Ծնվել է 1963թ. մայիսի 29-ին ԼՂԻՄ Մարտակերտի շրջանի Մարտակերտ ավանում:
1980-1985թթ. սովորել է Երևանի Կ.Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի «Տեխնիկական կիբեռնետիկա» ֆակուլտետում:
1985թ. նոյեմբեր - 1987թ. ապրիլ՝ Մարտակերտի շրջանային գրադարանի փոխանակման բաժնի վարիչ
1987թ. ապրիլ- հուլիս՝ շրջխորհրդի պլանային հանձնաժողովի ավագ տնտեսագետ
1987թ. հուլիս - 1988թ. հուլիս՝ շրջխորհրդի կազմհրահանգչական բաժնի հրահանգիչ
1988թ.հուլիսից՝ Մարտակերտի շրջանի շրջգործկոմի պլանային բաժնի վարիչ: Ի պաշտոնե եղել է շրջխորհրդի նախագահի տեղակալ:
1992թ. օգոստոսի 8-ին շրջխորհրդի գործկոմի արտահերթ նստաշրջանում ընտրվել է շրջխորհրդի գործկոմի նախագահի առաջին տեղակալ:
1993թ. լրացուցիչ ընտրությունների արդյունքում Հաթերքի թիվ 57 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի պատգամավոր:
ԼՂՀ ՊՊԿ 1993թ. նոյեմբերի 16-ի որոշմամբ՝ նշանակվել է ՊՊԿ Մարտակերտի լիազոր ներկայացուցիչ, այնուհետև՝ Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավար:

Родился 29-го мая 1963 года в поселке Мартакерт Мартакертского района НКАО.
1980-1985гг. – учился на факультете "Техническая кибернетика" Ереванского политехнического института им. К.Маркса.
Ноябрь 1985г. - апрель 1987г. – заведующий отделом в Мартакертской районной библиотеке.
Апрель –июль 1987г. – старший экономист плановой комиссии райсовета.
Июль 1987г. - июль 1988г. – инструктор организационно-инструкторского отдела райсовета.
Июль 1988г. – заведующий плановым отделом Мартакертского райисполкома. Был заместителем председателя райсовета.
8-го августа 1992г. – на внеочередной сессии исполкома райсовета, избран первым заместителем председателя исполкома райсовета.
1993г. – на дополнительных выборах от избирательного округа №57 села Атерк избран депутатом Верховного совета НКР первого созыва.
16-го ноября 1993г. – решением Государственного комитета обороны назначен уполномоченным представителем в Мартакерте, затем – руководителем Мартакертской районной администрации.