Ծնվել է 1955թ. մայիսի 29-ին Շուշիի շրջանի Հին շեն գյուղում:
1974-1976թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Զորացրվելուց հետո որպես ուսուցիչ աշխատել է Հին շենի միջնակարգ դպրոցում:
1982-1984թթ.՝ Հին շենի գյուղական խորհրդի քարտուղար
1982-1984թթ. հեռակա կարգով սովորել է Ղափանի շինարարական տեխնիկումում:
1984-1986թթ.՝ Ասկերանի գարեջրի և ոչ ալկոհոլային խմիչքների գործարանի գարեջրի արտադրամասի պետ
1987-1992թթ. հեռակա կարգով սովորել է Կիրովականի (Վանաձորի) պետական մանկավարժական ինստիտուտի Ստեփանակերտի բաժանմունքը` ընդհանուր տեխնիկական առարկաներ մասնագիտությամբ:
1987-1989թթ.՝ Ասկերանի «Ավտովազ» տեխսպասարկման կայանի աշխատանքների կազմակերպիչ
1989-1992թթ.՝ ԼՂ մարզային սպառմիության առաջատար մասնագետ, ուսումնական - առևտրային համալիրի տնօրեն
1992թ. հունվարի 11 –ին Բերդաձորի թիվ 70 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր
Ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Արցախի ինքնապաշտպանական և ազատագրական մարտերին, Շուշիի ազատագրմանը և Լաչինի միջանցքի բացմանը:
1993թ. հունվարի 1-ից՝ Շուշիի պաշտպանական շրջանի Բերդաձորի 51-րդ գումարտակի հրամանատար
1994-1996թթ.՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
1996-1997թթ.՝ «Արցախնավթմթերք» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրեն
1998-2007թթ.՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
2007-2010թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման վարչության պետ
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2012-2020թթ․՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
«Ազատ հայրենիք» կուսակցության անդամ է:
ԼՂՀ Զինված ուժերի պահեստազորի գնդապետ է:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 300 հրամանագիր 08.05.2002թ.), «Շուշիի ազատագրման համար» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 162 հրամանագիր 08.05.2000թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ», «Երախտագիտություն» մեդալներով, ՀՀ «Անանիա Շիրակացի» և «Արիության համար» շքանշաններով, ՀՀ «Մարտական ծառայության համար» մեդալով և մի շարք գերատեսչական մեդալներով:

Родился 29 мая 1955 года в селе Хин Шен Шушинского района.
1974-1976гг. – служил в Советской армии. После демобилизации работал учителем в средней школе села Хин Шен.
1982-1984гг. – секретарь сельского совета села Хин Шен.
1982-1984гг. – учился на заочном отделении Капанского строительного техникума.
1984-1986гг. – начальник пивного цеха Аскеранского завода по производству пива и безалкогольных напитков.
1987-1992гг. – учился на заочном отделении Степанакертского филиала Ванадзорского государственного педагогического института им. Ов. Туманяна по специальности «Общетехнические дисциплины и физика».
1987-1989гг. – организатор работ станции технического обслуживания «АвтоВАЗ» в Аскеране.
1989-1992гг. – ведущий специалист областного потребительского союза Нагорного Карабаха, директор учебно-торгового комплекса.
11 января 1992г. – от Бердадзорского избирательного округа №70 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
Принимал активное участие в самооборонительных и освободительных боях, в освобождении Шуши и Лачинского коридора.
С 1 января 1993г. – командир Бердадзорского 51-го батальона Шушинского оборонительного района.
1994-1996гг. – руководитель Шушинской районной администрации.
1996-1997гг. – исполнительный директор ГЗАО «Арцахнефтьпрод».
1998-2007гг. – руководитель Шушинской районной администрации.
2007-2010гг. – начальник управления территориального управления и местного самоуправления аппарата правительства НКР.
По итогам состоявшихся 23 мая 2010 года парламентских выборов был избран депутатом НС НКР 5-го созыва от избирательного округа №15. Был председателем постоянной комиссии НС по вопросам производства и производственных инфраструктур.
2012-2020гг. – руководитель Шушинской районной администрации.
Член партии «Свободная родина».
Полковник резерва ВС НКР.
Награжден орденом «Боевой Крест» 1-й степени (08.05.2002г.), медалями «За освобождение Шуши» (08.05.2000г.), «Вачаган Барепашт», «Благодарность», орденами РА «Анания Ширакаци» и «За отвагу», медалью РА «За боевые заслуги» и ведомственными медалями.