7 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
Январь 1992г.– июнь 1995г. – секретарь Верховного совета НКР 1-го созыва.
1995 г. – заведующий кафедрой истории АрГУ.
Сентябрь 1998г. – избран членом совета старейшин Степанакерта.
Скончался 27-го апреля 1999г.
Автор ряда книг и научных статей.
Посмертно награжден орденом "Григор Лусаворич" (30.08.2018г.) и медалью "Мхитар Гош" (01.09.2001г.).