Ծնվել է 1955թ. մայիսի 29-ին Շուշիի շրջանի Հին շեն գյուղում:
1974-1976թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: Զորացրվելուց հետո որպես ուսուցիչ աշխատել է Հին շենի միջնակարգ դպրոցում:
1982-1984թթ.՝ Հին շենի գյուղական խորհրդի քարտուղար
1982-1984թթ. հեռակա կարգով սովորել է Ղափանի շինարարական տեխնիկումում:
1984-1986թթ.՝ Ասկերանի գարեջրի և ոչ ալկոհոլային խմիչքների գործարանի գարեջրի արտադրամասի պետ
1987-1992թթ. հեռակա կարգով սովորել է Կիրովականի (Վանաձորի) պետական մանկավարժական ինստիտուտի Ստեփանակերտի բաժանմունքը` ընդհանուր տեխնիկական առարկաներ մասնագիտությամբ:
1987-1989թթ.՝ Ասկերանի «Ավտովազ» տեխսպասարկման կայանի աշխատանքների կազմակերպիչ
1989-1992թթ.՝ ԼՂ մարզային սպառմիության առաջատար մասնագետ, ուսումնական - առևտրային համալիրի տնօրեն
1992թ. հունվարի 11 –ին Բերդաձորի թիվ 70 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր
Ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Արցախի ինքնապաշտպանական և ազատագրական մարտերին, Շուշիի ազատագրմանը և Լաչինի միջանցքի բացմանը:
1993թ. հունվարի 1-ից՝ Շուշիի պաշտպանական շրջանի Բերդաձորի 51-րդ գումարտակի հրամանատար
1994-1996թթ.՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
1996-1997թթ.՝ «Արցախնավթմթերք» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրեն
1998-2007թթ.՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
2007-2010թթ.՝ ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման վարչության պետ
2010թ. մայիսի 23-ի խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնական ընտրակարգով, թիվ 15 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր: Եղել է արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:
2012-2020թթ․՝ Շուշիի շրջանի վարչակազմի ղեկավար
«Ազատ հայրենիք» կուսակցության անդամ է:
ԼՂՀ Զինված ուժերի պահեստազորի գնդապետ է:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 300 հրամանագիր 08.05.2002թ.), «Շուշիի ազատագրման համար» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 162 հրամանագիր 08.05.2000թ.), «Վաչագան Բարեպաշտ», «Երախտագիտություն» մեդալներով, ՀՀ «Անանիա Շիրակացի» և «Արիության համար» շքանշաններով, ՀՀ «Մարտական ծառայության համար» մեդալով և մի շարք գերատեսչական մեդալներով:

Born on May 29, 1955 in the village of Hin Shen of the Shushi district
1974-1976 - Served in the Soviet army. Worked as a teacher in the secondary school of the Hin Shen village
1982-1984 - Secretary of the village council of Hin Shen
1982-1984 - Studied at the extramural department of the Kapan Construction College
1984-1986 - Chief of the beer workshop of the Askeran Beer and Soft Drinks Factory
1987-1992 - Studied in absentia in the Stepanakert branch of the Vanadzor State Pedagogical Institute, specializing in general engineering disciplines and physics
1987-1989 - Manager of the AvtoVAZ maintenance station in Askeran
1989-1992 - Leading specialist of the regional consumer union of Nagorno-Karabakh, director of the training and shopping complex
January 11, 1992 - Elected deputy to the NKR Supreme Council of the first convocation from the Berdadzor constituency No70
Took an active part in self-defense and liberation battles for Shushi and the Lachin corridor
January 1, 1993 – Appointed commander of the Berdadzor 51st Battalion of the Shushi Defensive Area
1994-1996 - Head of the Shushi District Administration
1996-1997 - Executive Director of the Artsakh "Artsakhneftprod"
1998-2007 - Head of the Shushi District Administration
2007-2010 - Head of the Department of Territorial Administration and Local Government of the NKR Government Staff
May 23rd, 2010 - Elected deputy to the NKR National Assembly of the 5th convocation in the parliamentary elections from the electoral district No 15, Chair of the Standing Committee on Production and Industrial Infrastructures
2012-2020 - Head of the Shushi District Administration
In the March 31, 2020 parliamentary elections was elected a deputy of the Republic of Artsakh National Assembly of the 7th convocation by the proportional list of the "Free Motherland - UCA" bloc of parties
Colonel of the reserve of the NKR Armed Forces
Awarded the "Battle Cross" Order of the 1st degree (NKR Presidential Decree No. 300 of 08.05.2002), the medal "For the Liberation of Shushi" (NKR Presidential Decree No. 162 of 08.05.2000), "Vachagan Barepasht" and "Gratitude" medals, the RA "Anania Shirakatsi" and "For Courage" medals, RA "For Military Service" medal, a number of departmental medals