Ծնվել է 1949թ. հունիսի 18-ին Մարտունու շրջանի Մյուրիշեն գյուղում:
1973թ. ավարտել է Երևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի պատմության բաժինը:
1982թ. պաշտպանելով թեկնածուական թեզը՝ դասախոսել է Երևանի պետական համալսարանում, Երևանի պետական գյուղատնտեսական և ուսուցիչների կատարելագործման հանրապետական ինստիտուտներում:
1988-1989թթ.՝ ՀԽՍՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի «Ղարաբաղ» կոմիտեի նախագահ
1990-1992թթ. դասավանդել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտում:
1992թ. հունվարի 11-ին լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Ստեփանակերտի թիվ 7 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 1-ին գումարման ԳԽ պատգամավոր:
1992թ. հունվար - 1995թ. հունիս ՝ ԼՂՀ 1-ին գումարման ԳԽ քարտուղար:
1995 թվականից դասախոսել է ԱրՊՀ-ում որպես պատմության ամբիոնի վարիչ:
1998թ. սեպտեմբեր ընտրվել է Ստեփանակերտ համայնքի ավագանու անդամ:
Կյանքից հեռացել է 1999թ. ապրիլի 27-ին:
Հեղինակ է մի շարք գրքերի և գիտական հոդվածների:
Ունի երկու զավակ:
Հետմահու պարգևատրվել է «Գրիգոր Լուսավորիչ» շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 97Ա հրամանագիր 30.08.2018թ.) և «Մխիթար Գոշ» մեդալով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 255 հրամանագիր 01.09.2001թ.):

Born on June 18, 1949 in the village of Murishen, Martuni district
1973 - Graduated from the History Department of the History and Geography Department of Yerevan Pedagogical Institute after Khachatur Abovyan
1982 - Defended his thesis and worked as a lecturer at the Yerevan State University, Yerevan State Agricultural Institute and the Republican Institute for Advanced Training of Teachers
1988-1989 - Chairman of the Karabakh Committee of the Institute of History of the Armenian SSR
1990-1992 - Lecturer at the Stepanakert Pedagogical Institute
January 11, 1992 - Elected deputy to the first convocation of the Supreme Council of the NKR at the additional elections from the Stepanakert constituency No 7
January, 1992 - June, 1995 - Secretary of the NKR Supreme Council of the 1st convocation
1995 - Head of the Chair of History Faculty of the ArSU (Artsakh State University)
September 1998 - Elected a member of the council of elders of Stepanakert
Died on April 27, 1999
Author of several books and scientific articles
Posthumously awarded the Order "Grigor Lousavorich" (30.08.2018) and Medal of "Mkhitar Gosh" (01.09.2001).