Ծնվել է 1965թ. օգոստոսի 13-ին Բաքու քաղաքում:
1990թ. ավարտել է Վանաձորի (Կիրովականի) մանկավարժական ինստիտուտի Ստեփանակերտի մասնաճյուղը և ստացել ընդհանուր տեխնիկական առարկաների և ֆիզիկայի ուսուցչի որակավորում:
Ուսանողական տարիներին ակտիվորեն մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը: Եղել է «Ուսանողական միության» հիմնադիր անդամներից: Կազմավորել է կամավորական ջոկատներ:
1991թ. դեկտեմբերի 28-ին Ստեփանակերտի թիվ 4 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր: Եղել է պաշտպանության և անվտանգության մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1992թ. փետրվար նշանակվել է ԼՂՀ ինքնապաշտպանական ուժերի հատուկ վաշտի հրամանատար:
1992թ. սեպտեմբեր նշանակվել է ԼՂՀ ինքնապաշտպանական ուժերի մարտական պատրաստության բաժնի ավագ սպա:
1993թ. հուլիս ՝ ԼՂՀ Ինքնապաշտպանական ուժերի մարտական պատրաստության բաժնի պետ
1999թ. հունիս – 1999թ. սեպտեմբեր ՝ ԼՂՀ ՊԲ սպորտային ակումբի պետ
1999թ. սեպտեմբեր – 2011թ. հոկտեմբեր՝ ԼՂՀ զինվորական կոմիսար
2011թ. դեկտեմբեր – 2013թ. ապրիլ՝ ԼՂՀ նախագահի խորհրդական
2013թ. ապրիլից՝ ԼՂՀ ԴԱՀԿԾ գլխավոր հարկադիր կատարող
2018թ. հուլիսի 5-ից՝ բնապահպանության եւ բնական ռեսուրսների նախարար
Ունի գնդապետի զինվորական կոչում:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 234 հրամանագիր 07.05. 2001թ.),«Մխիթար Գոշ» (ԱՀ նախագահի թիվ 13-Ա հրամանագիր, 16.02.2018թ.) և «Երախտագիտություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 43 հրամանագիր 07.05.2006թ.) մեդալներով, ՀՀ և ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունների մի շարք գերատեսչական մեդալներով:

Родился 13-го августа 1965г. в городе Баку.
1990г. – окончил степанакертский филиал Кироваканского (Ванадзорского) педагогического института по специальности "Общетехнические дисциплины и физика".
В студенческие годы активно участвовал в Арцахском национально-освободительном движении. Был одним из основателей "Студенческого союза". Сформировал добровольческие отряды.
28-го декабря 1991г. – от степанакертского избирательного округа №4 избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва. Был членом постоянной комиссии по обороне и безопасности.
Февраль 1992г. – назначен командиром специального отряда сил самообороны НКР.
Сентябрь 1992г. – назначен старшим офицером отдела боевой подготовки сил самообороны НКР.
Июль 1993г. - начальник отдела боевой подготовки сил самообороны НКР.
Июнь 1999г. - сентябрь 1999г. - начальник спортклуба Армии обороны НКР.
Сентябрь 1999г. - октябрь 2011г. – военный комиссар НКР.
Декабрь 2011г. - апрель 2013г. – советник президента НКР.
Апрель 2013г. – главный принудительный исполнитель Службы принудительного исполнения судебных актов НКР.
С 5-го июля 2018г. - министр по охране природы и природных ресурсов.
Имеет звание полковника.
Женат, имеет двух дочерей.
Награжден орденом "Боевой Крест" 1-й степени (07.05. 2001г.), медалями "Благодарность" (07.05.2006г.), “Мхитар Гош“ (16.02.2018г.), ведомственными медалями министерств обороны РА и НКР.